Fiberde olması gereken ping değerim fazla

Merhaba, fiberde normalde en yakın sunucu olan İzmir’e 5-6 ms İstanbula 13-14 ms ping alıyordum, fakat yaklaşık 1 senedir İzmir’e 13-15 ms İstanbul’a 23-24 arası ping alıyorum. Dün gece bir kaç saat eski değerine döndü herhalde düzeldi diye düşünürken yine İzmir’e 13-15 ms değerine çıktı. 1 senedir durum böyle ne zaman düzeltmeyi düşünüyorsunuz? Belliki bir kapasite sorunu var, CGNAT’a 1 ipye kaç kişi tanımlanıyor bence sorun bunla alakalı gecenin 3’ünde 5’inde çok nadirde olsa normalde dönmesi benim aklıma başka bir şey getirmiyor açıkcası.

Merhabalar,

Pinglediğiniz IP adreslerine, pinginiz yüksekken (muhtemelen akşam saatleri) ve düşükken (gece) birer tane olacak şekilde, tracert testi yapıp ilgili test sonuçlarını buraya atabilir misiniz?

Bunu yapmam için aylarca pc başında beklemem gerekir sabah akşam farkı yok, çünkü çok nadir olması gereken değere düşüyor dün gece denk geldi 5 ms, ip adresimde aynı. 2023 11. ayda denk gelmişim bir kaç kere en son dün denk geldim normal değere. Ayrıca bu sorun kişisel bir durum değil aynı binada TurkNet kullanan akrabamda da aynı ping değeri. Sabah akşam gece farketmiyor yani ping yaklaşık 1 senedir 13-15 ms civarında sabit.


cgnattan dolayı büyük ihtimalle statik ip alırsan çözülür ama gerek yok bence ileride herkes ipv6 geçtiği zaman düzelir diye umuyorum

1 Beğeni