GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Merhaba Yıldız Mahallesinde ben de ayni sekilde basvuru yaptim bizim de henuz kutular takilmadi bu konu hakkinda bilgi alirsak forumda paylasalim.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla TurkNet, planlamadaki bölgelerin hepsine 1000mbps altyapıyı gösteriyor sorgulama ekranında. Bugün ben dahil birçok kişinin altyapısı gigafiber olarak güncellenmiş ama daha ofdk kutuları bile takılmadı buralarda. Randevu isteyince ekim sonu veya kasım ortasını işaret ediyorlar. Yani beklemeye devam :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Acaba kutuları başvuruya göre mi koymayı düşünüyorlar. Bina dan başvuru gelmeden kutu koymayalım mı diyorlar… yakınımdaki sokakları sorguladığımda altyapı yok hala…

Kazım karabekir 858/1 sokak için GigaFiber aktif oldu.
Dönüşüm işlemleri için GigaFiber ekipleri ne zaman bizi arayıp randevu alacak?
Destek talebi de oluşturdum fakat iki günü geçti arayan randevu alan yok.

Cumhuriyet Mahallesi, Sahra Sokak’ta oturuyorum ve bugün kontrol ettiğimde altyapı aktif görünüyordu. Destek kaydı oluşturdum ve ortalama 1 hafta içinde arayacaklarını söylediler. Bakalım ne kadar sürecek. Herkesin aynı anda aktif olması da ilginç.

Muhtemelen bizlerde bekleyeceğiz. Biraz da başvuru varken bekleyin diyorlar. Umarım bir anda hızlanır işlemler. Daha kutular yokken başvuruyu aldılar bakalım ne olacak

Bağlarbaşı Kavaklıdere sokakta kutuların içini yeni yapıyorlar az önce sordum çarşamba aktif olur dediler ama sorgulamadan çıkıyor bakalım ne olacK

Merhaba bizim mahallede hemen alt sokak ve üst sokağa gigafiber kablo çekip binalara kutu koydular ama tam ortadaki kılıçkaya sitesine kablo ve kutu koymadılar koydukları binalarda aktif olarak gözüküyor gigafiber daha bizim binalara koyulmadan aktif etmişler bu nasıl bir iş anlamadım ? Sorduğumuzda da bilgi verilmiyor binaya kutu koycaklarmı koymuycaklar mı bilmiyoruz

Bahçelievler/Kocasinan

Esenler / Davutpaşa Mah. içerisindeki sakinler altyapıyı aktif görmelerine rağmen gelen kurulum ekipleri sinyal gelmediğini belirtiyor bilginize… Gün içinde ana fiber kutusunda çalışan adamları gördüm, ayak üstü muhabbet ettik; Pazartesi günü sinyalin verileceğini söylediler, yani alt yapı gözükse de kutulara sinyal gitmiyordu umarım bu hafta tamamlanmış olur.

Az önce TurkNet ten aradılar. Başvuruma istinaden incelemişler ve kutu montajlarının olmadığını görmüşler. Bunların yapılması için ekiplere bildirdiklerini ve 1 hafta 10 gün kadar süre içerisinde halledip randevu için arayacaklarını söylediler. Hayırlısı…

2 Beğeni

@alperenatici

Merhaba, TurkNet kurulum isleminiz icin ekiplerimize randevu tarihiniz iletilmistir. B001

yarın öğlene kadar geliyorlar :smiling_face_with_three_hearts:

1 Beğeni

@Exclusive.gamer

Çok iyi hayırlısı olsun sizin adınıza sevindim. Darısı bizlere. Bölge neresiydi?

1 Beğeni

Merhaba,

20/09/2022 tarihinde oturduğum binaya TurkNet tarafından single drop fiber kablo getirildi. O günden beri henüz bir gelişme olmadı, ben de bu bağlamda süreç hakkında bilgi almak istiyorum.

Gördüğüm kadarıyla Zeytinburnu’nda TurkNet aktif olarak yoğun biçimde kablolama çalışması yapıyor. Ben Gökalp Mahallesi’nde oturuyorum. Binama getirilen kablonun sonlandırılması tahminen ne zaman gerçekleşir? Bu bölgeyle alakalı plan hakkında bilgi alabilir miyim?

@alperenatici

Gaziosmanpaşa karlıtepe mahallesi olarak hizmet aktif olmuş. Gerekli başvurumu yaptım.

1 Beğeni

İstanbul-Küçükçekmece-Sefaköy-Kemalpaşa mahallesi-4.Deniz sokak…
Mayıs 12 den buyana (kablo çekildi-kutu bina içine bağlandı-kutuya kablolar bağlandı) bekliyoruz hala. @alperenatici

Gaziosmanpaşa

İstanbul, Gaziosmanpaşa/ Karayolları mahallesinde oturuyorum. Yaklaşık 1-1.5 ay önce adresimde gigafiber göründü. Gerekli başvuruları da yaptım fakat ne arayan var ne gelen. Daha ne kadar bekleyeceğiz, bilgisi olan var mı acaba?

1 Beğeni

Merhaba Bende Zeytinburnu Velifendi de Otuyorum Drop Kablolar Geldikten 10 Gün Sonra Kalın Kablo Geldi Ardından 3 Gün Sonra Dış Dağıtım Kutusu Takıldı Ardından Binaya Kutuyu 1 Hafta Sonra Koydular 10 Gün Sonra da Altyapıyı Aktif Ettiler Şuanda Başvurdum Kurulum Bekliyorum Umarım Sizinkini Benimkinden Daha Hızlı Yaparlar

3 Beğeni

Merhaba herkese iyi günler benım oturdugum bınaya TurkNet kutusu ve kablosu geldı ne zaman kullanıma sunulur konu hakkında bılgı almak ıstıyorum ? yardımcı olursanız sevınırım çok uzun zamandır TurkNet kullanıyorum gorunce cok sevındım :smiley:
ESENLER TURGUTREİS MAHALLESİ 462. SOKAK NO:12

Bina içine kutu takıldıysa diğer binaların ve mahallenin kutulanmasını beklemeniz akabinde binalar arası fiber optik dağıtım kutularının takılmasını ve mevcut değilse ana fiber trafosunun konmasını bekleyeceksiniz. Bunlar bittikten sonra bina içi kablolamanız yapılır , testler biter ve altyapınız aktif gözükür. Benim sürecim toplamda 1.5 ay sürdü, yarın kurulum için geleceklerini söylediler, bakalım kutuya sinyal gelmeme sıkıntısı vardı umarım halletmişlerdir.