Fiber altyapı 1000/20 olurken Turknet'in halen 100/8 mbit sunması

Ortak altyapı net çözüm :ok_hand:

2 Beğeni

Aynen öyle hem kaynakların verimli kullanılması hemde herkese hizmetin ulaşması için… Geçmişteki çekişmelerden dolayı devlet el atmazsa okmaz. Zamanında türk telekom baz istasyonları için aynıso istedi türkcell yanaşmadı benim her yerde baz istasyonum var hizmet kalitesini eşitleyemem çok yatırım yaptım dedi… Şimdi de türkcell süperonline ve diğerleri ortak istiyor. Türk telekom hakimiyeti bırakmak istemiyor. Kadar şu ki türkcell süperonline tmsf ye aktarılınca devletleşince şu anda telekomla aynı ipte beraber oynuyorlar. Diğer firmalar olsun ama bizi bozmasın. Rekabet varmış gibi görünsün… bu oyunu şu anda sadece TurkNet bozuyor ama onunda abone sayısı onlara göre düşük… piyasayı hep bozuyor… tek fiyat konusında hız konusında taahütsüz olması konusunda olsun… süperonline kısa sürede altyapı izni alabilirken TurkNet kazı izni bile alamadığı oluyor

500 mbps fiyatına bakarmısın diyorsun da gigafiber fiyatlarını gördün mü.??
Ha yoktur alt yapı gidersin diğer taraftan diğerini alırsın. Serbest piyasa herkesin bir hesabı var, verdiği bir hizmet var ve karşılığında istediği bir fiyat var.
Bu arada TurkNet taahhüd istemiyor. O 500mbps nün bide taahüdsüz fiyatını isteyin bakalım ne fiyat verecekler.??
Taahüdsüz olmak lükstür. Neler çektik biz bu taahhüd den daha tövbe valla.

orda taahüt yok işte aslında kilit nokta da o. fiyat elbette turktelekom’a yakın oluyor.
ayrıca 500 mbit de olabilir 200 mbit de olabilir en az 20 mbit upload vermesi bile bir gelişme.

1 Beğeni

TurkNet’in malesef tek fiyat politikasını hiç ama hiç beğenmiyorum.

Tek fiyat politikasını şöyle savunuyorlar: Altyapınız yükseldiğinde ücretsiz olarak otomatik yükselecek. Şimdi 16 mbps alan adam 100 mbps parası mı veriyor yoksa ortalamasına mı vuruyorlar? Herkes hakkı neyse onu ödeyemiyor mu. Koyun ayrı ayrı paket herkes bütçesine ve istediği hıza göre istediğini seçsin, isteyen OİM’den isteyen telefonla arayarak. Ayrı ayrı paket derken TT gibi 100 tane değil, 16, 35, 50, 70 ve 100 bu kadar basit. Fiberler için de 1000’ e kadar koyun herkes parası neye yetiyorsa onu alsın.

3 Beğeni

Aslında TurkNet’in tek fiyat politikası ücret bazında 99% kullanıcısını tatmin ediyor. TurkNet tarafında 16mbit hıza sahip kullanıcı oranını bilmek mümkün olsa, daha net konuşabiliriz. Tahmini olarak 1% bile değildir. Bu hıza sahip kullanıcılar için de iyileştirme çalışmaları gerçekleşiyor. En azından 35mbit’e yaklaştırılmaya çalışılıyor. Haliyle TT güncel taahhütsüz fiyatlarına bakarsak;

2022 yılında bu paketleri görmek bile utanç tablosu. TurkNet tek fiyat baz limitini zaten rakiplerinin en düşük paketi ile aynı veya ona çok yakın tutmaya çalışıyor. Haliyle ortalamasını bile alsak, yine 95% kesim memnun kalacak fiyattan.

2 Beğeni

niye özellikle en pahalı kampanya seçimi başka kampanyaları da var.

