Gigafiber 700 Mbps Upload Sınırlandırması

Merhaba öncelikle vermiş olduğunuz hizmet için çok teşekkür ederim şu zamanda bile bulunmayacak bir nimet ama kafama takılan bir şey var görmüş olduğum gigafiber hız testlerinde download 950/930 arasında vede upload 950/930 arasında, Ben kullanmaya başlayalı 20 gün falan oldu ne yaptıysam upload 720 üzerine çıkmıyor, benim bir sunucum var ve buna sürekli dosya aktarıyorum, Birkaç bu işe hakim olan kişiyle görüştüm ve Türk netin bazı bölgelerde bilinçli olarak upload sınırını 750 olarak belirlediğini ve oluşan %5 %10 arası kayıpla 710 720 arası kullanıldığını söylediler yine aynı durumu ben de yaşıyorum, İstanbul bahçelievler soğanlı mahallesi bölgem neden böyle bir durum mevcut YouTube’da bir çok test mevcut kullanıcıların yaptığı testlerde download ile upload eşit 950/930 arası, Bu sınırlandırmanın sebebi nedir şimdi müşteri hizmetleri ile görüştüm teknik ekiple görüştüm %25 kayıp var diyor bu söylenen çok saçma alakadız bir değer, bu kayıp değeri taşlar patlasın %10 alınır Bahsetmiş olduğum kayıp zaten download da belli 930 950 Kabul edilebilir bir deger. ama 700 gerçekten alakasız bir deger, gerçekten sınırlandırıldığı belli Ben bu sınırının kaldırılmasını istiyorum çünkü comnet üzerinde bir sunucum var sürekli oraya dosya 200 300gb arası dosyalar atıyorum Bu iş aldığım günden beri kafama çok takılıyor yardımcı olabilir misiniz acaba

Komik olacak bir durum yok madem böyle bir durum var bunu herkese yapacak, misal Bakırköydeki 930 950 kullanabilirken Bahçelievler’deki 700 kullanmayacak sen halen paradan falan bahsediyorsun, bunu ahmete sınırsız mehmete sınırlı vermeyecek mesajın başında zaten şu zamanda bulunmaz bir nimet olduğunu söyledim sadece dile getirmek istediğim bunu o zaman herkese uygulasın, Burada bilinçli olarak bir sınırlandırma var bunu dile getiriyorum

1 Beğeni

Birader sen ne anlatıyorsun adam başka bölgede bunu %5 kayıpla veriyor bize niye vermiyor onu diyorum sen ne anlatmaya calısıyorsun, Bütün Gıga fiberler upload 750 olur Ben de böyle bir konu açarım sen de buldun bunuyorsun deme hakkına sahipsin, Hani yazı yazıyorsun demiyorsun evet bu saçma. A bölgedeki sınırsız kullanırken b bölgedeki ile sınırlı kullanması yanlış demiyorsun, Halen %25 diyorsun

2 Beğeni

Bakın şimdi açıklayıcı konuşuyorsunuz direk savunacak şekilde konuşmanız yanlış, en başta şunu diyebilirsiniz bölgenizdeki alt yapı gereği böyle bir sınırlandırma olmuş olabilir sonuç itibari ile ben hariç kaç tane kullanıcı testi gördüysem hiçkimsede sınırlandırma yok Anlatmak istediğim zaten bu, Ben de durum böyle olunca gayriihtiyari birkaç tane bu işlerle yakından ilgilenen arkadaşımla görüştüm bazı bölgelerde bilinçli olarak 750’ye sınırlandırdıklarını söyledi durum bundan ibaret

Yahu derdini seveyim türkiye’de böyle bir internet bulmuşsun şikayet ettiğin şeye bak

2 Beğeni

Hocam şikayet ettiğim falan yok sadece sebebini öğrenmek istiyorum, Dediğim gibi bu bölgede neden böyle yoksa en başında mesajımın söyledim bu devirde bulunmaz bir nimet TurkNet olmasa bunları da göremezdik, Çok teşekkür ediyorum ne kadar teşekkür etsem rüya gibi internet

Merhaba

Yaşadığınız problem ile ilgili destek kaydınız yoksa, hemen online işlem merkezi Online İşlemler - TurkNet üzerinden destek kaydı oluşturunuz. TurkNet size kaydınız üzerinden bilgi verecektir.

