GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Kafayı anlamıyorsun :face_with_raised_eyebrow: ben kafa olduğundan bile emin olamıyorum. Hani kimseye böyle konuşmak istemeyiz tabi.

Binada tek olursun kullanmayacağından emin olursun tamam deriz. Bütün bina adına neden karar veriyorsun. Bu gün binadan kimse kullanmasa bile yarın bir gün biri talep edebilir. Bir hizmet varsa engel değil destek vermek lazım. Ama ne bileyim dediğim gibi değişik bir kafa

3 Beğeni

Herkeze merhaba, İstanbul / Küçükçekmece / Kartaltepe mahallesinde ikamet ediyorum. 2022nin haziran ve ya temmuz ayında binalarımıza türknetin siyah kutusu geldi. ekiplere o zaman sorduğumuzda en erken 2 ay dediler üstünden 7 ay geçti hala hergün altyapı sorguluyorum 1000 mbps gelmedi. müşteri hizmetlerini de aramama rağmen bana bi türlü bilgi veremediler yardımcı olurmusunuz?

Tam dedim gigafiber geliyor oha çok güzel kurtulduk diğer isslerden bina kutu takıldı bina dışına kutulama yapıldı hop zam haberi bu biraz üzdü çok kararsızım o paraya değecek mi

Hocam Merhaba, bende Sultanorhan mahallesinde oturuyorum. 2-3 ay önce kablo çekildi ancak hala kutu takılmadı. Hangi sokakta oturuyorsunuz?

Tabii ki değecek, 1000’e 1000’i diğer operatörlerden en ucuz 5 haneli fiyatlardan alabiliyorsun. Upload düşük paketleri ise en düşük iki katından başlıyor.

2 Beğeni

Başka paket te alsan en fazla 50 lira fark edecek daha ucuzu varsa da zamandır eli kulağında. 1000/1000 250 lira her koşulda Türkiye de rakipsiz.
Evet zamlar bizi de üzdü ama yüksek zamma ramen hala en mantıklısı gigafiber. Geliyor ise hiç dert etmeyin. İnsanlar 300-500 vermeye razı ama altyapıları yok.

3 Beğeni

merhaba 1129 sokak

Bu fiyata değecek mi diye sorguluyorlar halen ya, abi aklınızda şüphe varsa lazım değilse geçmeyin yahu boşuna meşgul etmeyin cihazları, lazım olan adam sabırla inatla bekliyor, gelen de aah kaka tüh 250 lira oldu batacaz triplerine giriyor, daha ucuzu var da sanki biz geçmiyoruz ellam, adam rakipsiz isterse 300 400 yapar gene diğerlerinden ucuza gelir ama 250 lira çok tabi.

1 Beğeni

Valla Vdsl de 250 oldu ama ben sadece TurkNet te oldu gözü ile bakmıyorum. Her yerde olacak ki oldu da çoğu yerde tt de yeni abonelik baksın insanlar bakalım. Geçen seneden kalma taaahüd lü fiyat ile kıyaslıyor millet.
Gigafiberi iple değil çelik halatla bekliyorum.
Arkadaşlarım benden önce geçti 140 ödeyen var 230 ödeyecek var ben 250 vereceğim ama olsun. Tabi ki 140 lira olsa çok daha tatlı olur. Evet bizde üzüldük 250 lira olmasına. Ama dediğiniz gibi kullanmasam nereye geçeceğim. :face_with_raised_eyebrow::thinking:

Şu hızlara kavuştuktan sonra hepsi geçecek o para da gözünüze gelmeyecek merak etmeyin :slight_smile:

4 Beğeni

Hocam hangi router’ı kullanıyorsunuz veya önerebileceğiniz varmı ? @piecess

TurkNet’in verdiği cihazlar dışında ekstra bir şey kullanmıyorum hocam

Merhaba. Gecen izmir bornova lokasyonundaki adresim için gigafiber basvurusu yapmıştım. Ekipler gelip baktıklarında kutuda sinyal olmadığını uzun sürebileceğini söylediler, ben de basvurumu iptal ettim. Dün Turk.net yelekli 2 kişi binaya gelerek benim isim soyismimi söylerek kutuya sinyal verdik abonelik açabilirsiniz dediler. Tekrar abonelik girişlerimi yaptım, 30 Ocak için kurulum günü verdiler. Sormak istediklerim su sekilde.
1- Daha önceki basvuruda modem tahsis edildi gorunuyordu bu basvurada sadece ZYXEL PMG1005-T20B GPON ONT yazıyor. Modemi ben mi tahsis edeceğim?
2- Basvuru ekranında kurulum ücreti 300 TL yazıp üzeri çizilerek 0 TL diyerek belirtilmişti ama sonra gelen sözlesmede 300 TL kurulum ücretinden bahsediliyor. Kurulum ücreti olacak mı?
3- Sokakta sadece siyah bir kutu ve binada da gigafiber kutusu var. Sinyal ölçümü vs yapılmadı. Hattaki sinyalin yüksek çıkma ihtimali olursa kurulum olmayıp yine başa mı dönecek süreç?

Tesekkurler.

Evet geçen bir haftada bina dışı kutulama yapıldı bugün ekipler kutuyu duvarada sabitlemiş siteden sorgulağımda daha olumlu bir sonuç yok umarım kısa sürede açılır ve başvurabiliriz Bursa/Dikkaldırım

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar ben izmirde Buca Fırat mahallesinde oturuyorum 2 ay önce mahallemdeki evlere gigafiber kutular takıldı ve 15 20 gün önce kutulara kablolar bağlandı ama aynı mahallede oturmama rağmen bizim eve kutu dahi takılmadı ben 24 numarada oturuyorum 22 numarada var 20 numarada var 16 numarada var bu evlerle aramda 10 metre mesafe var veya yok yardımcı olunabilirse biran önce gigafibere katılmak istiyorum.

@alperenatici Selamlar İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi için iki yıla yakın bir süredir bekliyoruz. Planlamalar arasındaydı ama son zamanlarda bilgi verilmiyor. Acaba planlamadan mı çıkarıldı ? En azından bunun bilgisini verirseniz sevinirim boş yere beklememiş oluruz.

Ne olacak gigafiber in son durumu :slight_smile:

Eyüp ilçesinde oturan ve gigafiber çalışmasına denk gelen var mıdır?

Hiç bir şey olmuyor maalesef. Bugün arıyorlar telefonu açıyorum konuşamıyoruz ses sorunu oluyor ve tekrar aramıyorlar bile(biz zaten arayıp ulaşamıyoruz). Neyse komşumu da aramışlar 10 dakikaya geliyoruz diye. Ne gelen var, ne giden var, ne arayıp bir bilgi veren var. Böyle güzel bir hizmet ancak bu şekilde rezil edilebilir.

Eyüpsultan Yeşilpınar mahallesinde oturuyorum. Bitişiğimdeki Kazım Karadeniz mahallesinde gigafiber var. Evime 500 metre mesafede. Kazım Karabekir Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı olduğu için bu kadar yakın mesafe olmasına rağmen Eyüpsultan ilçesi Yeşilpınar mahallesinde gigafiber ile ilgili bir çalışmaya rastlamadım.

1 Beğeni