Ev telefonu ve internet hakkında

Bu arada Telekom tarafında arıza kaydı teyit için bekliyor TurkNet size dönüş yaptığında arızanın devam ettiği bilgisini iletir iseniz süreç devam eder diye düşünüyorum

1 Beğeni

sorunun iç tesisatta olduğunu söylüyorlar, fakat internetimde bir sorun yok internetim çalışıyor. ev telefonundan kendi numaramı aradığım zaman bazen başka bir numara çıkıyor. bunun iç tesisatla ne alakası olabilir. ankastreden eve kabloda sorun olsa interneti de kullanamam.

Telefon arızası kaydını hangi başlık altından açtınız?

İnternet arıza, hızım düşük biraz. Ayrıca telefon ile ilgili de yazdım destek kaydında. Telefon için de kayıt açtım fakat, onu diğer arıza kaydı devam ettiği için kapatmışlar.

Telefon arızasını çevir sesi Yok dışında olan kategoride açın

hocam şuan açsam da kapatıyolar. diğer arıza kaydı devam ettiği için. bakalım ücretsiz ekip gelicek dediler. canlı olarak görecekler iç tesisatla alakalı olmadığını.

1 Beğeni

Tamamdır o zaman gelişmelerden buraya yazarak haberdar edersiniz sevinirim

Bir arkadaş geldi, iç tesisatta sorun olmadığını gördü. Telefonun kablosu yanlıs bağlanmıştır dedi. Onunla ilgili ekibi göndereceğini söyledi. Yani hiç birşey yapmadan gitti.

1 Beğeni

Telefon kablosu nerede yanlış yere bağlanmış :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: TurkNet tarafında mı Telekom tarafında mı? Enteresan

Bilmiyorum ki hocam. Yani garip bir durum ev telefonunu düzgün bir şekilde kullanamıyorum şuan. Saha dolabıyla ilgili olabilir. İnternette bir problem yok sadece hızım düşük biraz.

Sorunum hala devam ediyor. Ayrıca teknik bilgiler kısmında santrale olan uzaklığım 2009 metre gözüküyor. 1127 metre olan uzaklık niye 2009 gözüküyor şuan. Evimiz yer mi değiştirdi :smile:

hocam uzayda galaksiler, yıldız sistemleri bile sabit değiller sürekli hareket ediyorlar. muhtemelen ondan kaynaklı bir uzaklaşma olabilir. hesaplamalara göre günde 5 mm merkezden uazaklaşıyor olabilirsiniz :joy: :joy: :joy:
mesela ben 40 sene önce kayserideydim. şimdi konyadayım. :joy:

1 Beğeni

evet 1 günde yaklaşık 1 km yer değiştirmişim TurkNet teknik bilgiler kısmına göre gerçekten çok ilginç :smiley: cevap da alamadım soruma, kaç gündür bir sorunum çözülmedi. önce iç tesisat dediler adam geldi bişey yok iç tesisatta dedi. sonra türk telekoma bildiriyolar türk telekom bizlik arıza yok diyor. yine dünya gibi döngüye gircez sanırım :smiley:

1 Beğeni

sen bayağı hızlıymışsın hocam. bu hızla yeni yılı almanyada karşılayabilirsin. o zaman TurkNet kaynaklı bir sorun olmaz. artık alman makamlarla uğraşırsın. :joy:
şaka bi yana umarım sorunun bir an önce çözülür. bu çift başlılık hakikaten sorunları daha da içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. :frowning:

1 Beğeni

Orada ki mesafe tahminidir. Sizin hat değerlerinize göre mesafe otomatik hesaplanır. Yani zayıflama arttı ise mesafede artmıştır. Zayıflama da çeşitli nedenlerle artar. en bilinen nedeni ise modeme gelen kablonun ek yerinin oynaması, gevşemesi, korozyona uğraması, ikinci neden spliterın bozulması, üçüncü bilinen neden hattın yoğunluğunun artması

1 Beğeni

Kablom ankastreden direk modeme gelen cat6 kablosu herhangi bir ek yok. Splitterı 3 farklı splitter olarak denedim. Yani iç tesisatla ilgili bir sorunum yok. Hat yoğunluğu da benimle alakalı değil sanırım. Ayrıca bir anda 1127 metreden 2009 metre olması garip. Kaç aydır TurkNet kullanıyorum böyle bişey olmadı daha önce.

1 Beğeni

Sorunu çözmeden sorun çözüldü diyip kaydı kapatmış Kübra Y. diye bir arkadaş. Okuduğunu anlamayan kişilerle çalışmayı bıraksanız daha iyi olacak. Başta iç tesisat dedi, ekip yolladı herşeyi gösterdim sorunsuz. 3 tane splitter denedim, direk ankastreden gelen kabloyu telefona takıp denedim. Farklı telefon da denedim. İnternet çalışıyor, hız düşük. Bazen nasıl oluyorsa yüksek gözüküyor. Ev telefonu genelde cızırtılı ve cebimi aradığımda başka bir numara çıkıyor. Bazen çevir sesi hiç gelmiyor. Destek kaydında Kübra Y. diye bir arkadaş okuduğunu anlamadan sorun çözüldü yazıp kaydı kapatıyor. Gerçekten insanların sinirlerini zorluyorlar.

Merhaba, üst yazılara bakamadım tam anlamıyla sorun nedir ?

ev telefonumdan cebimi aradığım zaman bazen 212 426 55 61 diye bir numara çıkıyor. Bazen doğru numara çıkıyor. Bazen çevir sesi hiç gelmiyor. Bazen de cızırtılı geliyor. Yani ben ev telefonumu düzgün bir şekilde kullanamıyorum. Çevir sesi düzgün geldiği zaman internet hızım da gayet iyi oluyor. Ekibiniz geldi iç tesisatla ilgili bir sorun olmadığını gördü. Farklı splitter, farklı ev telefonu ile de deneme yaptım. Bununla ilgili bir sorun yok. Yani bir karışıklık var ama bir türlü çözülmedi. Kübra Y. Diye okuduğunu anlamayan arkadaş da sorunu çözmeden kaydı kapattı.

Müşteri numaranızı DM’den iletir misiniz ?