Hocam zaten iki gün önce görüştüm yetkili arkadaş %25 kayıp olabilir dedi bende Diğer bölgelerde böyle bir kayıp yok bu bariz dedim kısıtlama zaten kullanımda belli dedim 720’nin üstüne dedim hiçbir şekilde çıkmıyor, yakın Bölgemde sınırsız şekilde dedim kullananlar mevcut, Saha ekibi göndeririz hafta içi gelir dediler sonrasında ben de biraz araştırdım dediğim gibi bazı bölgelerde bilinçli olarak 750’ye sınırlandırılmış söylemleri var bendede durum şu an tam o şekilde, Kayıt numaramı size özelden yazıyorum

1 gigabit olsa ne olacak bu hızı destekleyen bir site varmı bizim ülkemizde en ideal hız 200 bunu teknoloji editörü mesut çevik söylüyor sizi anlıyorum bende sunulan imkanın tamamını görmek isterim ama 750 olarak alan çok kişi var teknik bir detay vardır illaki

1 Beğeni

Hocam ben YouTube üzerinde forumlarda bütün testleri izledim gördüm hiç 700 750 alan yok bundan dolayı bu olayı kafama taktım zaten yakın bölgemde bile 950 930 arası kullananlar mevcut, O yüzden yazma gereği araştırma gereği duydum yani hattımda falan bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum çünkü bariz belli 720 diyor üstü yok yol verseler gidecek :joy:

Merhaba @erdo205, TurkNet olarak hiç bir zaman kullanıcılarımızın ulaşabileceği hızlarda kısıtlama yapmadığımızı bilmenizi isterim.

Hele ki TurkNetGigaFiber hizmetinde bu asla ve asla olmaz… Zaten GigaFiber hizmetimizi bireysel kullanıcılar 1000 Mbps’lik hızlara ulaşsın ve daha yüksek hızlarla internet erişimi sağlasın diye veriyoruz.

Bu arada her İSS’te olduğu gibi bizde de tüm paketlerde %20’lik kayıp hız normal olarak karşılanıyor. Bilmenizde fayda var.

2 Beğeni

Hocam o zaman bahsetmiş olduğunuz değere bakarsak, bende %30luk anormal bir kayıp mevcut olmuş oluyor

O zaman bize bu durum için bir kayıt oluşturun. Arkadaşlarım size detaylı bir şekilde bilgi vereceklerdir.

1 Beğeni

Dün zaten oluşturdum hatta bir problem olmadığını ben de bu durumun bana göre normal olmadığını söyledim, Ekip gelecek hafta içi dediler bakalım bekliyorum benim asıl burada konuyu açma sebebim ben bu durumu konuşuyorum acaba benim gibi bu durumdan muzdarip olanlar var mı merak ediyorum

1 Beğeni

Bir sorun varsa elbette çözüme ulaşmak için elimizden gelenin fazlasını yaparız. Ben de hizmetinizi kontrol ettim ve açık olan arıza kaydınızı gözlemledim.

Arkadaşlarım sizin için bölgeye ekip yollayacak ve gerekli kontrolleri yaptıracak.

3 Beğeni

Evet oyle ama arkadas 700 ustu çıkmıyor dediyse sinir vardir bencede

1 Beğeni

Arkadaşın neden 700 mbpsde kalıyor demesinde problem yok ama çağımız kimsenin vermediği interneti alıp laf söyleyen insanlarımızın çağı olduğu için bu tarz insanları görmemiz yine muhtemel. Zorluk yaşamayan görmeyen elde ettiğinin de üstünü isteyecektir hakkı olduğunu düşünüp. Arkadaşa da kızmayalım madem 1000/1000 anlaştı neden diye araştırıyor zorla alacağım demiyor zaten

2 Beğeni

Ortada bir sorun var ve arkadaş çözümünü bulmak için uğraşıyor fakat bizim insanımız hala neyini beğenmiyorsun diyip hakaret etme peşinde. Ülkece düzelmemiz uzun zaman alacak sanırım.

4 Beğeni

Bir de nperf sitesinden test yap istersen. Tabi ki TurkNet’in sunucusunu seçerek.

Merhabalar, hizmet ne olursa olsun ortada bir problem varsa tabii ki çözüm için uğraşılmalı… Biz bu konuyu sorun yaşayan kullanıcımız ile ilgili destek kayıtları üzerinden de takip ediyoruz. Bugün kendisine bir ekip göndermek için randevu aldık.