GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Merhabalar gigafiber başvurumu yaptim ve geldi 1 hafta kadar önce cok hizli bir şekilde kablolar mahale kutulari ve ev iclerine kutular takildi fakat daha internet sitesinde gigafiber gözükmüyor acaba ne zaman gözükür ve başvuru yapabilirim.

2 Beğeni

Yaklaşık bir yıllık mücadelenin ardından tam çözüme ulaştık derken sonuç bu. Gerçekten yoruldum artık trajikomik bir hal aldı. Sinirlerim bozuldu bunu görünce. Sadece güldüm
20230114_094358

Ölçüm için indiriyorlar, çalışma tamamlanınca sabitleyecekler. Bu şekilde çalışıyorlar.

arkadaşlar keşke benimde kutunun yerde olması ya da kabloların dağınık olması gibi dertlerim olsa ayrıca bildiğim kadarıyla bağlantılar ve ölçümler tamamlanınca o kutu sabitleniyor bu şekilde bırakmak akıl karı değil zaten.

Merhaba, 15 kasım 2022 de TurkNet 'e başvurdum ve aktivasyon sürecim başladı(gigafiber). 22 kasım da kurulum için geldiler ve kutunun kazan dairesine kurulduğunu, yerinin değişmesi gerektiğini öğrendik. 22 kasım dan beri yani yaklaşık 3 aydır kutunun yerinin değişmesini bekliyoruz. Otomatik sms bilgilendirmesi (en kısa zamanda yardımcı olacağız, net bir süre veremiyoruz vs vs) dışında hiçbir bilgi alamıyorum 3 aydır bekliyorum. Şubat ayında internet taahhüdüm bitiyor. Ne zaman nasıl çözülecek bu sorun?

işlem yapacakları için böyle bırakıyolar merak etme montajı olucak ama çok sevinme aktif olma süresi pek kısa olmuyor benim mahallemdeki kutu 3 hafta önce takılmıştı hala sitede gözükmüyo mesela :grinning:

2 Beğeni

Selamlar @bilalcay, aslında sorunun cevabı sık sorulan sorular kısmında mevcut. Şu an olmaması, binanıza asla GigaFiber gelmeyeceği anlamını taşımıyor. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden talep ilettiyseniz ekipler belirli bir plan doğrultusunda adresinizi de ziyaret edecektir :raised_hand:

Selam @berkay35_35, sizin süreciniz adresinizde kurulum gerçekleştiğinde tamamlanacak. Bunun için ekiplerle görüşüyorum. Süreç son aşamada :raised_hand:

Selam @safirkare, faturayı görüntüleyemedim. Özel mesaj üzerinden benimle fatura numaranızı paylaşır mısınız?

Selamlar @ahmetsezgin, kurulum randevusunun kişisel talebiniz ile yarına ertelendiğini görüyorum :raised_hand:

Selamlar @Brave, hiçbir birimin aktivasyon süreci ile alakalı ortalama da olsa bir süre vermesi maalesef mümkün değil. Süreç birçok etkene bağlı. Bu etkenler tamamlandığında aktivasyon gerçekleşecek. 15 gün ara ile Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturmanızı rica edeceğim :raised_hand:

Selam @Ock, arka planda çok güzel şeyler oluyor. Dönüşüm ekipleri adresinizi ziyaret ederek modem ve gereken aparatlar ile birlikte mevcut hizmetinizi dünya standartlarındaki GigaFiber hizmetine dönüştürüyor :handshake:

Selamlar @ardagunoglu, sizin sürecinizi özel mesaj üzerinden takip ediyorum. Ekiplerle iletişime geçtim :handshake:

Selamlar @Heidegger, ortalama da olsa bir süre maalesef veremiyoruz. İş sırasına ve yoğunluğuna bağlı olarak binanız dünya standartlarındaki hizmetimize kavuşacak. Sinyal ve çeşitli kontroller sonrasında kurulumunuz gerçekleşir :heart_hands:

1 Beğeni

Selamlar @ferda035, kurulumunuzun öncelikli olarak gerçekleşmesi adına ekiplerle iletişime geçtim :raised_hand:

Selamlar @Cronos1, Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden 15 gün aralıkla kayıt oluşturursanız ekipler bilgi paylaşacaktır :raised_hand:

Selamlar @mchtshn, bu bir sorun değil. Sinyal ve arıza kontrolü için bu şekilde bırakılıyor. Kontroller tamamlandığında montajı yapılıyor.

