GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Ben de orada aksu sokakta oturuyorum, 2-3aydır belki de kutu takıldı, hala kurulum yapılmadı, son çare aboneliği iptal edip tekrar başvuru yapmak galiba.

Hiç tavsiye etmem hocam. Bende gigagiber için 3 ay bekledim nihayet kullanıyorum. Babam arka sokağımda 23 Aralıkta onu da Turknetli yapmak için başvurduk, yeni abonelik yani, halen randevu dahi vermediler. Ne yaptıysam olmadı mlsf.

1 Beğeni

Benim de bağlanmadı. 19. Aya giriyorum bölgenizde gigafiber planlaması var mesajını okuduğumdan beri. Belki 20. Ay falan da olabilir. Çok oldu. Geç oldu (pardon daha olmadı ama olacak). İnşallah sorunsuz olacak ama. :grin: Umudum yüksek…

Sonunda bugün dönüşüm randevusu için arayıp pazartesi gününe randevu verdiler. Sabah çıkarken kutu takılı değildi onu da belirttim arayan kişiye o da bana kutu takılmış gibi görünüyor dedi. Akşam geldim gerçekten kutuyu da takmışlar. İnşallah pazartesi günü sorunsuz geçer de kavuşuruz gigabite.

TurkNet Vdsl paketinin 250tl olmasından ve gigafiberin artık gelmeyeceğini düşündüğümden başka iss’lere geçmek geliyor aklımdan. Yakın zamanda bir aksiyon alınmazsa benim gibi çoğu kişi TurkNet’ten vazgeçecek

3 Beğeni

Benimde gigafiber kutu kurulalı 1 ay oldu (20.12.2022) bakalım kaç ayda kurulum gerçekleşicek (Yer: zeytinburnu)

1 Beğeni

Normal Fiber diye bir şey yok. Fiber’den verilebilecek hız teoride sınırsızdır. 10 Gbps hız verenler bile var. Normal fiberi müşterinin beynine TTNET, Superonline gibi firmalar kazıdı. Onlar da isteseler Gbps hız sunabilirler. Ama nasıl yıllarca kota AKN vs uyguladılar. Müşteriyi böyle böyle yolmak daha karlı oluyor :slight_smile:

1 Beğeni

Herhangi bir aksiyon alınmayacak arkadaşım ne yazık ki.
Alınmayacağı gibi artık verilen sözler de tutulmadı.
@alperenatici bey 2022 yılının son çeyreğinde Gigafiber ile ilgili bir çalışma yapıldığını ve yakında adrese göre arama yapıldığında bilgi verileceğini söylemişti. Bir kaç defa bilgi istediğimde çalışmaların devam ettiğini yakında duyurusunu yapacağını bahsetmişti. Aradan aylar geçti hala bir ses soluk çıkmadı. Ben artık Gigafiberin önümüzdeki 1-2 sene içinde Antalya’ya geleceğini de düşünmüyorum. Ve hatta TurkNet’in de diğer firmalar gibi samimiyetten uzaklaştığını düşünüyorum.

4 Beğeni

Fiberdeki sınırı single mode ve multi mode ayrımından sonra kabaca NIC(Network Interface Card) yani fiberin bağlı olduğu cihazın portu belirliyor. 1G porta takarsan ya da 1G destekli SFP kullanırsan 1Gbps hız alırsın gibi.

2 Beğeni

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Ataköy 7-8-9-10 E-5 bizim için ayrı bir dert. Yenibosna bölgesi full Gigafiber iken malesef bizim kısım belediye ve farklı sebeplerden GigaFİber’e kavuşamıyor.

Bundan 5 ay önce binama GigaFiber kutusu konuldu. 4 yıllık abone olarak 5 aydır GigaFiber aktivasyonu için sürekli iletişime geçiyorum destek talebi oluşturuyorum. Sürekli olarak sizden kayıt açtık talep oluşturduk gibi geri dönüşler alıyorum 2 hafta önce üst komşuma gelip “yeni abone” olduğu için GigaFiber bağlantısı yaptınız. 4 yıllık aboneniz olmam, sizleri çevreme tavsiye etmem gibi lehinize olan faktörleri artık bir kenara bıraktım tam tersine sizi yeriyorum. Hak ettiğiniz bu. Umarım müşterilerinize hak ettiği değeri verirsiniz. Not: Hala GigaFiber bağlantısı gerçekleşmedi. :slight_smile: @alperenatici

4 Beğeni

Güncelleme

Forum’a yazdıktan 2 saat sonra TurkNet tarafından arandım ve GigaFiber kurulumu için randevu oluşturuldu.

4 Beğeni

Umarım sinyal sorunu yaşamadan, süreci tek seferde tamamlarsınız.

Adresimize kutu konuldu ama 3 aydır aktivasyon adına hiç bir aksiyon yok, yardımınızı rica ederim.

