Esenler / Davutpaşa Gigafiber Süreci

Yaklaşık 3 hafta önce Davutpaşa mahallesindeki binamıza siyah kutu takıldı ve öyle kaldı, bu süreçte Esenler içerisinde ikamet edenler hangi mahallede olduklarını / kutu koyulduktan ne kadar süre sonra hizmet almaya başladıklarını konu altında belirtirse bizlere de fikir vermiş olursunuz.

Binaya Gigafiber kutusu geldik den 10 gün sonra bina dışına ofdk dağıtım kutusu konuldu resimde gözüktüğü gibi

Dağıtım kutusu konulduktan 10 gün sonra dağıtım kutusunun kabloları bağlandı ama araya bayram girmişti , 5 gün sonra da sinyal verildi site üzerinden altyapı sorgulamada gigafiberi gordumde direk online işlemlerden destek kaydı açtım 1 gün sonrada kuruluma geldiler bendeki sürec böyle devam etti . İkametgah ettim yer ise İstanbul esenler Tuna mahallesi

Esenler’de izinler hızlı işliyor fazla beklemezsin diye umuyorum sen dışarıya ofdk kutusu ve kabloları takıldık dan sonra site üzeri alt yapı sorgulatman ve sorgulamada gigafiberi görünce direk destek kaydı açıp paket değişikliği bildirmen yeterli olcak sokak sokak ilerliyorlar zaten site üzeri alt sokakları sorgulat

Kalın kabloların takılı olduğu kutuya bi ulaşamadım nereye koydular Allah bilir, trafo gibi olan kutu da yok piyasada :slight_smile:

O zaman daha takilmamisdir hocam iyice baktınız mı saginizdaki solunuzdaki evlere

1 Beğeni

Hocam ben Davutpaşa Caddesindeyim bizim binada da takılı aynı şekilde hatta sarılı kablo yok direk kutuya baglamışlar kabloyu sorgu yaptığımda 6-8 hafta içinde gelecek yazıyor ama bence daha erken gelir gibi bekliyoruz bakalım hayırlısı

Yok hocam, yarın tekrar bi mahalleyi gezeceğim, ana küçük kutu yok, sadece bina içindeki siyah kutu mevcut.

Ana dağıtım kutusu da konulması lazım ve o kutununda bağlantısı yapılıp daha sonra sinyal verilmesi lazim

Bugün gezdim bir kaç sokağı, bazılarında bu kutulardan takılı, fakat 59. sokağın ne başında ne sonunda böyle bi cihaz yok

Diğerlerinde kutular mevcut:

1 Beğeni

Bugün Kazım Karabekir Mah. oturan dayım aradı, TT ile taahhütü bitiyormuş, 35’e 139 küsür lira teklif etmişler 2 sene kalma sözüne. Dayı dedim taahhütsüz bir sürü firma var, onlardan birine geçersin dedim. Altyapısını sorgulamak için adresini aldım, gigafiber alt yapı gözüküyor, dedim dayı şanslısın gigafiber 1000mbite 139 TL ödeyeceksin diyorum, eee diyo fiyatı diğereğiyle aynı ne farkı var, anlatıyorum halen anlamıyor, en son sinirlendim kapattım telefonu. Yani demem o ki daha bunlar taahhütle yolunmaya razıyken alakasız yerlere yaptığınız yatırımın size dönmesini beklemeyin, gerçekten başvuru yapılma yoğunluğuna göre alt yapı çalışmalarını yapsanız keşke. Milletin yarısından fazlası ne hakkını biliyor ne teknolojiden bi haber…

2 Beğeni

Teknolojiden pek anlamayan standart bir ev kullanıcısına, avrupa kalitesinde hizmeti bu fiyata alacaksın, 30 kat daha yüksek hızın olacak demek pek bir şey ifade etmiyor. Günün sonunda sadece fiyata bakıyorlar. Kendilerince haklılar. 35 olsa ne 1000 olsa ne. Onlar için bir şey ifade etmiyor. Ama bu düşüncedeki insanlar yüzünden tt senelerdir herkesi berbat hızlar ve fahiş fiyatlarla yoluyor. Telekomünikasyon uyanışı biraz zaman alacak insanlarda maalesef. Çünkü 35 50 mbps birçok şeye fazlasıyla yetiyor. Benim altyapımda 1000 mbps görünse, aktif olana kadar modem yumruklarım :rofl:

1 Beğeni

Ben kablo gelsin diye ücretsiz çalışırım o da ne :rofl:

Alt sokağa ana kutuyu koymuşlar

Alt sokaklarada fodk bağlanmaya başlamış ama bu nedir ya bu nasıl baştan salma iş? @alperenatici
Konum: Google Maps bu ucube görüntünün düzeltilmesini rica ediyorum.

Hocam sherlock gibi ensesindesin mevzunun😄Gerçekten saha dolabı koyuyorlarmış vay be. Birkaç gün önce Technopat’ın videosunda haberdar olmuştum saha dolabı kullanıldığına dair. TurkNet’e ait olduğunu nasıl anladınız? Telekomun falan olmasın? Onların dolabı da buna çok benzer.

1 Beğeni

bu kutu yeni mi çünkü inönüdeyim o kutudan başka kutuc görmedim ve 1 yıl olacak altyapı geleli

O kutuyu mimar sinan camiinin aşağısındaki köşeye takmışlar, getir deposunun olduğu yer hemen ve evet yeni her gün geçtiğim yer :slight_smile:

hahaha öyle oldu hocam, deseler ki davutpaşanın neresinde fodk yok hepsinin yerini tek tek gösteririm :slight_smile:

Aman hocam üstelemeyiin sonra modem masrafı çıktı birde diye iyice kızmasın sonra :rofl:
Çok güzel yazmışsınız valla, başvuruya göre yürüse işler keşke ama başka bir konuda vdsl kullanıcılarından önce adsl olan bölgeler yapılıyor, vdsl kullanan zaten ortalama hız alıyor fakat adsl yetersiz kalıyor gibisinden bir yazı okumuştum, doğruluk payını bilemem tabii. Savaştan yaklaşık 1 sene önce Ukrayna’da iş için bir süre ikamet eden Türk bir arkadaşımın macerasını anlatıyım kısaca. İş için gidip ev tutuyor ve fiber başvuru yapıyor fiyat farkı fazla olmadığından, altyapı olmamasına rağmen elektrik direkleri üstünden çekiyorlar fiber kabloyu kapıya kadar ve bu sadece tek bir kullanıcı başvurusu için yapılıyor. Tamam bu kadar da beklemiyoruz ama bu yılda da bir başkentte veya ülkenin en kalabalık şehirlerinde komple bir altyapı olmaması bana çok garip geliyor, millet uydular yollamış benim ülkeme internet hizmeti verebiliyor elin kaç bin km ötesinden(fiyat değil hizmetten bahsediyorum) ama aynı il sınırları içerisinde bir taraf gbit hız alıyor diğer taraf 8mbit devam. Konuyu dağıttığım için özür diliyorum konuyu açan arkadaştan, bu kadar doğru bir yazı görünce dayanamadım.

1 Beğeni

bizimki nerde acaba orası benim okulun karşısı bu arada

Mimar Sinan Mahallesi, Mimar Sinan Camii olduğu cadde (Rumeli cd.) sistemde aktif olarak gözüküyor benim alt sokağım aktif ben halen fodk bağlanacak diye bekliyorum …