Dslam kilidi kaldirma

Merhabalar. Bendede dslam kilidi var modem hep 88 ile bağlanıyor. Bu kilidi kaldirabilirmiyiz?

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

1 Beğeni

Benim de modemde maks gelen hız 88 gözüküyor. 88 ise DLSAM mıdır?

1 Beğeni

1 Beğeni

Şimdi kontrol ettim atmadan önce uzun zamandır 97-98 mbit alabileceğimi ve o anki baglantimi hep 88-86 aralığında gösteriyordu ama şimdi size atarken tekrar baktığımda değerlerim düşmüş. Sanırım bu değerlere yapılabilecek bir şey yok :frowning:

Kapasite durumuna göre ulaşılabilir hızda değişiklik olabilmektedir belirli aralıklarla kontrol edebilirsiniz.

Peki kilit kalktığı taktirde 88 üzeri bağlanacak mı acaba? En azından tekrar sizi rahatsız etmeyelim?

1 Beğeni

Ulaşılabilir hızınıza göre değişebilir bu durum mesela 120.000 ulaşılabilir hız değeri olduğunu düşünelim size 100 paket tanımlanır ise 95-100 arası hattınızın sağlamlık durumuna göre hızlar alabilirsiniz.

Peki şu an için işlem yapılabiliyor mu ?

1 Beğeni

merhaba benimde dslam kilidi kalkarmı acaba

Hiç dokunmayın bence muhteşem değerler. Hele ki 24 günde bu kadarcık CRC. Şaşırtıcı. İyi günlerde kullanın :hugs:

2 Beğeni

Bu değerler ile daha üstünü alamazsınız maalesef.

1 Beğeni

Evet kaldırabiliriz fakat snr sınıra dayanacağı için stabil olmayabilir. Kaldırdıktan sonra sorun yaşarsanız modem üzerinden snr değerini yükseltebilirsiniz.

Merhaba,

DSLAM kilidi kaldırıldı, modeme 102399 Kbps hız ulaşmaktadır.
Stabilizasyon sorunu yaşarsanız SNR yükseltebilirsiniz.

Keyifli kullanımlar dilerim.

4 Beğeni

çok teşekkürler allah razı olsun. baştan hız 4 mb düşmüştü modemi açıp kapatınca 90 lara vurdu ping te düştü

3 Beğeni

Uğur hocam tekrar merhaba benim hızım 75 mb iken ,siz dün kilidi kırdıktan sonra hızım 90 ları geçmişti, size yazmadan önce hızımın 100 mb çıkması için TurkNet 'e talep açmıştım büğün talebim doğrultusunda hızımı 100 mb yapmışlar ama sanırsam kilidi tekrar kapatmışlar. çünkü hız 82 den yukarı çıkmıyor. dslam kilidini tekrar kırmanız mümkünmü acaba değerleri tekrar atıyorum .

1 Beğeni

dslam kilidi kaldırılmadan önce uyarıyorlardı sanırım yinede hattınızın hızı tekrar düşürülebilir diye

Merhaba Bora,

Tekrar 102400/8192 Profil tanımladım.

2 Beğeni

rica etsem benim hattımdaki kilidi de kaldırır mısınız hız 80 85 civarını görüyor max
abone no: 1776302

1 Beğeni

2 Beğeni