GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Bunlar takıldıktan sonra sokak içerisinde şu fiber optik dağıtım kutularından takılmış olması lazım:

Daha sonra cadde üzerinde şöyle bir trafo gibi bişey olması lazım geriye sadece altyapı sorgulamak kalıyor.

1 Beğeni

Cumhuriyet mahallesinde hala bir gelişme yok en azından benim sokağımda…

1 Beğeni

1-Altyapınızı buradan sorgulayabilirsiniz.

2-Şuanda mevcut olarak TurkNet kullanıyorsanız ve altyapınızın gigafiberi desteklediğini gördüyseniz TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden veya çağrı merkezi üzerinden Gigafiber’e geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Arkadaşlar İzmir Buca’da çalışmalar haftalardır durdu. Özellikle Atatürk Mahallesi tarafında işlemler devam ederken çalışmalar birden durdu. Var mı gelişmelerden haberdar olan ya da çalışan ekipler gören?

1 Beğeni
  1. İlk fotoğraftaki GigaFiber kutusu ve kabloları niye öyle sanki oraya bırakılmış gibi kötü duruyor? Hep mi öyle kalacak?

2. Artık GigaFiber kullanacağımız için bu ikinci fotoğraftaki ‘‘trafo gibi bir şey’’ dediğiniz şeyin yakınlara inşa mı edilmesi gerek? Çünkü 114 metre uzaklıkta bir saha dolabına bağlı portum var. VDSL modem ile 75Mbps hız kullandığım internet portumun takılı olduğu dolap. Bilgisizim dediğimden soruyorum.

2 Beğeni

VDSL ile bi alakanız kalmayacağı için o hizmeti komple iptal ettirmeniz gerekiyor, bu ayrı bir kutu. O asılı gibi duran kutular da sanıyorum ki öyle kalmayacak duvara sabitlenecekler, niye taksit taksit iş yapıyorlar bilmiyorum ama umarım o şekilde kalmaz. Bi yerde öyleydi sabitlediler sonradan…

1 Beğeni

Hayattaki Şansım :pleading_face:

2 Beğeni

İzmir Buca Atatürk Mahallesi ve Kuruçeşme Mahallesinde uzun süredir TurkNet tarafında çalışma yapan kimseye rastlamadım.Özellikle bu konu ile ilgili sokakları dolaştım ama sonuç yok.Sorun neden kaynaklanıyor acaba?

1 Beğeni

Yıldız mahallesine bir gelseler bizde gülelim ya bekliyoruz inşallah yıl bitmeden gelirler ümit’im bu yönde

Atatürk Mahallesi 2021 planlamasındaydı 2023 yılında biterse sevineceğiz. Parça parça ilerleyip başka yere geçiyorlar. Yıldız mahallesinin yıl bitmeden olması imkansız. Atatürk ve Kuruçeşme bile zor yetişecek bu hızla. Yıldız mahallesi çok rahat 2024’ü görür bu hızla.

1 Beğeni

Merhaba @alperenatici . Ankara Yenimahalle, Demetgül Mahallesinde yaklaşık 1 ay önce tahminime göre tüm çalışmalar bitmiş olarak her binaya GigaFiber kutusu takıldı. Aktivasyon süreci hakkında bilgi alabileceğimiz bir yer var mı? Yada siz bilgi alıp dönüş yapabilirseniz sevinirim.

3 Beğeni

Öyle gözüküyor ama 2023 planlaması içine en azından alınır diye düşünüyorum bucanın en kalabalık mahallesi çünkü

1 Beğeni

Selamlar @mstfgvlr, foruma hoş geldiniz :raising_hand_man: Bölgenize GigaFiber ulaşması sevindirici bir haber. Süreçler birçok etkene bağlı olduğundan farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden ortalama da olsa süre vermek yanıltıcı olabilir. Altyapınız aktif olduğunda GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden görüntüleme yapabileceksiniz. En kısa sürede GigaFiber deneyimine kavuşmanız ve deneyimlerinizi forumda paylaşmanız dileğiyle :rocket:

2 Beğeni

Merhaba @alperenatici davutpaşa mahallesi 69.Sokak da oturuyorum sadece ofdk kutusu takılmadı heryere takıldı lütfen ekiplere iletirmisiniz bir an önce gelip kursalar çok zaman oldu da

2 Beğeni

Selamlar @Zerox, çoğu gitmiş azı kalmış. Ekipler iş yoğunluğuna, sırasına ve prosedürlere bağlı olarak en kısa sürede gereken işlemi yapacaktır. Sabrın sonu ortalama 1000 download / 1000 upload hızında internet :rocket:

1 Beğeni

Evet çoğu bitti inşallah en yakın zamanda gelirler

2 Beğeni

Bayrampaşa / İsmetpaşa sinyal geldi. Kurulum ve randevu için aranmayı bekliyorum. Neden bu kadar uzun sürüyor kurulum yapılması? 2 haftadır en ufak bir arama yok. Hızlıca atraksiyon alınsa çok güzel olurdu :slight_smile:

1 Beğeni

Esenler kemer mahallesi 905 Sokaktalar Umarım Kemer Mahallesinin Tamamı Yer alır Projede

1 Beğeni

Merhabalar, Küçükçekmece-sefaköy-Kemalpaşa mahallesi-4.deniz sokak
tüm kablo kutu işi mayıs 12 de bitti.

Sevgili @alperenatici kardeşim, gelişme var mıdır.

Ama politikanızı beğendim, kutu kablo çekip, milletin sizde kalmasını sağlıyor, 4 gözle nasılsa fiber geliyor, diğer isslere geçmeyelim, bir sürü külfet, kağıt imzala, devir, değişiklik arası modem, kablo, veya zaman aralığına katlanmayayım diye düşündürdüğünüz için. Bildiğiniz piyango gibi oldunuz, sizede her an gelebilir… Başarılı fikir…

Aksi halde şu günlerde 5ci aya girmiş olduğumuz, iss değiştirecekken kabloyu ve kutuyu gören benim gibiler, kaç kere sormanıza rağmen, hiçbir şekilde, tatmin edici bir cevap verilmezmiydi e f g ve sizin tarafınızdan.
Sanıyorum aynı kalıplaşmış cevabı vereceksiniz bir süre sonra bana cevap olarak.

2 Beğeni

2 gündür Atatürk mahallesinde hastanenin acil girişinin yanına fiber kazılarında kullanılan makina ve kepçe var ama daha kazılan bir yer görmedim. Hangi firma için gelmişler oda belli değil. Çok umutlandım bir hareket var diye ama daha bişey göremedim

2 Beğeni