GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

Selamlar @MartizeD, aktif bir aboneliğiniz var ise Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturabilirsiniz. Aboneliğiniz yok ise https://turk.net/taahhutsuz-ozgur-iletisim-abonelik & 0(850) 288 80 16 üzerinden abonelik talebinizi iletebilirsiniz :rocket:

Selamlar @Mriya, Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden kayıt oluşturmanız yeterli olacak :rocket:

@alperenatici gigafiber altyapısı kurulurken kaç ekip çalışma yapıyor mahalle bazında? Eğer bir tane ekip varsa yüzlerce sokağın tamamlanması demek en az 3-4 ay beklemek demek.

15 Ağustosta sorgulama yaptığımda harika 6-8 hafta sonra gigafiber evinizde yazıyordu. Biraz önce merak edip sorgulama yaptım gene aynısını yazıyor bakalım 8 hafta dolunca ne yazıcak 6 hafta doldu çünkü 8. haftanın dolmasınada 10 gün kaldı 10 ekimde 8 hafta olacak. Tam tamına gigafiber gelmesini beklediğim süre 10 ekimde 5 ay 15 gün olacak demek ki orada yazan sürede yanlış. Zaten ekim ayında gelirse geçmem evde değilim şehir dışındayım.

Mevcut operatörünüzün hizmet numarası diye soruyor.
Buna tam olarak TurkNet Online İşlemlerden nasıl ulaşabilirim?
Devre numarası diye bir şey var. Bu o mu?

Benimde 16 Eylül’de sokak dağıtım kutusu bitti 21 eylülde bina içinlerine kutular takıldı ama hala sorgulamada bişey çıkmıyor sadece port yok hatası alıyorum

1 Beğeni

Yaklaşık 4 5 yıldır TurkNet müşterisiyim. 2021 yılı sonunda gigafiber gelicek dendi ancak 2022 sonundayız hala gigafiber bağlanmadı üst sokağımda onlarca evde gigafiber varken ben hala vdsl kullanıyorum her 2 ayda bir durumu soruyorum hala çalışmaların devam ettiğini söylüyorsunuz ancak bizim sokağa ne gelen var ne giden gigafiber bize bu kadar yakınken binaya daha kablo bile çekilmemiş olması üzücü.
İstanbul / bahçelievler / cumhuriyet mah. / mesut sokağı

https://turk.net/online-islemler/destek-kaydi/destek-kaydi-olustur/j4maqjsqflei8 bu linkten gigafibere geçmek istediğinizi yazarak destek kaydı oluşturun.

1 Beğeni

evet az önce itibariyle altyapım aktif oldu ve hemen başvurumu yaptım son olarak kurulum kaldı

an itibariyle sorguladığımda gigafiber gözüküyor bu kadar hızlı beklemiyordum

Gigafibere geçiş yapılırken hizmet direk temelli iptal mi ediliyor. Yoksa geçiş mi yapılıyor?

Altyapı sorgulama yaptığımda 1000mb aktif edilmiş görünüyor şuan ama henüz bina dışına ofdk cihazları takılmadı sadece binaya gigafiber kutusu takılmıştı. Bir yanlışlık mı var acaba?

Yaptım çok teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Bende de gigafiber görünüyor artık, geçiş yapmak için hangi menüleri seçip destek kaydı açacağım

Evet Bağlarbaşı Kavaklıdere sokakta başvuru aktif oldu gece hemen basvurduk

Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bu linkten destek kaydı oluşturup ilettim fiber ekibinin beni arayacağını söylediler siz de aynısını yapabilirsiniz

1 Beğeni

Aylar sonra TurkNet ten İzmir Buca Atatürk mh 204/4 sokakta bir hareket gördük. Menholden kalın fiber kablo çekiyorlar. Umarım hız kesilmeden kutular takılıp aktivasyona geçerler. Bir kaç ay daha bunun üzerine beklemeyiz.

1 Beğeni

Yıldız Mahallesinde başlamışlar konuştum yıldız mahallesinde planlama içine alınmış şükür geliyor gelmekte olan :sweat_smile::sweat_smile:

Yıldız Mahallesinde kablolama bitti bile kutular takılacak.İki hafta içerisinde Yıldız Mahallesinde kutulamanın tamamlanması planlanmış.

Az önce adresi sorguladım ve 1000 mbit ibaresini gördüm. Başvuru almaya başlamışlar adresimde… basvurumu yaptım kullanıcı adını ve şifresini bile tanımladılar. Binada ve sokakta kablo var ama daha kutular yok. Bakalım süreç nasıl işleyecek… izmir buca atatürk mahallesi…

1 Beğeni