Fiberde olması gereken ping değerim fazla

IP’de yazan lokasyon pingi etkilemiyor benim IP’de Konya yazıyor ama İstanbuldayım :smiley: (Farklı sağlayıcı)

Rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz?

ekledim :+1:

ama işte 1 yıldır kullandığım 188.119 ile başlayan ip adresim değiştiğinden beri eski ping değerlerini alamıyorum ve özellikle yabancı sunucularda ping değerlerim eskisine göre yüksek

Kapatmışlar destek kaydımı amaçları oydu zaten oto mesajla çözüldü atıp duruyorlardı. Menüden bile yok etmişler.

Hattınız ile alakalı arka planda birkaç işlem uyguladım. Geçmişte daha düşük ping değerleri almanız, yalnızca IP bloğuyla açıklanamaz. Bölgedeki kullanıcı sayısının artması, modemdeki donanımsal ya da yazılımsal problemler, bağlanılan oyun sunucusundaki yoğunluk, bağlanılan cihaz kaynaklı artışlar gibi birçok etken değerlendirilmeli.

uyguladığınız işlemlerden sonra kontrol ettim fakat maalesef bir değişiklik yok.
bir yıldır sürekli aynı olan pingim internetin hiçbir şey yokken gidip gelmesi, alt yapı çalışması yazdıktan sonra ve ip değişince yükseldiğinden dolayı sorunun o olduğunu düşünüyorum. Modem, oyun sunucusundaki yoğunluk veya bağlanılan cihaz kaynaklı sorun olmadığına %100 eminim. Çünkü komşunun internetinden farklı cihazdan da denedim.

Yaptığım işlem dinamik ip adresinizi de değiştiriyor. Mevcut ip adresinde de sorun yaşamanız enteresan. Hangi oyun sunucusunda bu sorunu yaşıyorsunuz?

cs2, pro soccer online, rocket league… yurt dışında olan bütün sunucularda önceki pingime göre 5-10 ping fazla

Anlıyorum. Belirttiğim gibi bu artış yalnızca IP adresiyle açıklanamaz. Birden fazla faktörden etkilenmiş olabilirsiniz. Geçmişte 5 ping daha düşük almanızı anlıyorum. Ping konusu sağlayıcıların direkt olarak müdahale edebileceği bir konu değil maalesef.

Şu konuda bana destek sağlanmadığı gibi kasıtlı olarak engelleniyorum, mesajlarım yayınlanmıyor siliniyor sonra flood yapmışsın başkasının konusuna yazmışsın vs bahane üretiliyor. Sen beni sansürleyemezsin arkadaşım bu huyundan vazgeç bir an evvel.

Selamlar @Axoy64, aslında bildiriminize dönüş yapmıştım. Ek olarak bunun dışında arka planda yapabildiğim birkaç işlemi uyguladım. Fakat bu talebinizi karşılamamış olabilir. Bu sebeple süreciniz network birimi tarafından inceleniyor. Diğer bildirimlerinize etiketlenmediğim için forum topluluğuna hitap eden ve üyelerin yorumunu isteyen içerikler olarak kabul edip, network müdahelesi beklemiştim. Özel mesaj ve arka planda olmak üzere sizinle ilgilenmeye devam ettiğimden emin olabilirsiniz :pray:

Bu bir destek değil sorunun statik ip ile alakası nedir? Size eskiden aldığım pingleri yönlendirmeleri paylaştım 2 - 3 tane mesajımı yayınlamadın flood attın diyorsun bir kere yorumlar onaya sunuluyor nasıl flood atabilirim. Başkasının konusuna yazdın gibisinden bir şey dedin gösterir misin bana mesajı. Mesajları niye yayınlamıyorsun dedim onu da yayınlamadan konuyu kapattın özelden yazıyorsun. Destek ekibiniz de sürekli test isteyip oyalayıp sonrada statik ip al deyip destek kayıtlarını kapatıyor, btk şikayetini de çözüm sunmadan kapattılar kime kime şikayet ediyorsak artık.

Destek ekipleri de benim size ilk ilettiğim çözüm önerisini tarafınıza sundu. Bu öneri dışında yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmuyor.

Dün gece bağlantı kopması sonucu yarım saatliğine normale döndü sonra geri bozuldu. Testlerde TurkNet İstanbul’a olan hızım hep düşük çıkıyor oda dikkatimi çekti. Şimdi burada sıkıntı TurkNet’in kapasitesinde değil mi? Kopma sonucu sunuculardaki yoğunluk azalıyor ve normale dönüyor sanırım bakım vs. oluyor olabilir bu kopmalarda bilemiyorum.

İstanbul pendik gigafiber

1 Beğeni

Burda yok destek verilmiyor falan diye baştan zırt konular atmayalım. Benle neden ilgileniyorlar? Gigafiber olmadığım halde. Düzgün dille anlatıldığı zaman yaparlar. Kimse emir kulu falan değil böyle görmeyi bırakın. Sürekli destek talebi ve mesaj atarsanız tabi engellenirsiniz. Türk Telekom gibi firmaya yapın aynı cevabı alır oturursunuz. Bu konun lokasyon ile alakası yok. En uygun sunucuya yönlendirir otomatik. Konumuna bağlı olarak kullanım v.s arttıysa bu yüzden değişir ve ping değerlerin değişir. Mahallemde az kişi kullanmasına rağmen hattı. Ben bile 20 30 ping alıyorum bazen 200 300 leri görüyorum. Klasik bu durum. Beklemeniz ve sabretmeniz lazım.

Kimin ne derdi varsa buraya müşteri olarak yazıyor sana zırt geliyorsa müdahil olmazsın okumazsın. Müşteri olarak yazdığım kendi konumda küfür etmediğim sürece ki etmedim kimse benim yazımı kasıtlı olarak engelleyemez bu daha öncede yapıldı sansüre varacak derece yapıldı hem de bilmediğin konulara müdahil olma bence. 1 senedir bu sıkıntı var demişim beklemeyi bil yazmışsın önce konuyu okusaydın keşke 1 senedir sorun etmemişim 1 ay ramazanda vakit geçsin diye oyun oynarım dedim çözüm aradım bulamadım. Destek yok evet bu ve bu gibi konularda kim destek bulmuş kendinde demişsin bende de ping var diye demekki destek bulamamışsın bulacağını da sanmam direk müdahale edemiyoruz diyerek kapatıyorlar. Müşteri olarak bunları dile getirmez fanboyluk yapmaya devam ederseniz hiç bir şey gelişmez.

2 Beğeni

Güncelleme: Destek kayıtları kapatıldı BTK şikayeti açmıştım 3. itirazdan sonra kurum incelemesine girdi. Bunun üzerine türknetten aradılar destek kaydını tekrar açtık sorunu çözmeye çalışacağız falan dediler. Fakat destek kaydı açılır açılmaz oto mesajlarla çözüldü atılmaya başlandı. Test istediler attım sonra yine otomatik mesaja bağladılar çözüldü atıp duruyorlar. Buradan anladığım kadarıyla btk şikayetinden dolayı göstermelik bir destek açıldı çözüldü atıp btk kaydını kapatmak için başka da bir şey anlaşılmıyor bu durumdan.

Merhaba @Axoy64, en son açılan destek kaydınızda gönderdiğiniz sonuçlarda sorun olmadığı ve PingPlotter uygulamasını indirip sorun yaşadığınız esnada sorun yaşadığınız sunucuya ping gönderip PingPlotter çıktısını bize iletmeniz bilgisi verilmiş. Bu işlemi yaptıktan sonra buradan bilgi verir misiniz?