Geforce Now Hız ve Paket Kaybı

Benim ev internetim sürekli 13mbps çıkıyor. Telefonumun interneti (4.5 G) hep 50mbps gözüküyor.Bu şekilde TurkNet ile alakalı sorun diyebiliriz. Ayrıca görev yöneticisinden bakıyorum Geforce Now internet hızı kullanımı 13-15 mbps civarlarında bazen de daha düşük. Çok nadiren de 20-25 olduğunu gördüm. Bir şekilde bu sorun umarım çözülür.
EDIT:Ben çok uğraştım bir çözüme varamadım.Eğer Geforce Now da tecrübeleriniz kötü ise bir kenara atın ve bekleyin.İsterseniz Geforce Now Customer Care 'e yazarak belki sürecin hızlanmasına sebep olabilirsiniz belki.

GeforceNow ile saatlerce konuştum fakat bir sonuca varamadım. Farklı iss kullanan arkadaşlarımda bu sorunu yaşıyor… TurkNet kaynaklı demek doğru olmaz.

2 Beğeni

Sorunu sanırım çözdüm. Sorunu olan arkadaşlar vpn açıp bir daha test yapabilir mi ?
Edit:

2 Beğeni

Vpn; internet hızının, gecikmenin ve paket kaybının önemli olduğu bir konuda çözüm olamaz.

merhabalar aynı sorun bendede var 10 gun öncesıne kadar kablonet kullanıcısıydım gforcenow da en ufak sorunla karsılasmıyordum test sonuclarında bıle TurkNet 'e gectıkten sonra bu sorunlar basladı bır çözümü varmı bulabildiniz mi

Aynı sorun bende de var. TurkNet, nisan, mayıstan beri hız sınırlaması uyguluyor. hangi hakla bunu yapıyor bilmiyorum. Bu gidişle TurkNet’i kapatacağım. Fix her zaman 13 megabit. Bu da kısıtlama olduğunun kanıtı.

Bu konu ile ilgili olarak TurkNet mühendisleri çalışmalarına devam ediyorlar. İsterseniz destek kaydı açıp. Konu ile ilgili bilgi alınması için iletişim izni verip aranma talep edebilirsiniz

1 Beğeni

Neyin destek kaydını açayım. Sanki TurkNet yetkilisi geforce now ne biliyor mu ? :smiley:

1 Beğeni

defalarca destek kaydı acıyoruz gunlerce beklıyoruz benımkı yaklasık 14 gun olduve verdıklerı cevap muazzam

Bu konuyu bildiğiniz üzere ben takip ediyorum. Bir gelişme olduğunda size konu hakkında bilgi vereceğim.

2 Beğeni
1 Beğeni

Hocam ne demelerini bekliyorsun ki ? “Sizden habersiz hız kısıtlaması yapıyoruz özür dileriz”demelerini mi bekliyorsun :slight_smile:

2 Beğeni

Selamlar Arkadaşlar sizlere yaşadığımız bu sorunla ilgili geri dönüş oldu mu?

arkadaşlar selamlar bana böyle bir cevap geldi admin tarafından bilginize.

Bende de aynısı yaşanmakta. TurkNet in 100 Mbps paketini kullanmaktayım. Fast.com sitesinde 90 Mbps almaktayım. Fakat GeForge Now da ayrıntılar bölümünden maksimum 18 mbps geri dönüş almaktayım. TurkNet ya kısıtlama uyguluyor ya da genel bir problem var. Ama diğer intenretler youtube da bile güzel sonuç yansıtamazken TurkNet gibi bir sağlayıcının böyle sorunlar ile karşı karşıya kalması oldukça gülünç bir durum

Speedtest ve nperf hız testi sonuçları

Geforce now da görüldüğü üzere 47 mbit gösteriyor fakat görev yöneticisinde en fazla 18 mbit görebildim nasıl oluyorda 47mbit ölçebiliyor anlamış değilim. Geforce now sunucuları Ankarada kurulmuş ping fena değil gibi ama kare kaybı %50 olarak gösteriyor ve bu çok fazla.

28 download 4 upload alıyorum geforce nowda pingim ve downloadım düzgün gözükmesine rağmen alakasız bir paket kaybı var bunun nedeni ne olabilir herhangi bir vpn kullanmıyorum ?

Bende de aynı sorun var
Hem türkiye sunucusunda denedim
Hemde global sunucuda
Bazıları yurt dışında sunucular filan diyor fakat alakası yok.
15mbs Hıza sanki sabitlenmiş
Packet loss 6 larda
Her yolu denedim denemediğim yol kalmadı
Türkiye sunucuları bu gün açıldı fakat değişen bişey yok
İki adet founder hesabım var biri türkiye biri yurt dışı

Merhabalar, Noc ve Network Operasyon ekiplerimiz gerekli incelemelerini hemen hemen her İSS hizmetinden oyun oynarak sorunu deneyimledi…

Vodafone, TurkTelekom ve Superonline tarafında da bu durum ile iligli sorunlar yaşanıyor. Sadece bu sorun TurkNet’e özel değil. Ek olarak GeForceNow uygulaması ile Avrupa sunucularına doğru bu testleri yaparken aldığımız wireshark çıktılarında gördüğümüz 4-5 tane Nvidia IP’si var.

Bu IP’lerden 3’nün IP için who is sorgusu yaptığımızda IP’lerin Amerika’da bulunduğunu görüyoruz, tracert çıktılarını incelediğimizde bir çıktının 13. hopunda losangeles’a gittiği görünüyor.

Bu testler ve bilgiler doğrultusunda farklı lokasyon ve farklı internet sağlayıcıları üzerinden benzer sonuçlar alındığı görünmektedir. Birkaç ay önce TurkNet ve TT üzerinden kendi yaptığımız testlere göre sonuçların daha kötü olması dolayısıyla sorunun TurkNet Networkü ile alakalı olmadığını düşünüyoruz.

Yapılabilecek ilk işlem IP’lerin neden Amerika’da bulunduğunu Nvidia tarafına sormak gibi görünüyor. Ki bunu sorduk, cevap bekliyoruz. Herkesin bilgisine…

3 Beğeni

Selamlar, şimdi sizden bir ricam daha olacak.

Geç bağlanma sorunu ve pakat kaybı sorunu sürekli mi yaşıyorsunuz yoksa prime timede mi?
Müsait olan kullanıcılarımız gerekli testlerini şu an yapıp bana özel mesajdan müşteri numarası ile bilrikte atabilirler mi?
Biz tekrar kontrol ettik ve şu anda gidiş ve dönüş rotasında sorun olmaması gerekiyor,
Sizlerden ivedi bir şekilde geri dönüş bekliyorum.

2 Beğeni