GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Bazı ilçe belediyeleri çok sorun çıkartıyorlar, mesela ben Bakırköy’deyim, Bakırköy belediyesi bu konularda çok sorunlu, TurkNet, Süperonline Kablonet, Türk Telekom için kazı izni vermiyor, 1990lı yıllardan beri yeni döşenen bir hat yok. Tüm Bakırköy halen 1990 lı yıllardan kalma Kablo ve Bakır DSL şebekesini kullanıyor, hiçbir firmanın yeni kazı çalışması veya altyapı döşemesine izin verilmiyor, kentsel dönüşümde de sorun çıkartıyorlar, imar vermiyorlar.
Bu yüzden bazı ilçelere uzun yıllar gelemeyecek Gigafiber :frowning:

1 Beğeni

Bahçelievler de bir mahalle hariç her yerde var Küçükçekmece hızla geçiyo esenler öyle Zeytinburnu oyle Bayrampaşa öyle gop öyle hepside aynı Parti’nin
Bağcılar da tutturmuşlar bi belediye izin vermiyor diye iki senedir milleti oyalıyolar
Bide bölgenizde yeterli istek yok daha fazla kişiye haberdar edin diye mesaj gönderiyor
Bağcılar TurkNet in açık bi başarısızlığıdır

1 Beğeni

Selamlar @istanbul2957, bu bilgiyi ortalama da olsa hiçbir ekip veremez. Bu süreçler birçok izin ve prosedüre bağlı. Ortalama bir süre vermek yanıltıcı olabilir :raised_back_of_hand:

Selamlar @zulfunver, daha önce de belirttiğim gibi bu süreçler belirli bir izin ve prosedüre bağlı. Ekipler çoğu durumda ortalama da olsa bir süre veremiyor. Özel olarak iletişime geçtiğimde ise insiyatif kullanarak ortalama bir süre bilgisi paylaşıyorlar. Fakat bu süre izin, prosedür ve birçok etkene bağlı olarak uzayabilir. Ekiplerle tekrar iletişime geçtim :handshake:

Selamlar @TeiwQ, sizin için gereken adımları atmıştım. Ekiplerle son aşama olan kurulum için tekrar iletişime geçtim :raised_back_of_hand:

Selamlar @olc35, özel mesaj üzerinden görüşmemiz üzerine gereken adımları atmıştım. Sinyal probleminin çözülmesi ve hızlı bir şekilde kurulum aşamasına geçilmesi için ekiplerle tekrar iletişime geçtim :handshake:

Selamlar @mchtshn, bir adresinizde GigaFiber’in aktif olarak kullanıldığını görüyorum. Bekleyen diğer aktivasyon için gereken adımları attım :handshake:

Selamlar @Rumolf, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Aktivasyon ve planlama süreçleri birçok etkene bağlı. Biz, ülkemizin birçok bölgesini GigaFiber ile buluşturmak adına özveriyle çalışıyoruz. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden talep ilettiyseniz ek bir işlem yapmanıza gerek yok. En kısa sürede GigaFiber’e kavuşmanız dileğiyle :heart_hands:

Selamlar @Burakfrtna, sürecinizi inceledik ve ekiplerle iletişime geçtik. Arıza sorunu giderilecek ve adresiniz GigaFiber’e kavuşacak :rocket:

Bakırköy de kazı yapmak açıktan kablo götürmek zor.

Bağcılar öyle değil kablolar göz önünde açıktan gidiyor kazı yapma zorunluluğu yok son 1 senedir telekom çektiği fiberi kazı yapmadan duvarlar üstünden götürdü. Bwğcıların bir ucu bahçelievler bir ucu esenler ikisinde de açıktan çekilmiş gigiafiber bu 3 belediyenin altyapı şartlarıda anı yönetimdeki partileride aynı. Bağcılar ne özelliği varda izin vermiyormuş. Soruyoruz biz izin veriyoruz diyorlar, turkcelle izin vermişler mesela.

2 Beğeni

Selamlar @burak57, çoğu durumda aktivasyon süresini öngörmek izin ve prosedürler nedeniyle mümkün değil. Kaydınız üzerinden öncelik talep edildiğini görüyorum. Ben de ek olarak takip edeceğim :handshake:

Selamlar @ege_15, bu resmi bir harita değil. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden belirli aralıklarla sorgulama yapmanızı tavsiye ediyorum :handshake:

Selamlar @berkay35_35, durumunuzla alakalı ekiplerle iletişime geçtim :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

arıza giderildi kurulum için ekipleri bekliyorum inşallah gelince buraya olumlu bir yorum yazabilirm teşekkürler ilginiz için

Selamlar @ardagunoglu, detaylar için özel mesaj üzerinden iletişime geçiyorum :raised_back_of_hand:

Bakırköy’ün benim bulunduğum ilçelerinde bütün kablolar açıktan gidiyor, var olan telefon ve kablo hatlarımızın hepsi bitişik nizam binaların üzerinden gidiyorlar. Bakırköy belediyesi izin vermediği için çalışma yapılamıyor, nereden mi biliyorum ?? Çünkü ben bakırköy belediyesinde bulundum, oradaki insanlar ile uzun süre çalışma ve gözlemleme fırsatım oldu. Yeni yapılmış bir binanın önündeki yarım metrelik kaldırım bozuldu diye müteahhite bağırdılar, yani Bakırköy belediyesi 1 tane kaldırım taşı yerinden oynasın istemiyor, bu yüzden hiçbir firmaya altyapı izni vermiyorlar.

