GigaFiber Aktivasyon, Planlama ve Sinyal - Genel Konu

TurkNet gigafiber dağılım haritasında bağcılar barbaros mahallesinde çalışmalar başladı olarak gözüküyor. Gigafiberin aktif olması ne kadar sürüyor?

Harita resmi değil öncelikle bunu bilmelisiniz.

Birkaç ay önce aldığım bilgiye göre Nisan - Mayıs ayında aktivasyon planlanıyordu ancak ondan sonra farklı bir bilgi alamadım. Ortada bir çalışmada gözükmüyor. Ne oldu ne bitti haber yok…

2 Beğeni

Ankara / Etimesgut / Eryaman 2.Etap Şehit Osman Avcı Mah. 59.Sokak civarındaki çoğu binanın kablolama işlerinde neredeyse sona gelindi ve benim bulunduğum civarda birkaç binanın kablolama işide çözüldü ancak bazı binalarda altyapısal sıkıntı olduğu için tekrar başka ekip geleceği ve kablolama işini çözeceği bilgisi var. Aynı zamanda benim binam ve muhtemel diğer binalarda olmak üzere siyah gigafiber kutusundan konuldu Turk.net tarafından ve aşamalarda iyice sona yaklaşıyoruz en kısa zamanda aktivasyon olacağını düşünüyorum ki ekipler oldukça hızlı çalışmaktalar. Bu bölge civarındaki sakinlere duyurulur…

Bende kemalpaşa mahallesi emeksizler sokaktayım. Dediğiniz gibi 2 senedir taş üstüne taş koyamadılar. İnsanları keriz yerine koyuyorlar. Madem getirmeyecektiniz Gigafiberi o zaman kutuları da 2 sene önce binalara koymayacaktınız. Bu bile başlı başına dalga geçtiklerinin göstergesi. Her sorduğumda belediye sorunu cart curt yazıyorlar. Belediyeye gittiğimde böyle bir talep yok diyorlar. O kadar yere gigafiber gidiyor bir bizim belediye mi sorun yaratıyor :smiley: Getirmeyecekseniz getirmiyoruz diyin ki bizde artık beklemeyelim.

1 Beğeni

Bağcılar Merkez Mahallesi/İstanbul Caddesi için Gigafiber ne durumda acaba? Karşımızda ki binalarda Gigafiber aktif durumda, bitişik olan bir arka caddemizde birçok binada Gigafiber aktif, birçok binada da gigafiber planlanmakta olarak gözükmekte. Sadece benim oturduğum bina sırası yani İstanbul caddesi kısmında 1 tane binada bile bırakın Gigafiber olmasını, “planlanıyor” olarak bile gözükmüyor. Oturduğum binamın karşısında ki binaların hepsinde Gigafiber varken, 2-3 dakikalık yürüme mesafesinde olan yan, arka caddelerde komple Gigafiber varken benim oturduğum bina sırasında 40-50 civarı sayıda olan binaların hiçbirinde Gigafibere dair bir iz yok. Daha ne kadar böyle sürecek acaba? Bir an önce şu Gigafiber kullanmaya başlayabilsek keşke.

Selamlar @0ddssey ve @AniFraxe, nasılsınız? umarım iyisinizdir. Ortak bir cevap paylaşmak istedim. Yakın çevrenizde GigaFiber dönüşümlerinin gerçekleşiyor olması sevindirici bir haber. Bu süre zarfında yapmanız gereken tek şey GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden sorgulama ve başvuru gerçekleştirmek. Ek olarak bölgede aktif bir TurkNet aboneliğiniz bulunuyor ise Kampanyamı Değiştirmek İstiyorum - TurkNet TurkNet - Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz? bağlantısı üzerinden 15 gün aralıklarla destek kaydı oluşturabilirsiniz. Yatırımlar ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Dönüşümler belirli bir iş sırasına, planlamaya, izin ve prosedürlere bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Yani kısacası GigaFiber is coming :rocket:

Bulınduğum noktada TurkNet’i birtek ben kullanıyorum galiba. Gigafiber gelmeyecek gibi de duruyor, uzun yıllar gigafiber beklemek akıl işi değil, Elveda TurkNet :raised_hand_with_fingers_splayed:

1 Beğeni

merhaba beyoğlu nalıncı bayırında oturuyorum binamda gigafiber aktif edilmiş ama servis yönünden TurkNet sıkıntılı diyolar doğruluk payı var mı acaba ?

gigafiber aktifse düşünmeden başvur türktelekom altyapısında TurkNet kullanacaksan o zaman bir düşün türktelekom kasıtlı olarak sabote ediyor çünkü.

Yeni üyelere yakında bir kampanya gelirmi acaba binadakilere 600 tl bağlantı ücreti aylık 400 tl pahalı geldi binamdan kimse geçmiycek aktif olmasına rağmen bayrampaşa/kocatepe bölgesine kampanya bekliyoruz tek kaldım :grinning: saygılar,burada telekom fiberde var binanın çoğu telekom altyapısından hizmet alıyor çünkü.

olay aslında pek de TurkNet kullanıcı sayısı ve talebe bağlı değil, bundan çok daha öncelikli olan şeyler var;

1. mahallenin nufus yoğunluğu
  2. potansiyel müşteri sayısı
  3. belediyenin izinleri
  4. sokakların kazıya müsaitliği
  5. yatırımın daire başına ne kadar tutacağı
    gibi gibi sıralanabilir, bunların iyi durumda olduğu yerlere gelmesi daha hızlı ve kolay oluyor.

