Dinamik ip Çok Yüksek ping sorunu Ve crc 24 saat sonra aşırı yükselmesi

Vodafone Net Kullaniyorum Ve Hic iyi degil nedini dinamik ip yani cgnnat ip blok ip alinca pingim 56 58 ms oluyu statik ip satmaya çalışıyolar statik ip aldim ve şu an pingim 36ms bu sorun neyden kaynaklidir ve buradan TurkNet 'e sesleniyorum bu firmadan cayma bedeli ödemeden nasıl sizin firmya geçerim ya ayni binada turk telekom kullanan arkadaşım dinamik ip de pingi 28ms çıkıyo

1 Beğeni

Nerde oturuyorsunuz ve tahhütün ne zaman bitiyor.

Adıyaman Merkezde oturuyurum Tahhüt bitiş tarihi 06.10.2022 @CK_LasT

1 Beğeni

Normal ping değerin. Adanada 50 lerde geziyordu.

nasil anlamadim su an istanbul sunucularina test yaptim 38 ms cıkıyo

1 Beğeni

Alt yapı vodofona bağlı

Ping değeri sunuculara bağlı aslında. İyi bir alt yapın varsa ping düşük çıkabilir

hayır bulndugum binanin altyapisi turktelekom ping konusunda da statik ip bedeli ödetiyolar her ay 9,20 TL altyapim iyi ama en fazla 50 mb verebiliyolar turktelekom altyapisi oldugundan dolayi

şu Anki Hız Testim

1 Beğeni

Burdan yap

sonuc bu ping biraz yüksek çıktı ama dinamik ip olsaydi 60 ms den aşağısı olmazdı

kardesim yaptim bişey demicen mi

1 Beğeni

TurkNet sunucularında yapınca daha düşüyor mu ping. Sunucu değiştire biliyorsun.

54ms cikan istanbul TurkNet sunucusu
98ms cikan kocaeli TurkNet sunucusu

@CK_LasT

1 Beğeni

Sana en yakın olan diyarbakır.

Uzaklığa göre iyi ping değerleri. Daha düşük alamazsın zaten 30 45 araları filan olur

Vodafone biraz sacma ip block zaten diyarbakirda ama diyarbakira pingim 58 60 ms ping çıkıyo dinamik ip de ise 80 90 ms

1 Beğeni

aga turk telekom kullanan arkadasa az once diyarbakira test yaptim 11 ms cikti vodafone net yapinca 58 ms cikiyo sıkıldım bu vodafondan

1 Beğeni

Ordan ben 29 alıyorum. Umarım TurkNet geçince alırsın

TurkNet gececem ama bunlar tahutu gine kafalarina göre yenilemezse gececem

sen nerede oturuyun kardes benim kaderimede bu var iste eskiden adsl 8 mb kulaniyodum pingim 250 260 ms lerde idi vdsl gecene kadar canim cikti 3 ay port bekledim simdide milletin 5 ms 1 ms test sonuclarini görunce sinir krizi geçiriyom

1 Beğeni