Selamlar @alpko, sürecinizin bu hafta itibarıyla tamamlanması planlanıyor :handshake:

2 Beğeni

@alperenatici ilginiz için teşekkür ederim. kurulumu bekliyorum. iyi çalışmalar dilerim

Merhaba destek kaydı oluşturup müşteri temsilcisiyle görüşmüştüm bölgenize fiber geliyor fiber gelince sizi bilgilendirirler dedi fakat gigafiber istiyorumdan bakınca fiber geleceğine dair bi ibare yok Bursa Nilüfer Üçevler mahallesi için planlama var mı gigafiber gelmeyecekse tt fiber çektirmek için uğraşacağım bilgi verirseniz sevinirim. @alperenatici

23 Aralık tan beri babamı da TurkNet li yapmak için uğraşıyorum. İnsanlar evde internetsiz kaldı ve yardımda alamıyorum. Gerçekten pes edecem artık. Müşteri numarası, 305****

Kablolar rezil bir halde, belediye nasıl izin veriyor anlamış değilim. Bir bina yıkıma gitse bağlantı gidecek sanki. Hiç güven vermiyor bu kablo sistemi.

Yapacak bir şey yok böyle yapılmasa her binaya fiber götürmek 150 yıl sürer. Bina yıkıldığında gidip kopan kabloyu değiştirmek 1 metre kazı yapmak için bin türlü bürokrasiyle uğraşmaktan çok daha kolay. İnternet’i temel insan hakkı kapsamına alıp fiber için kazı iznine gerek yok diyecek bir iktidar gelirse böyle yapılmaz.

2 Beğeni

Binalarımız 10 numara 5 yıldız sorun kablolarda zaten.

Bağlantım aktif oldu ekipler bağlantıyı kurdu uzun bekleyiş sonunda kavuştuk :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de bugün uzunca bir bekleyişin ardından Gigafiber internete kavuştum.Emeği geçenlere teşekkürler. Umarım bekleyen herkes bir an önce bu hızlara kavuşur

3 Beğeni

Bir yıldır türlü sıkıntılar çekerek beklediğim, müşteri hizmetleri ile her türlü platformdan onlarca kez görüşme sürecinin sonuna geldik. Bugün arkadaşlar gelip bağlantıyı yaptı. Bu zamana kadar çektiğimiz sıkıntının sebebi, mahallede ki çingenelerin ana hat fiber kablosunu bakır kablo sanıp keserek çalmasıymış. Düşünün aynı sokakta heryerde var bizim adada yoktu. En son damla hanım saolsun ciddi bir şekilde söz verip ilgilenerek akşamına bizim sürecimizi mutlu bir şekilde sonlandırdı kendisine teşekkür ederim.

Merhaba nerede oturuyorsunuz. Kutular bağlandıktan sonra ne kadar sürdü süreç benim kutular takıldı bağlantıları yapıldı sğnyal bekliyorum yaklaşık 1 ay oldu. Süreç ne kadar sürede tamamlanıyor merak ettim

Öncelikle hayırlı olsun. Kullandığınız ethernet kablosunun cinsini öğrenebilir miyim? Cat6 mı yoksa cat7 mi vs.

1 Beğeni

Hocam TurkNet’in verdiği modemle bilgisayar arasındaki bağlantıyı yaptığım kablo Ugreen Cat6a slim link de bırakayım sizin için.

Ugreen Cat6A Slim 10 Gbpshttps://www.amazon.com.tr/dp/B081MYP9KW?ref=ppx_pop_mob_ap_share

1 Beğeni