Gigafiber için yanlış duydukların ben kullanıyorum oldukçada memnunum sorun olduğunda gigafiber kullanıcıları için çözümleri oldukça hızlı

Bende beyoğlu nalıncı yokuşunda oturuyorum gigafiber gelmeden önce türk telekom fiberini kullanıyordum TurkNet üzerinden hiçbir sorun çıkmadı kullandığımdan beri.

İzmirde bulunduğum bölgede 10 metre yakında Gigafiber kutuları takılı binalar var.1,5 yıldır müşteri hizmetlerine yazıyorum sonuç yok beklemekten ağaç olduk. 15 günde bir destek kaydı açıp çalışma olup olmadığını kontrol etmem söylendi. Söyleneni yapıyorum bakalım gelişme olacak mı?

Mahallemize Binadan Binaya gigafiber Kablosu Çekildi Ama 1 Yıldır Bağlanmıyor
Merhaba ankara keçiören etlik caddesi 117 nolu binada oturmaktayım yaklaşık 1 yıl önce karlıova sokak ve civarlarına gigafiber çekildi bağlandı çalışır duruma getirildi ozaman evimin arka sokağı olan varto sokağınada kablo döşendi ve binaların içine kablo sarılıp bırakıldı

iki yan binam olan etlik caddesi 121 nolu binanın içinede kablo çekildi diğer binalara çekilecek olan kablolarda 121 nolu binanın önüne rulo yapılıp bırakıldı .

kablolarda varto sokaktaki 5 nolu binanın önüne toplandı

1 yıldır ne bilgi verildi ne gelen giden oldu kablo bize biz kabloya bakıp iç çekiyoruz
gigafiber istiyorumdan binanın yarısına talepte bulundurdum internet kullanan herkez vdsl telekomu bırakıp TurkNet 'e geçmek için bekliyor yöneticide benim işinizi kolaylaştırmak için elimden gelen herşeyi yaparım
binamın önünde beyaz telekom kutusuda var

lütfen bir bilgi bir detay birşey söyleyin dönüşünüzü heyecanla bekliyorum

Şimdi, öncelikle hayırlı olsun tabi 1 yıl geçmiş fakat. Öncelikle yapılmış ve bırakılmış. Normalde 3 ay içerisinde kazılır, döşenir, test edilir, kutular koyulur, tekrar test edilir ardından binalara verilir test edilip hizmete sunulur. Büyük ihtimalle bir aksaklı/plan değişikliği/belediye ile alakalı sorunlar ve seçim falan derken araya kaynamıştır. En iyisi TurkNet müşteri hizmetlerini aramak veya destek talebi açmak. Süreci hızlandırır. Size en azından kablosu bile gelmiş biz kaç senedir VDSL altyapıdan kurtulamadık. Fiber istiyorum belediyeden hazırlıyoruz diyor gitmiş 2 sokak öteye getirmiş bekletiyor öyle. Keşke biri el atsa şu konuya.

türknetin birçok numarasını aradım hiçbirşey elde edemiyorum twitterden yazdım dönüş sağlanacaktır ilgili birime söylüyoruz dediler nerdeyse 2 hafta oldu ses yok azda olsa bi bilgi verin dedim yine aynı cevap , bu foruma yazdım yine yazan yok ,
karşı sokağa cemaatçilerin mahallesine döşeyip çalışır hale getirdiler adamlarda 1000 mbps internet var doğru düzgün anlayan kullanan yok (zaten karşılar) biz yaldır yaldır internet kullanıyoruz aylık kullanımım 2 tb yi görüyor evde 5 kişi yaşıyoruz vdsl kaldırmıyor tüm binayı seferber ettim herkez TurkNet 'e geçmeyi bekliyor TurkNet bir cevap dahi vermiyor yöneticide benim ne gerekiyorsa kolaylaştırıcı elimden gelen herşeyi yapacam ama tık yok

Gigafiber

Merhaba,

Evimin yaklaşık 850metre ilerisinde gigafiber mevcut. Ama o sokak arka mahalleye ait.

İstanbul eyüpsultan ilçesi.
Esentepe ve Sakarya mahalleleri için gigafiber planlaması olup olmadığını , süreci nasıl takip edebilirim.

850metre gerideki sokaklardan geçerken gigafiber kutularını gördüm bina içinde takılı.

Acaba bahsettiğim Esentepe ve Sakarya mahallesi için planlama olup olmadığını nasıl bulabilirim.

Bundan dolayı süreç nasıl ilerliyor, planlama var mı merak ediyorum.

1 Beğeni

Reis bu forumda en üstte bir harita var kullanıcılar tarafından oluşturulan tam net değil ama çoğunlukla doğru çıkabiliyor oraya bir bak istersen

1 Beğeni

Sözde planlama var, Yoğunluğa göre hareket var diyorlar. 49 mbps internete 400 Tl para ödüyorum, Sırf gigafiber gelecek diye. Ama nafile, Yıllardır gelecek de gelecek

1 Beğeni