GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

@alperenatici Kemer mah bir el atında Esenlerde birtek Kemer mah kaldı.Yanıbaşımızdaki Havaalanı mahallesi bitti,ekipler en uzak mahalleye yönlendi Kemeri es geçti.

4 Beğeni

Fırsat bulduğum zaman bakarım o bölgede çalişma olup olmadığına.

1 Beğeni

Evet @alperenatici bu konuyla İlgili Bilgi Verirseniz Güzel Olucak Esenler Kemer Mahallesi Gigafiber Hizmetini Bekliyor

1 Beğeni

Selamlar @safak970, GigaFiber’i yalnızca değerli TurkNet’liler beklemiyor. Farklı sağlayıcılardan da kullanıcılar geçiş yapmak adına aktivasyonların tamamlanmasını bekliyor. Bu sebeple paylaştığınız politika bizim benimsediğimiz bir politika değildir. Biz, mümkün olan en fazla haneyi GigaFiber hizmetiyle buluşturmak adına yatırımlarımıza ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunu yaparken süre bilgisi vermekten imtina ediyoruz. Nihai karar siz değerli kullanıcılara aittir :innocent:

2 Beğeni

Selamlar @Ali_vardar @Markapasa, bildiğiniz üzere aktivasyon ve planlama ile alakalı detay paylaşamıyoruz. Ekiplerin planlama listesinde ilgili bölge var ise iş sırasına ve yoğunluğuna bağlı olarak dönüşüm gerçekleştirilir :raising_hand_man:

Eveeet, tam tahmin ettiğim gibi bir cevap geldi, 5 aydır giganın akibetini değil, farklı konulara yuvarlak cevaplar verilmiş yine.
Ve bizi tercih edip etmemekte özgürsünüz diyede bitirmişsiniz. Sağolun…

1 Beğeni

Sizin bölgeniz özelinde zaten bu konuya yanıt vermiştim. Tekrar vereyim;
Belediye ile yaşanan anlaşmazlık nedeniyle çalışmalar durdu. Görüşmeler devam ediyor. Ortalama bir tarih verilmesi mümkün değil. @safak970

Buca Atatürk Mahallesi için de bu şekilde net bir cevap verseniz artık. Çalışmalar neden durdu merak ediyoruz? @alperenatici

2 Beğeni

hocam montaj ekibiniz neden kutuları sabitlemiyor montajı bitirmişler kablosunu sarıp bırakmışlar pencerenin yanına kutu koymak nedir böyle is mi olur

@alperenatici

Selamlar @Exclusive.gamer, daha önce de belirttiğim gibi kutular arıza ve sinyal kontrolleri için kasıtlı olarak bu şekilde bırakılıyor. Bu bir sorun değil, endişelenmeyin. Tüm kontroller tamamlandığında kutu montajı yapılıyor.

3 Beğeni

Selamlar @Peaky, genelde çalışmalar belediye ile yaşanan izin ve prosedürler nedeniyle duruyor. Belediyeler dönüşüme çeşitli nedenlerden izin vermediğinde ekipler çalışmayı durduruyor. İzin ve prosedür görüşmeleri tamamlandığında anlaşmaya bağlı olarak çalışmalar devam edebiliyor. “Şu sebepten reddedildi, şu tarihte kesin tekrar başlayacak ya da çalışmalar tekrar başlamayacak” dememiz ise mümkün değil.

1 Beğeni

Ben şunu merak ediyorum hocam. Buca Atatürk Mahallesindeki çalışmalar belediye ile oluşan anlaşmazlık nedeniyle mi durdu yoksa sizin planlamanız ile alakalı bir yavaşlama mı söz konusu onu merak ettim. Teşekkürler. @alperenatici

@alperenatici Ankara Keçiören / Pınarbaşı mah. ne zaman gigafiber altyapı gelir bi gelişme var mı?

Montaj ekibinden bilgi aldım kazım karabekir mahallesi ana trafo takılmış aktivasyonlar verilmiş son sokak dağıtım kutusu takılmış hersey tamamlanmış bina içi kutu takan kişi de yakınlardaymış ay sonuna kalmaz aktif olur dedi çok az kaldı yolun sonu 1000 mb :grinning:

1 Beğeni

bizim oralarda dikkat ettiysen trafo yok . Galiba Trafoyu çekecekler cadde üzerine ama Fiber sonuça ne kadar kayıp verebilir ki ?

O konuyla alakalı bir bilgim yok ancak apartmanımdaki kutunun bağlantısı bugün yapıldı ve ay sonuna kadar sinyal verileceği söylendi.

@alperenatici Bizim mahallede oturan arkadaştan bilgi aldım TurkNet aramış yarın kuruluma gidiyorlarmış artık kurulumlar başladı ay sonuna kadar kavuşuyoruz

Kayıp diye bir şey söz konusu değil hocam, okyanuslar altından kilometrelerce fiber kablo ile veri akışı oluyor, size gelen de farklı değil; vdsl de olduğu gibi mesafe fiberde bir sorun teşkil etmiyor

Merhaba, acaba yeni abonelik mi yoksa gigafiber e geçiş için mi başvurulmuş ve ne kadar sürede kuruluma geliyorlar?

İstanbul/Bağcılar için yenilik var mı? Gigafiber gelecek mi?

2 Beğeni