Dslam kilidi kaldirma talebi

Muhtemelen kablo odalara dağılmış o yüzden böyle bir durum olabilir. Her ek bir sinyal kaybı demektir. Ama sinyal zayıflaması çok iyi aslında. Kapasite sorunu olabilir.

1 Beğeni

Adrese yeni taşındığım için tanıdığım yok. Üst komşum var onlarda TurkNet ama 35mb paket kullanıyorlar. Cat 6 kabloyu çekme konusunda bir tanıdığım yok ve kurulum ücreti verdiğim için şimdi ayriyeten masraf yapmak istemiyorum. TT ekipleri bana 100mb hız geliyor dedi dairenize dolap ölçümü yaparak. Onlar mı başından attılar yoksa gerçekten öyle mi bilemiyorum. TurkNet ekibi de daireme gelip aynı yeri ölçüp Max 50 gelir TurkNet sitede şişirme yapıyor satmak için demişti :slight_smile: ilk ayım da böyle sıkıntılar yaşamak çok can sıkıcı bir durum. Ama ben de biliyorum ki Türkiye de buz hız bile lüks sayiliyor malesef. Konumum merkezi bir yerde İstanbul fatih. O yönden sıkıntı olmayacağını düşünmüştüm. Alt mahallelerimde fiber var.

1 Beğeni

Yaşadığıınız durum normal ve değerleriniz de öyle ama kuşkunuzu gidermek adına üst komşunuzun hat değerlerini alabilirsiniz özellikle max kapasiteye bakalım…

1 Beğeni

Sallamış kurulum ekibi. Böyle Bir şey olması mantıksız. Neden böyle Bir cevap vermiş yazayım. İşini sevmeyen Bir çalışana denk gelmişsiniz

Bir elektrikçiden destek alarak iç tesisat kablosunu değiştirin.

Kabloyu değiştirince bana ne kadar fark eder sizce ? Şuan mi kablonun görselini attım

Bir de çok garip bir kutum var internette gördüklerim gibi basit değil

Bu kablolama şeklini yapan elemanlar sanırım kör herhalde. Kimse kusura bakmasın da.
Böyle kablolama şekli mi olur.
En basitinden anlatayım baktığınız tek parça değil 2 parçadır.
Mesela sol üstten sol kısımdan 2 tanesi bir aboneye çıkış verildiği yani modeme giden kablo uçlarıdır.
Hemen onun karşısındaki 2 giriş te dışarıdan gelen hattır.

Örnek verdim anlarsınız.

Bu sanırım eski tip bir reglet. Hattınızı bunun üzerinden bağlamak yerine direkt olarak yak konnektör ile bağlar iseniz daha sağlıklı olacağı kanısındayım

1 Beğeni

Orada ki prizi söküp bakın isterseniz. Size gelen kablo priz içinde yine bir eke sahip olabilir. Her ek zayıflamayı arttırır

Evet TT yalan söylemiyormuş hattım 100mb imiş. Bakır olduğunu düşündüğüm bir kablo aldım ve şuan hızım 50 MB den bu duruma geldi.

1 Beğeni

hocam speedtest yapın modem arayüzü hızı ile sağlayıcıdan gelen hız farklı oluyor benim arayüzde 79mbps speedtest atıyorum 74mbps gördü en fazla

74 Mbps Speedtest üzerinde gözüken değer test ettiğiniz sırada Görev Yöneticisi üzerinden Etherneti incelerseniz gerçek değeri görebilirsiniz.

Windows 7de (ben kullanıyorum) gözükmüyor diye biliyorum :slight_smile:

Win 7 de tam nasıl bilmiyorum ama Win 10 la aynıdır diye düşünüyorum test ettiğiniz zaman Görev Yöneticisi - Performans - Ethernet Gönder Al değerlerine bakınız.

cpu ve ram kullanımı çıkıyor diye biliyorum ama tam hatırlamıyorum olabilir aylardır pc kullanmıyorum duruyor öyle unutmuş olabilirim🙂

görev yöneticisi performans ethernet kısmından bakabilirsin

1 Beğeni

Bu şekilde oluyor. Mecburi bir ek koyduğum için kablolamaya düşüyor arada

1 Beğeni

benimde ekim var ve o ek kısmı bantla da kapatsan zamanla oksitleniyor en iyisi yak1 veya direkt kutuya çakmak ben öyle yapicam

Ben direk kutuya çaktım aslında kutuya çakmak yerine kutudan gelen 10cm bir kablo var oraya bağladım bir ucunu. Diğer ucuna da jak çaktım fakat çalışmadı tekrar uğraşmak yerine onu da başka bir çakılı kabloya bağladım o şekilde bina dışından aldım. Priz içinden geçirmem imkansizdi