Eskisi gibi olan hat değerleri

Sonradan düşen snr ve ulaşılabilen hız değerleri Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

merhaba aylar önce böyle bir internet sorunum vardı sorunun çözümü içinse internet hızımızı düşürmek zorunda kalmıştık ancak birkaç gün önce hızımız 50mbps iken normalde snr değeri 15 16 arasında gezerken 18’e yükseldiğini fark ettim ve alt komşumuz hat kablolarını regletten çıkarıp dışardan içeri gelen hat kablosuyla YAK1 bağlantı yapmışlar… böyle olunca hızımı tekrar 79’a çıkarma isteğinde bulundum ve hat değerleri :

sanırım reglet yükü azaldığı için böyle gözüktüğünü düşünüyorum :slight_smile:
buda gözüken hız:

Sizin de aynı şekilde bağlantı yapmanız hattınızı daha da stabil yapabilir. Reglet e dışarıdan tek hat geliyor ise büyük ihtimalle komşunuz işlem yaparken sizin kabloların daha iyi temas etmesine neden olacak Bir şey olmuştur.

peki bizde aynı şekilde yak1 bağlantı yaparsak margin değeri dahada artar mı? bu arada hat değerlerimizde margin değeri yeniden 8’e düştü nazar değdirdik sanki :smiley:

Evet ihtimali var. Denemek sadece 1 TL :face_with_hand_over_mouth:

O da yalan olmuş hocam geçen hafta adamdan 5 tane YAK Konnektöre 10 lira teklif ettim adam satmaya yanaşmadı illa pakedini satacak o da 100 küsür tanesi 60 lira idi. Her yan üçkağıtçı dolmuş yahu

1 Beğeni

Öhhh artık. Allah korkusu yok bu müslümanların :flushed::scream:

1 Beğeni

Teşekkürler :smiley: Ancak karadenizdeyim

merhaba arkadaşlar durumu TurkNet 'e bildirdiğimden beri internetimiz 10 kere gidip geldi şuan geldiği anı yakaladım son durumu bildireyim dedim

1 Beğeni

Çalışma vardır kesin türk Telekom altyapısı üzerinden interneti alıyorsan biraz internetin gidebilir TurkNet altyapısı iyidir deniyor keşke bize gelse

keşke bizede TurkNet altyapısı gelse :confused: ama benim yaşadığım ilçe genelinde türk telekom 2yıldır çok fazla çalışma yapıyor geçen sene buraya yapılmıştı ama gene pek değişen bişey olmadı tek değişen şey hattımız adsl den vdsl’e geçti fiber gelse keşke :confused:

1 Beğeni

Keşke gelse şansım şu ki benim bulunduğum yer köy gibi bir yer yıldızlı diye bir yer Trabzon’da burada altyapı fiber olmayanlarda fiberden pek fazla memnun olmuyor İnşallah sana gelir

1 Beğeni