CRC hataları-Düşük hız ve kopma

Sorun TurkNet kaynaklı değil, sorun Telekom cihazlarından kaynaklı büyük ihtimalle

Kesinlikle katılıyorum size

Telekom müdürlüğü geçen aramıştı beni, 3-4 aydır fiber için uğraşıyordum laflarına göre en geç 2 ay içerisinde fiber binamda aktif olacak, bölgemizde mecburi fiber dönüşümü oluyormuş inşallah fiber geldiğinde bu crc hatalarından vs. kurtulacam. İnşallah telekom cihazları falan değişmiştir fibere hazırlık içinde, inşallah ondan dolayı patlıyoruzdur :smiley:

Benim bağlı olduğum santralde bence cihaz değil ama yazılım değişikliği olmuştur. Maalesef bilemiyorum. Modem her sabah kendini reboot ediyor günü kurtarıyor

Bende reset mevzusunu yaptım ama şimdilik kaldırdım, aktif destek talebim var çünkü görsünler sistemden şu an 9 mbit aldığımı, sabah reset olunca şansımız yok sabah bakarlar derler 24 mbit alıyorsunuz şu an sorun yok vs.

zaten her gün 1 cevap geliyor o da otomatik :smiley:

Modeme ulaşan hız düşüyor mu ki?

Tabii mesela ben atıyorum işte 24 alıyorsam db de 8 ise, CRC hataları Allah katına ulaştıktan sonra internet gidip geliyor ya resetten sonra hızım 24 ise ortalama 14 mbite düşüyor.

Asus da indirme snr değeri 13 db altında ise CRC oluyor maalesef. Ama dsl in gidip gelmesi enteresan

Eskinden ortalama 6 DB ile çatır çatır her şeyi yapıyordum, 0 sıkıntıydı aynı modem aynı hat değerleri aynı mesafe. Her profilde istediğimi yapıyordum, şimdi oyun profilinde “Fast Path” oluyor onda dahada hızlanıyor CRC :frowning:

Bende sorun yaşamıyordum ne oldu ise geçtiğimiz yılın haziran ayında oldu diyebilirim

benim de 3-4 aydır var onun dışında hiç yoktu maşallahı vardı, mesafeme göre çokta iyi alıyordum :frowning:

Hocam 13db bin altında bende sık artmıyor fakat geçen modemde ethernet girişini sürekli çıkarıp takıyordum binlerce crc arttı ve xdsl kablosuna da dokundum crc lerim artmaya başladı bu kadar hassas olması normal mi ?

Ethernet kısmını bilemiyorum ama DSL kısmında olabiliyor

Hatta snr stabilitesinde bozulmuştu ama hizmetim de sorun yok pek oynamamak daha sağlıklı teşekkür ederim.

1 Beğeni

Düzgün bağlanmamış veya çakılmamışsa normal. En iyisi rj pensesiyle rj11 çakmak.

Rj11 çakılı zaten gayet sağlam. Bağlantı da gevşeme yok.