1 Beğeni

Eğer 75’lik paketin fiyatı 169 TL olsa bile insanlar 170 tl ödememeli, bunu söylemeye çalışıyorum. Hak neyse o.

Her şey sizin isteğinize göre bu kadar basit olsa keşke. O zaman biz müşteriler tamamen mutlu oluruz. TurkNet gigafiber de çoğu bölgeye İstanbul’da hizmet vermeye başladı da gigabit interneti Turk Telekom ve başka firmalar bireysel de satışa açmaya başladı. O fiyatlara bakarken detayları okumayı unutmayın. Kasım indirimi demiş. İlk 12 ay 299 TL, hooop sonraki 12 ay 549 TL.

telekomda 100mbps vdsl taahüdlü fiyatı 264TL, TurkNet te aynı paket 170TL taahüd yok. Telekomdan dilerseniz birde taahhüdsüz fiyat isteyin.

1 Beğeni

şey gibi mi mesala ocakta 99.90 eylülde hooop 169.90

Port kira ücreti, Gigafiberde yüksek hızın sunulması ve TT fiberde 500, 1000 mbps hızlarının verimli stabil çalışmaması gibi bir çok sebep var.

Bildirim kadarıyla şuan yok.

Port kira ücreti: Maliyet neyse onun üstünde satsın TurkNet, zararına satsın demiyorlar.

Gigafiber: Gigafiber olsa onu kullanacaklar zaten olmadığı için ve TT fiberi olduğu için bunu istiyorlar.

Verimlilik: İşte şimdi aynı dilden konuşuyoruz, resmi kanallardan bu yanıtı detaylı bir şekilde alırsak tatmin olup olamayacağımıza o zaman karar veririz.

Aslında stabil olmaması veya ücretin telekom ile aynı olmasından ziyade Problem şu; TurkNet, telekom fiber altyapısında 100/8’in üzerinde kullandırtacak hiçbir seçenek sunmamış. Halbuki diğer bazı sağlayıcılar 200,500 mbit download ve 20-40 uploadlar sundu ama Turknetdeki tek seçenek 100/8 mbit. Neyse belki zamanla seçenek sunarsınız telekomun fiberinde (özellikle upload konusunda).

“En pahalıları” değil, taahhütsüz paketleri ekledim konuya kıyaslamanın adil olması adına. İçeriğe yazarken taahhütlü yazmışım yanlışlıkla. Düzeltmesini gerçekleştirdim.

1 Beğeni

Comnetin yaptığını diğer ISS ler yapamadı henüz vodafone, netspeed 200 mbps kadar veriyor. Gıbırnet açıklamadı ama sorunca 1000 mbps var diyor sadece daha ilerisine gitmedim. Henüz TurkNet kullanıyorum ve 100 mbps yeterli geliyor. Konunun btk izinlerinden ibaret olduğunu düşünüyorum. Ya da TT gerçekten stabilite sorunu varsa şu vakte kadar çözüm sağlamayarak abone churnlerini erteletmiş oluyor. Bu konunun çok basit bir cevabı var ama temsilcilere paylaşılmayarak bilgi bize de ulaştırılamıyor gibi. Ayrıca stabilite sorunu comnete neden vurmuyor bu seçenekte çok saçma oluyor

1 Beğeni

Ayrıca fiber upload 20 mbite çıksa stabilite nasıl problem olabilir? Yani 8 mbitten yüksek upload da verilebilirdi. Şuan 8’e kısıtlı fiber upload.

Aslında mesele açık; TurkNet yaygın altyapıda farklı bir tarife sunabilir çünkü yeri kazarak anadoluya yayılmak yıllar alabilir.

1 Beğeni

Kendi alt yapısına yatırım yapıp tekelden kurtulmak varken neden ısrarla 100+ üzeri paket arıyorsunuz TT portu üzerinden acaba ?

2 Beğeni

O Zaman size de fiberde yüksek hızlı hizmeti veren ISS e geçin derler :joy:

1 Beğeni