Fiber Altyapı Var Ama Dairelere Gelen Kablo Yok

TurkNet sitesinden altyapı sorgulaması yaptığımda fiber 100 paketi çıkıyor yani fiber altyapı var gözüküyor fakat bizim dairelere gelen bir fiber kablo yok Dairelere fiber kablo çektirmek için ne yapmalıyız ve bunun için ücret alır mı TürkTelekom?

Türk telekom altyapısıyla fiber ise siz TurkNet 'e abonelik başlattığınızda fiber kabloyu, modemi ve gpon cihazını türk telekomdan getiriyorlar.
Ancak son zamanlarda fiber kabloyu kendinizin çekmesi gerektiğini söylemeye başladılar.
Türk telekom böyle bir istekte bulunursa fiber kabloyu türk telekom ilçe müdürlüklerinden alabilir ve elektrikçiye çektirebilirsiniz.

Davet kodu

IUS72HD99ORX
https://turk.net/p/IUS72HD99ORX

70m kadar ücretsiz. :roll_eyes: arkadaş sıfırdan oluştururken söylemişlerdi

Türktelekom ücretsiz mi veriyor?

TurkNet mi yoksa Türktelekom mu gelip çekiyor?

Fiber olan binalar için ücretsiz veriliyor.

Fiber bizim binada mı yoksa sokaktaki kutuda mı nasıl öğrenebilirim? Tamam TurkNet altyapı var diyor ama ben binaya gelen bir kablo görmedim.

Tütknet altyapı sorgulama ekranınında tam olarak ne yazıyor?

Fiber 100 destekliyor diyor.

Bu şekilde yazıyorsa türk telekom altyapısıdır.

Zaten TT altyapısı onu biliyorum ama ben binaya gelen bir fiber hat olduğunu görmedim.

Binanın giriş katında veya bodrum katında üzerinde türk telekom yazan bir kutu olması gerekir.

Şimdi indim baktım. Binada sadece ADSL kutusu var.

1 Beğeni

100 yazıyor ama sol köşesinde siyah yazıyla VDSL mi FİBER mi yazıyor.

1. VDSL altyapınızın desteklediği en yüksek tahmini download hızı
  2. FİBER altyapınızın desteklediği en yüksek tahmini download hızı

hangisi yazıyor

Fiber yazıyor sitede

1 Beğeni

Türk telekom binasına gidip soracaksın. Türknetliyim deme.

1 Beğeni

Merhaba, eğer altyapı sorgu sayfamızda Fiber 100 Mbps alabileceğiniz bilgisini görüyorsanız altyapınız Fiber’dir ve size bu hızları verebiliriz.

Bina girişinizde bulunan siyah kutuya kadar fiber gelmiş. Oradaki porttan evinize kadar sarı bir kablo gelecek. Sarı kablonun içinde cam var ( çekerken hassas davranmak gerekiyor)

İsterseniz hızlıca abonelik işlemlerinize başlayabilirsiniz. Gerekli tüm işlemler sizin adınıza yapılacaktır. Hatta Fiber hizmetlerde modeme de ücret vermiyorsunuz.

1 Beğeni

Kutuyokmuş binada ama yazıyormuş.
@EFG arkadaşımın birindede aynı olay oldu.
Alt yapı sorgulamada fiber yazıyor. Ama binada kutu yok.

İmza topladı. yaptırmak için uğraşıyor. Daha kablo zor geldi. Uzun süredir bekliyor.

alperenatici arkadaşımın dediği gibi. Geçiş işlemi yaparsın

Bina girişimizde siyah kutu yok. Eski ADSL kutusu duruyor. Diyelim ki siyah kutu var. Eve kadar fiber kablo çekimini kim yapacak? Ücreti kim ödeyecek?

1 Beğeni