Geforce Now Hız ve Paket Kaybı

İnternet hızım ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi ping değerim iyi download iyi upload normalde 5 olması lazım o an öyle çıktı problem değil.Ancak geforce now ’ da hız testi yapınca yine resimde gördüğünüz gibi , işin garip olan tarafı benimle aynı değerleri alan birden fazla kişi gördüm.(Download 13mbps ve %4 paket kaybı).Geforce now 'a özel bir kısıtlama olabileceğini düşüyonurum . Aynı zamanda yanılıyor olabilirim sorun benden kaynaklı da olabilir bana ulaşsınlar yeterli. Tabiki buna kimsenin hakkı yok çünkü bu sistem ücretli.Şikayervar’a da yazdım.İnternetin bağlatılması söylenen süreden uzun olduğunda CİMER’e yazmıştım.Bana ulaşmazlarsa yine konuyu oraya taşıyacağım.(Yeni kullanıcı olduğum için resim koyulmuyormuş.İnternet hızım testlerde 36mbps 9 ping ve 3-4 upload.Geforce now da ise 13mbps %4.2 paket kaybı ve 56 ms)

Geforce un sunucularının farklı bir yerde olması nedeniyle bu sonuç çıkabilir. Örneğin fast.com üzerinden test yaparsanız Avrupa’ya ulaşma hızınız çıkacaktır. Bu da normal sayılır.

Şöyle söyleyeyim telefonun internetinden bile paket kaybı 0 oluyor. Telefonun interneti bile daha iyi.Sunuculara uzaklık ile alakası yok maalesef.

Geforce ayarlarında hız ayarını kontrol edin ve modemden DNS değiştirip tekrar geforce hız testine bir bakın

Önerdiğiniz bir dns var mı ? Geforce now ayararından hepsine baktım. İnternetten de araştırdım işe yaramadı.

Geforce now ayarlarinda bant genisligini 50 ye yükseltiniz ve en iyi sunucu icin test tuşuna basiniz. Bu arada hız testini geforce now oyun icindemi yapiyorsunuz ?

1 Beğeni

Testi oyun içinde yapmıyorum.Bant ayarı da 50 de zaten . DNS de işe yaramadı maalesef cloudfare ve google dns denedim.

1 Beğeni