Geforce Now Hız ve Paket Kaybı

İnternet hızım ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi ping değerim iyi download iyi upload normalde 5 olması lazım o an öyle çıktı problem değil.Ancak geforce now ’ da hız testi yapınca yine resimde gördüğünüz gibi , işin garip olan tarafı benimle aynı değerleri alan birden fazla kişi gördüm.(Download 13mbps ve %4 paket kaybı).Geforce now 'a özel bir kısıtlama olabileceğini düşüyonurum . Aynı zamanda yanılıyor olabilirim sorun benden kaynaklı da olabilir bana ulaşsınlar yeterli. Tabiki buna kimsenin hakkı yok çünkü bu sistem ücretli.Şikayervar’a da yazdım.İnternetin bağlatılması söylenen süreden uzun olduğunda CİMER’e yazmıştım.Bana ulaşmazlarsa yine konuyu oraya taşıyacağım.(Yeni kullanıcı olduğum için resim koyulmuyormuş.İnternet hızım testlerde 36mbps 9 ping ve 3-4 upload.Geforce now da ise 13mbps %4.2 paket kaybı ve 56 ms)

1 Beğeni

Geforce un sunucularının farklı bir yerde olması nedeniyle bu sonuç çıkabilir. Örneğin fast.com üzerinden test yaparsanız Avrupa’ya ulaşma hızınız çıkacaktır. Bu da normal sayılır.

1 Beğeni

Şöyle söyleyeyim telefonun internetinden bile paket kaybı 0 oluyor. Telefonun interneti bile daha iyi.Sunuculara uzaklık ile alakası yok maalesef.

Geforce ayarlarında hız ayarını kontrol edin ve modemden DNS değiştirip tekrar geforce hız testine bir bakın

1 Beğeni

Önerdiğiniz bir dns var mı ? Geforce now ayararından hepsine baktım. İnternetten de araştırdım işe yaramadı.

Geforce now ayarlarinda bant genisligini 50 ye yükseltiniz ve en iyi sunucu icin test tuşuna basiniz. Bu arada hız testini geforce now oyun icindemi yapiyorsunuz ?

1 Beğeni

Testi oyun içinde yapmıyorum.Bant ayarı da 50 de zaten . DNS de işe yaramadı maalesef cloudfare ve google dns denedim.

2 Beğeni

hocam tamamen aynı sorunda bende de var yaklaşık 5 aydır, 100 megabit kullanıyorum ama geforce now’da hız 13’ü geçmiyor. TurkNet’in hızı kısabileceğine ihtimal vermiyordum ancak senin yazını gördükten sonra emin oldum. TurkNet hangi hakla böyle bir şey yapabiliyor ? Bunu nasıl düzelttin ?

1 Beğeni

Bunu TurkNet yapmıyor ki?

1 Beğeni

sadece TurkNet müşterileri bu sorunu yaşıyor ve herkes 13 megabit alıyor ve hala TurkNet’ten değil diyorsun ? neye dayanarak bunu söylüyorsun ?

Sunucular yurtdışında olduğu için bu durum gayet normal Twitch yayıncıları da 100 mbps internet abonesi ama upload yaparken drop oluşuyor Avrupa ile Türkiye bağlantısı arasında problem var genel bir durum TurkNet ile alakası yok.

2 Beğeni

Aktif olarak kullanmasam da geforce now kullanıyorum ben de. 78mbit downloadım var ve 50mbite kadar kullanıyor geforce now. VAE altyapısında 100mbit abonesiyim herhangi bir kısıtlama olduğunu sanmıyorum. GeforceNow ayarlarından hız testi yapınca bende de düşük çıkıyor fakat o testin doğru olduğunu sanmıyorum. Çünkü gayet akıcı ve gecikmesiz oynayabiliyorum.

1 Beğeni

Şu şekilde de test fotoğraflarını paylaşayım:

1 Beğeni

Arkadaşlar tartışmanıza gerek yok. Nvidia ile bu konuyu paylaştıktan sonra baya konuştum. 2. Seviye teknisyenlere aktardılar konuyu ve uzun bir süredir araştırıyorlar , bunun zaman alacağını söylediler. Eğer bir gelişme olursa buraya yazacağım.

3 Beğeni

Merhaba,
Aynı durumdan müzdaribim. Hem TurkNet’e hem Geforce Now’a ticket açtım. TurkNet Geforce Now’u, Geforce Now’da TurkNet’i suçluyor neredeyse.

İnternet hızım: Down=60 Mpbs; Up=7,65 Mpbs
Geforce Ölçüm: Down=7 Mpbs

Bilgisayardan mı acaba diye, telefondan da denedim Android uygulamasıyla aynı .
Hem 2,4 ghz hem 5 ghz hem Ethernet kablosuyla denedim sonuç aynı.
LTE(Turkcell) ile denedim (Hem bilgisayar hem telefonda) yine aynı 7. Yani 8 olur, 4 olur değil mi; ama yok 7, hep 7.

Oyun içinde oynuyorum sıkıntısız , test önemsiz diyen arkadaşlar için. Zaten oynayabilsek, test yapmayız. Testi ,oyun 144p’ye bağladığı için yapıyoruz sorun nerde acaba diye.

Sorunun nerede olduğunu bilmiyorum. Ne uygulama sahibi ne de TurkNet tatmin edici bir çözüm yolu önermedikleri gibi, sorunun ne olduğunu bile söylemediler.

Her TurkNet’li , her Turk Telekom altyapısını kullanan veya her Türkiye’den üye aynı problemi yaşasa Avrupa server’ı diyelim. Uzak diyelim. Benim iki mahallem ötede kalan kişinin kablosu burdan server’a uyduyla tek bağlantıda mı gidiyor da ondan sorun yok, ben de var.

En azından genel bir açıklama yapılsa da TurkNet’den vere Geforce Now tarafından , “haa tamam bundanmış, bekleyelim çözülsün veya , bize olmuyormuş diyelim”

Başka tecrübeleri olan arkadaşlar varsa aktarırlarsa sevinirim.
Saygılarımla.

o zaman uygulamanın ölçümü sağlıklı sonuçları vermiyor. ?

1 Beğeni

Bu konuda Geforce NOW tarafı hız ölçümü hatalı olabilir gibi bir bilgi dönmedi.
Hakeza öyle olsa bile yukarıda değindiğim gibi hız önemli değil zaten; oyun içinde ben 144p’ye düşüyorsam ki düşüyorum.
Bu durumda ölçümde bir hata olduğunu söylemek güç.

Eğer imkanım olursa, Covid nedeniyle şu anda olmasa da aynı testleri Super Online, fiber altyapısı, TurkNet v.b. kullanan arkadaşlarımda da kendi hesabım üzerinden deneyeceğim.

1 Beğeni

Bende durum bu şekilde ama 1080p de neredeyse sıfır gecikme ile oynuyorum.

1 Beğeni

Test sonuçlarımı paylaştım hiç kalite düşmesi, gecikme gibi sorunlar yaşamıyorum 1080p akıcı bir şekilde oynatıyor benim internetim. CAT6 ethernet ile bağlıyım bu arada modem de türknetin verdiği zyxel modem.

1 Beğeni

Geforce now test sonuçlarım bu şekilde.

Fast.com üzerinden yaptığım testtede bu şekilde

Kablosuz kullanıyorum ancak 1366x768 çözünürlüğünde sorun olmadan oynayabiliyorum

Geforce now üzerindeki ayarlarımda bu şekilde

image

1 Beğeni