GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Ben TurkNet abonesi yim benimki daha da uzun sürecek

Bekleye bekleye sabrımız kalmadı cidden. Umarım ilgilenecek biri çıkar burada çünkü müşteri hizmetleri umursamaz tavırlarla geçiştirmekten başka bir şey yapmıyor.

4 Beğeni

Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde de aynı durum var bizde de her yerde gigafiber aktif bi benim sokağım kaldı. Abartısız her yerde var mahalle içinde üst sokakta bile, bizim sokakta değil sadece. Kutular vs her şey hazır tek aktivasyon kaldı. Tek suçum üst sokakta oturmamak. Destek kaydına 50 defa yazdım yok bir numara gönderiyorlar bu numara üzerinden bilgilendirileceksiniz diyorlar yok şöyle yok böyle resmen geçiştiriyorlar.

2 Beğeni

Gigafiber altyapı sorgulama, var ya da yok dışında herhangi bir şey söylemiyor. Sokağın sadece bir tarafına kablo çekildi ve internet verildi. 3 aydır bekliyorum, kendi imkanlarımla takip ettim çalışma tamamen bölgeden uzaklaşmış.

Bilgi alamamak çok yorucu. Yetkili biri çıkıp, beklemeyin gelmeyecek dese en azından.

1 Beğeni

Merhaba gebze sultanorhan mahallesinde kablolama yapılmış sanırım kutulama aşamasındalar. Binaya kablo geldi 1 aydan uzun süredir kutu ve aktivasyon beklemekteyim.

1 Beğeni

Allah bilir, 2,5 ay süren de var :slight_smile:

2 Beğeni

Biz Mahmut Şevket Paşa’lılar olarak aşırı bahtsızız.

gop baglarbasındaıym sıyah kutu takılalı 1.5ayoldu hersey tamam sadece bı aktıvasyon kaldı kımseyok gıga olupta beklemesı zor gelde artık kullanalımmmm.

3 Beğeni

Merhaba, aktivasyonum yaklaşık 3 aydır yapılmıyor. İzmir’de yaşıyorum. Kutu takıldıktan sonra TurkNet ile iletişime geçmemden hemen sonra bir kurulum ekibi yönlendirildi, ancak sinyal seviyesinin yüksek olduğu ve bu sorunun hemen düzeltilip kurulumun tamamlanacağı söylendi ama bu yapılmadı ve üstünden 3 ay geçti. Her gün destek ekibinden aynı otomatik cevapları aldım, arandığımda sürekli arka planda kontrollerin devam ettiğini vs. söylediler. Son zamanlarda bir destek elemanı destek biletim üstünden bana ulaşarak ekiplerin randevu için beni arayacağını söyledi, ancak böyle bir şey olmadığı gibi destek biletim kapatıldı. Yeni bilet açtığımda ise arandım ve sinyal seviyesinin düzeltildiği, ekiplerin çok kısa bir süre içerisinde kuruluma gelecekleri söylendi ancak hala gelen giden yok. Artık aktivasyonumun tamamlanmasını rica ediyorum.

4 Beğeni

Arkadaşlar, Şişli halil rıfat paşa mahallesi taraflarında Gigafiber bekleyen ya da alan var mı? Yan mahalleye gelmiş ama bu taraflara gelmemişler. TT geçen ay karşımdaki binalara Fiber bağladı ama bize bağlamadılar. Kablo çeken çalışanlara sorduğumda sadece bu binalar planlanmış falan dedi.

Kendimi güncelliyorum. 1 saat önce gelip kurdular şu an pek bi sorun yok. Stabil hale gelecektir 3-4 saate sonra les gooo

Ben 9 ayı doldurdum. 2ci, 3cü, 4cü, 5ci, 6cı aya kadar yazdım, yoruldum. belediye izin falan diye saçma bir karşılık verildi, sanki 3 sokak arkamdaki bağlar caddesi Malatya belediyesine bağlı… Ne kadar tuhaf, biraz usturuplu bir cevap verilse keşke. Fazla üstlerine gidersek hür ve özgürsünüz, tercih sizin diye cevap alıyorum(10 aylık peşin ödediğimi biliyorlar ya)…

1 Beğeni

Ben Bağcılar’dan ümidimi kestim… Belediye topu TurkNet’e atıyor bize gelen talep yok diyor… TurkNet tam tersini söylüyor. Yanda üstte altta bütün ilçelerde gigafiber var ortada Bağcılar’da yok… Vallahi bendeki şans kimsede yok ne zaman yüzümüz güldü ki

2 Beğeni

Katılıyorum. @alperenatici Bağcıların etrafına gigafiber döşediniz, bir ucunu bile Bağcılar’a uzatmadınız. Bağcılar olarak kırgınız

3 Beğeni

Belediyeye yakın zamanda mı gittiniz?

hayır hem twitter hem de belediyenin e-belediye web kısmından şikayet oluşturarak talepte bulundum ordan dönüş yaptılar. Belediye başkanına yazdım ilk tamam işareti attı ama bir gelişme olmadı sonra bunları yaptım

Şubat ayı içerisinde bir etkinlik yapmayı planlıyorum dahaden detayları belirlemedim. Planlamayı yaptığımda şubat ayı içerisinde duyurucam. Eğer sorun belediye ise seçim öncesi çözeceğiz.

Demekki herkese atıyor sldjeldbkeekje

Aynısını bana da yaptı. 26 Ağustos da yazmıştım…

2 Beğeni

Herşey tamam, türkneti bekliyoruz, kablo, kutu vs, 3 sokak arkamdaki sokaklarla aynı belediyeye bağlıyız, ayrıntılı açıkladım ama o mesjımı yayınlamadı sevgili TurkNet!!

Geçen gün arabayla geçiyorum konumum bursa dikkaldırım şuan oturduğum binada sadece kutu koyuldu gidildi mahallenin yukarı taraflarında dış kutular yerleştirilmiş ama dikkatimi çekti kutular yerlerde kablolar sarkık çok kötü bi vaziyetteydi çıkıp fotoğraf çekip buraya atıcağım düzeltiklerini zannetmiyorum iki gün oldu hala bekliyorum çünkü ben bina dışı kutulamaları çok kötü bi durum montaj devam ederken kışa girdik diye sanırım herşey ertelendi ve bahsettiğim gibi o başka sokakta iki tane kutu resmen yerde geziniyordu tahaütüm bitecek başka bir iss az kaldı umarım o sıra zarfında gelir gigafiber