1 Beğeni

Benimde 1 ay oldu aynı şeyi yapmayı düşünüyorum ama gelip sinyal yok derlerse uzunca bir süre internetsiz kalma riskini göze alamıyorum. Azıcık aşım ağrısız başım

mor çizgiler olan yerler sarı nokta ben

benim oturduğum yerde önümüzdeki sağımızdaki sokaklarda var bizim sokakta çoğu binada var bizde yok çaprazımızdaki 20-25 metre yakında aynı sokakta ki binada var benim olduğum yerde yok
neden acaba sorabilir miyim? 4-5 senedir aboneyiz

@alperenatici geri dönüş alabiliyor musunuz yoksa tek taraflı bir haberleşme mi bu ?

7 Aralık 2022’de VAE/VDSL altyapısından GigaFiber’e geçmiştik. Bugün Paket Değişikliği Farkı açıklamalı 66.34 TL değerinde fatura geldi (Fatura Dönemi : 1 Ocak 2023 - 31 Ekim 2023).

Bu normal midir? VAE/VDSL’den GigaFiber’e geçen her aboneye geliyor mu?

Not: 10 Aylık Sabit Fiyat Kampanyası’ndayız.

1 Beğeni

2 ay önce Gigafibere geçiş için başvurdum temmuz ayından beri kutular aktif halen VDSL kullanıyorum hizmetler kısmına girdim baktım bana bu modemler tanımlı fakat benim ne Gigafibere geçişin sağlandı nede modem yollandı anlamadım bu işi

ankara yenimahalle karşıyaka 524. sokakta TurkNet ekipleri karşı taraf binalarınafiber kablove kutularını binalara çektiler bende ne işlemi yapıyorsunuz diye sorduğumda TurkNet fiber hattı çekiyoruz dediler şimdi bu çektikleri gigafiber mi oluyor yoksa normal fiber hatmı oluyor bu konu hakkında nerden bilgi alabilirim yeleklerinde centa yazıyordu çeken çalışanların

İstanbul Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi’nde oturuyorum. Binaya 1-2 ay önce kutulama işlemi yapıldı ancak daha aktif edilmedi. Aktivasyon işlemi ne zaman bitecek ekiplerle iletişime geçebilir misiniz? 1 ay sonra TT taahhüdüm biteceği için mağdur olmadan Gigafiber’e geçmek istiyorum. Teşekkürler.

@TurkNet @alperenatici

Aynı şekil gaziomanpaşa/bağlarbaşı burdada böyle bi sorun var herşey tamamlandı aktif olmasını bekliyoruz.

2 Beğeni

Bende bekliyorum. İşin kötüsü 18 aydır geleceğinden haberim var ve bekliyorum. İşi bıraktım evden çalışıyorum ve yüksek upload o kadar işime yarayacak ki anlatamam. Her gün bina dışı kutusuna bakıyorum takılmış mı diye ama nafile. Bütün Bahçelievler bitti bizim birkaç sokak kaldı. Bu arada bende Kocasinan Merkez Mah. Kandilli 1 Sokaktayım.

1 Beğeni

Merhaba, adresimizde sorgulama yapıldığında gigafiber gözüküyor. Fakat ben online islemlerden gigafibere gecis icin destek kaydı açtığımda arandim ve bilgilendirme yapılacağını söylediler. Nasıl bir süreç işliyor arka planda neler oluyor? Çünkü apartman ici ve merkez olan kutular kondu ki zaten sorgulama panelinde gigafiber gözüküyor. Konu hakkında bilgi/yardımcı verebilir/olabilir misiniz? @alperenatici

1 Beğeni

Ben de Hasan Doğan’ın yakınında oturuyorum hocam. Kocasinan’da birkaç sokağı kontrol ettim. Çoğunda 1000 mbps çıkıyor ama bizim çevreyi henüz nedense aktifleştiremediler. Altyapı çalışması ve kutulama işlemi daha zorken bunda yavaş kalmaları gerçekten üzücü.

Umarım bir an önce aktif edilir. Daha sonrasında başvuru ve eve takılması da zaten en az 1 hafta sürüyor…

1 Beğeni

Bizim sokaktaki bütün kutular da takıldı, kartlar da asıldı hala bekliyoruz

3 Beğeni