1 Beğeni

@alperenatici

20 Kasım - kablo çekildi
27 Kasım - bina içlerine kutular kondu
20 Aralık - kablolara dağıtım kutularını ekleyip sallanır şekilde bıraktılar
26 Aralık - kabloları ve kutuları sabitlediler

Her gördüğümüzde sorduk yılbaşına kadar gelecek dediler. Yılbaşı geçeli 25 gün oluyor hala bir hareket yok.

12 Ocak - Binamda gigafiber gözüktü ve başvuru attım, o günden beri kurulum için aranmayı bekliyorum, 3 defa destek kaydı oluşturdum her seferinde aynı otomatik cevaplarla “aciliyetinizi belirttik” şeklinde dönülüyor

kendi hattım, yan binadaki hanemde kullanılan ikinci hattım ve yine o binacaki komşumun hattı; ayrıca burada forumda @ege_15 ve @bhdr olmak üzere aynı sokakta en az 5 aboneniz olarak 2 aydır başvurumuzu alıp gelip kurulum yapmanızı bekliyoruz

@harunerofficial 4 yıllık abonenizmiş buraya yazınca ne güzel işi çözülmüş hayırlı olsun,

ben de 2 hattımla 2 yıldır abonenizim, firmanızı tanıtarak referansımla 5 kişiyi abone yaptım, daha önce de yazdım twitterdan da ulaştım ama benim gigafiber hâlâ çözülmüş değil

10 aylık ödeme kampanyası aldığımız için 250tl yeni ücretten kullanmayacağız diye daire kapımızın önündeki gigafiberin daire içine kurulumu için haziran ayına kadar bekletecek misiniz?

kurulum ekibi çok yoğunmuş/yetersizmiş bu ne biçim mazeret? firmanızın en baş çözülmesi gereken ihtiyacı bu, artırın o zaman ekibin sayısını, bu para nereye gidiyor? kabloyu çekip kutuyu taktıktan sonra bu aboneliğin bağlanıp aktif edilmesi 2 ay değil 2 saat sürmeyecek iş, neden bu işi yokuşa sürüyorsunuz böyle?

şu an kullandığım 100mbps fiber hizmetinizi kurmaya gelen arkadaşın aracından inip kurulumu yapıp tekrar aracına binip gitmesi toplamda tam 15 dakika sürmüştü, siz hesap edin ne kadar kısa sürecek bir işlem için 2 aydır beklettiğinizi

1 Beğeni

Abone no 3055865

Gigafiber başvurusu yaptım, sistemde bana airties 4960r modem verilecek gözüküyor, kuruluma bugün gelen arkadaş size hiçbir modem tahsis edilmemiş o yüzden zyxel kurcaz dedi, kabul etmedim.

Ben anlamadım durumu, yeni başvuruda İst Esenler hangi modem veriliyor? Daha önce bir arkadaş bundan sonra her yeni başvuruda airties verilecek demişti. Konu hakkında bilgisi olan cevap verirse sevinirim

1 Beğeni

sesimizi duyurdugun icin tesekkurler, yıne soyluyorum bınada kutu takılı hersey hazır bı aktıvasyon zormu yani.

2 Beğeni

Merhaba,

Gigafiber’in yayılımı konusunda bir şeyi merak ediyorum. Büyük ihtimalle açıklanmayacak ama en azından ilgili yerlere öneri olarak iletebilirseniz daha iyi olur.

Bölgelere gigafiber götürürken neye göre karar veriliyor ? X mahallesinden 100 kişiden talep geldiğini var sayalım. Alt yapı döşeme işlemi tüm mahalleye mi yapılıyor yoksa sadece bu talepte bulunan kişilerin binalarına mı ? Bu durumda talepte bulunmamış bir kişinin evine TurkNet gigafiber gelmesi o kişiyi TurkNet’e de geçirebilir veya kişi binasına takılan kutunun ne olduğunu bile bilmeyebilir.

Alt yapı döşemesi yapılırken (bölgenin coğrafi şartları, belediyeler ile ilgili prosedürler vs göz ardı edildiğinde)
1- Mevcut müşterilerin Gigafiber’e geçirilmesi
2- Müşteri olmayan ve Gigafiber için başvuruda bulunanların Gigafiber’e geçirilmesi sürecin daha hızlı sonlanmasına sebep olmaz mı ? Böylelikle öncelik mevcut müşterileriniz olmak üzere sadece “hizmeti isteyene” hizmet sunmuş olursunuz. Çünkü forumda ya da diğer platformlarda gördüğüm üzere “benim binama fiber kutusu takmışsınız bunu çıkarın” diyen tipler de var. İstemeyen kişiye neden zorla gigafiber veriliyor ki ?

1 Beğeni

Bu gün kutu takıldı :slight_smile: şimdi sistemde aktive olmasını bekleyeceğim.

3 Beğeni

bu kafayı hiç anlayamadım, DSL zamanı da vardı bunlardan

2 Beğeni