Dinamik ip Çok Yüksek ping sorunu Ve crc 24 saat sonra aşırı yükselmesi

menzil sorunu yaşiyosan al ama yoksasina para israfı

Arkadaşım da VOE’den TurkNet’e geçti memnun, hiç bir sorun yaşamıyor. Tavsiye ederim.

Estağfurullah sadece ünvan olarak kullanıyorum yani lider olsam da olmasam da bu konular da tek ben bilgi sahibi değilim diğer mod. arkadaşlar veya bilgili kişiler de yardımcı olacaklardır.

Hat değerlerin de mesafelesel yani “Line Attenuation” kısmı 10dB fark ile bağlantı sağlıyorsunuz. İç hat kontrolü yapın:
Ankastre bağlantılarını ve kablonu kontrol ettir eğer kablon da problem varsa CAT6 23AWG Nexans, Erse, Reçber markalı kablo kullanın eğer bağlantınız da oksitlenme, gevşeme gibi unsurlar var ise yenileyin veya kablonuzda ki diğer 2 damarı kullanın. Ek, dsl prizi, splitter var ise kullanmayın/yenileyin.
Not: Ankastre bağlantısı ve eklere YAK1 kullanın.

aga kimse crc sorunu için yazmadı crc sorununun çözülme imkanı varmı

46 saat sonrası hat degerleri ve crc çok yükselmesi

Crc hatası bende de oluyordu hatta akşamları milyonlara ulaşıyordu direkten gelen kabloyu değiştirdiler düzeldi CRC hatası ya kablo bağlantısından yada saha dolabı yoğunluğundan kaynaklanıyor arıza kaydı açtır başka çaren yok malesef

telekoma kayıt açtım fakat porta sorun yok dedi modemden kaynaklı dedi gelde bunu vodafona anlat geçn kayıt açtım 2 günde kapatıyolar sorun yok diyolarr ben boyle internetin taaaa … sen anladın

Sabah ve gündüz bir şey olmuyor bende de fakat akşam ve gece saatlerin de bir yük binmiş binip crc ve fec hataları oluyor modeme reset atınca sıfırlanıyor zaten :slight_smile:

aga oyunda yada akşam bişey yuklerken bi bakıyom dowonlad 1 mb olmus modemi kapatıp acıncada evdekiler bana saldırıyo 2 sn internet gidince bana kendini bi zaman sonra yeniden başlatacak modem gerekli saat 2 de her aksam kendini kapatıp açan bari crc yükselmez ve evdekiler internet ne oldu diye bagırmaz :slightly_smiling_face: @Oguzhan

Bizde olsa kıyamet kopar da şükür öyle bir şey yok :))

:joy: :joy: Şans (Gönderi en az 20 karakter olmalıdır)

1 Beğeni

Bu modemdende kaynaklana biliyor.