GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

O harita da yaklaşık 700mt ötedeki sokakta görünüyor. (Farklı mahalle)

1 Beğeni

Arkadaşlar daha önce harita linkleri paylaşmıştım ancak ona aldanmayın örnek; iki sene önce karşı mahalleye gelmiş ama bana gelmiyor arada 500m var yok.Öbek dışı kalıyormuşum diye getirmiyorlar nasıl öğrendim derseniz TürkNetDestek ekibinin verdiği cevap aşağıdadır :frowning: yani asla gelmeyecek 2 yıl önce gelen şimdiye kadar gelmiyorsa daha hiç gelmez…
Not:Kontrol numarası 5-6Hafta sonra anca cevaplandı…

3 aylık bir süreç ve mutlu son. Test wifi üzerinden denenmiştir kablolu 900 900.

1 Beğeni

Benimde aktif oldu bana da ZTE H3601P verildi modemin çekiş gücünü şaşırtıcı derece iyi buldum sadece yazılımı vasat,internet servis sağlayıcı ler genelde dandik 2 duvar bile çekmeyeni veriyor diye hep kilere atıp elimdekini kullanıyordum elimdeki xaomi ax 1800 den daha iyi özellikle 5 ghz de onda 20-30 mb aldığım noktalarda zte le 80-120 mb alıyorum keşke dns değiştirmeye izin verilseydi o dhpc bölümünden tam olmuyor değişim gibi.

Wifi üzerinden bu kadar yüksek hız nasıl mümkün olabiliyor ben maksimum 350 mbps hız alabiliyorum modemim ise ZTE H3601 di sanırım son model cihaz ile denedim bir sorun mu var yoksa olması gereken mi beni aydınlatırsanız sevinirim

Wifi kartının desteklemesi gerekiyor Intel Wi-Fi 6 AX201 kullanıyorum 2.4 Gbps’e kadar hız destekliyor. Modemim H3601P evet.

Bizde wifi 6 802.11ax destekleyen cihaz var hız testi yaptım ancak 400 mbps üstünü göremedim aynı zamanda kendi telefonumda wifi 5 802.11ac destekliyor ve teknik olarak iki teknolojide gigabit interneti destekliyor ancak 400 mbps üstü kablolu dışında imkansız Allah razı olsun internetimiz yine çok hızlı buna lafım yok ancak nedenini merak ediyorum aydınlatacak olan varsa sevinirim.Acaba modem kaynaklı bir sorun mu var belki 802.11n de falan mı kaldı çünkü bu bağlantının sınırı yaklaşık 450 mbps max ve değerler buna çokta uzak değil beni aydınlatacak olacak varsa sevinirim modemim ZTE H3601P

Android de yüksek olmasının çok bir + sı yok dizi film youtube izleme sitelerinden hepsi max 1-2 mb de down yapıyor teknik açıdan 50 mbs ile 1000 mbs fark yaratmaz,evinde laptop yada masaüstü pc olmayanın torrent down up yapmayan kişinin gigafiber diye diretmesinin anlamı bile yok zaten 100 mb den geçtim o yönden hiç bir bir şey değişmedi aynı.

1 Beğeni

Wifi hızı komşularının kullanım oranına çok bağlı, çevredeki cihazlardan etkileniyor, sen o cihazlarını al çöle git 900 Mbit görürsün :smiley:

1 Beğeni

Bağcılar / Hürriyet Mahallesinde kablo çekimi ve bina içi kutu montajlaması devam ediyor. Gigafiber çalışması yaptığınız için çok teşekkür ederiz :slight_smile: Lütfen çalışmalara tam gaz devam edin ve bize 1000mbps internet altyapısını getirin, seviliyorsunuz.

belediyenin oradaki yürüyüş yoluna gelmedi daha sanırım.oradan da kazım karabekir’e geçecekler sanırım

Barbaros daha önceydi, Nisan Mayıs gibi aktivasyon dendi, nisan bitti daha ortada bir çalışma yok :slight_smile:

1 Beğeni

Bağcılarda her mahallede çalışma var neredeyse Yıldıztepede hala hareket yok. Etrafımızdaki her mahalleye geldi. Arada bir bizim mahalle kaldı.

Merhaba @mbombo00, . https://turk.net/gigafiber-istiyorum üzerinden altyapı talebinizi iletebilirsiniz. Talepler doğrudan proje ekibimize iletiliyor. Bölgeden gelen taleplerin yoğunluğuna ve altyapının uygunluğuna göre değerlendirilecektir.

1 Beğeni

Bağcılar Kirazlı, Metro istasyonundan dolayı daha merkezi bir mahalle fakat hiçbir sokağında çalışma yok çok ilginç. Çalışma başlasa, insanlar yavaş yavaş TurkNet 'e geçmeye başlarlar herkes bekliyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Merhaba @firat122, https://turk.net/gigafiber-istiyorum üzerinden altyapı talebinizi iletebilirsiniz.

Bölgenizde başka firmaların Fiber interneti var mı ?

Varsa TT fiber vardır sadece.

Aynen ben geçende baktım medicine tarafa hiçbirşey yok

Malesef Fiber Internet yok, Türk telekom alt yapısı en yüksek hız olarak 40, 45 mbit hız alıyoruz.

1 Beğeni