Dinamik ip Çok Yüksek ping sorunu Ve crc 24 saat sonra aşırı yükselmesi

@TworA kardesim formun liderisin sence sorunu nasıl çozerim crc ve ping sorununu

Yani birde senin hat zayıflaman biraz yüksek gibi geldi bana istiyorsan bir kontrol ettir.

@KASPAROV kablodan dolayı 2 ay icinde kabluyu cozecem ama downlad 48 mb leri göruyu ve kopma olmuyu

1 Beğeni

bendede hat zayıflama aynı direk ankastreden çıkarıp tt ve benim kabloyu birleştirdim yine sonuç aynı oldu. :slight_smile: ekin eki hiç yok şuan.

ama vodofonun çektiği kabloyla cat 6 farklıdır.

telekoma arıza kaydı açtım bu sorun için elimde olan 30 metre cat6 kablo vardi bunu reglet kutusunda modeme kadar getir dedim yapmadilar bakır kablo daha iyimiş ping ve downlad dusus sebebi vodafoneni verdigi zte h168a modemden miş ve ben modemin wifi kapatip cat6 ile xiaomi ac2350 Routerine baglayip interneti kullaniyom boyle yazilimi iyi modem varmi wifi kaptacagimdan kalitesi onemli deyil sadece 1tane lan soketi gigabit olsun yeter

aga bildigin yazilimi iyi modem varmi wifi kapatacagimdan kalitesi onemli deyil @CK_LasT

Dsl kablosu o yassı olan çok zayıflama yapıyor. Keenetic extra
Tp link vr400 v3

Maliyetin neyse onu al

Bunlar wifileri çok iyi. Ama zte değişmen gerekiyor

1 Beğeni

ha bildigin dsl kablosu varsa fotu ekle

aga ben modemin wifi kapatacam o sadece router veri akisi saglayacak sende hasret kaldigim modemleri giriyon

1 Beğeni

Yanindaki modemi başka odaya alabilirsin. Enazindan menzilin artar :hugs: bu modemler yüksek hızları alman için çip kötü modem alırsan zor

nasil yani menzil sorunum yok allaha şukur wifi 2 dis ceken yerede 25mb geliyo pubgde her yerde 20 24 ms ping su an güzel yani sadece modem 2 gün geçince crc hatalari yuzunden download dusuyu 1 mb lere

1 Beğeni

keenetic omni al o zaman enazından snr le onyarsın ama 5 g si filan yok. portları 100

aynen bak o olur 5g onemli deyil routrdan interneti alyom ama port 100 mb o sikinti aman sanki internetimiz 100 gecmiyo zaten 50 mb para olsun alacam ama zte modemine busuna her ay 8 TL VERECEM BI DE O VAR

bende tam evin ortasına konulacak wifi 6 mesh bi cihaz bakacam. kablosuz olarak bağlantı kuracak. modem zaten 4 tane cihazı aynı anda veri yollata biliyor. bu cihazla daha iyi olur.

kablosuz yavs olmaz mi kablolu yapsan cihazlar haberlesirken pingi yuksek olmaz bende mercusys mw300re v3 var kablosuz 2.4 baglanip yayin yapiyor routera ping atinca 8 9 ms cikiyo ama modemle router kablolu baglandigi icin 1 ms ping oluyu yani kablolu aktarma daha iyi kac + evde oturuyonki wifi 6 destekleyen cihazin varmiki @CKLasT

1 Beğeni

aga wifi 6 ne yapacan ki wifi 5 neyine yetmiyo

wifi ac ye bağlarım . daha hızlı aktarım yapar. modem 1733 mhz le aktarıyor zaten. 5 g menzili biraz daha geniş normal modemlere göre. :slight_smile: fazlasıyla yeter zaten

@CKLasT tamam aga iyi diyonda sen yayinci deyilsin wifi 6 yi ne yapacan evde daha fazla radyasyon yayar wifi 5 zaten tehlike icine wifi 6 eklersen neyse wifi zararlari yaz googla dusun sonra al :smile:

yayın yapıyorum arada. :slight_smile:

cihazin wifi 6 destekliyomu ve internrtin gigabit deyil wifi 6 bos yani

1 Beğeni

ax sistemin içinde 2.4 g ve 5 g side var onuda ayarlaya biliyorsun. :slight_smile: