Bu olay ne kadar iyi merak ettim

Olay şu “Devlet elindekini satıyor ve bunu daha ucuz fiyata geri alıyor” :smiley:

2 Beğeni

kaça satmıştı kaça alıyor?

İşin ilginç yanı tvf halihazırda %5 hissesine sahipti. Şu an %60 hisseye sahip oldu ve maliye bakanlığı da %25ine sahip toplamda ttnin %85i devletin elinde :smiley: @hgonul kardeşim hayırlı uğurlu olsun devletin eline düşmüşsün :smiley:
@Escanor ayrıntıları bilmiyorum sadece pttden ayrılmış ve anonim şirket olduğunu biliyorum o kadar…

Şimdi birşey demeyeyim siyasete gerek yok :sweat_smile: yakında özelleştirilirse tekrar şaşırmamak gerek

1 Beğeni

türksat gibi yatırım falan yapmazlar artık… fiber bekleyenlere yazık oldu… türksat türkcell telekom hepsi tekel durumda şuan…

3 Beğeni

Şirket, 14 Kasım 2005 yılında özelleştirme çalışmaları kapsamında, %55 hissesi ile Oger Telekomünikasyon A.Ş.’ye devredildi. 6 milyar 550 milyon dolara gerçekleşen devir, cumhuriyet tarihinin en büyük ihalesi olmuştur. @Escanor

teşekkürler zamanın kuruna göre ucuza gitmiş…

1 Beğeni

2026 yılında tekrar devletin yönetimi altına girecekmiş bilgine… almasaydı bile yani

1 Beğeni

Bu mevzular çok derin mevzular. İçine siyaset de girer ekonomi de girer tarih de girer, her şey girer. Bi başlasan saatlerce tartışırsın yine de içinden çıkamazsın. Kim kime neyi satmış, yoksa satılan biz miyiz ya da kendi geleceğimizi satmış olabilir miyiz? Torunlarımıza bir dikili ağaç bırakamadıktan sonra çok da tartışmanın lüzumu yok. Çıkmaz sokak.

1 Beğeni

Zaten amaç o. Marka değerini yükseltmek. Felakete uğramış bir şeyi kimse almak istemez ama restore ederseniz elbet birine kakalanır ülkenin iletişim altyapısını elinde tutan bir şirket. :shushing_face:

2 Beğeni

Yoksa telekoma gizlice DİSS mi​:face_with_hand_over_mouth::cowboy_hat_face:

O olay Oger içinde geçerliydi altyapıyı işletme hakkından bahsediliyor. Bi incele o konuyu :smile: Küçük bir düzeltme ile gelecek firmaya altyapı tarihi +20 yıl uzatılabilir satıldığı yıldan 2026 ya bi 20 yıl var :smile: 2005’te satıldı

1 Beğeni

Gerek yok ya olan oldu bizi alakadar eden 1 konu değil. Tez vakit türknetli olmaya çalışacağım.

Kesinlikle iyi haber devletin elinde olması demek buna direk olarak fiyata etki etmesi demek

Eksi yönde mi artı yönde mi? :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Ne diyordu Tevfik Fikret? Yiyin efendiler yiyin. Bu doyumsuz sofra sizin.

1 Beğeni

Tek çare Cem Bey’in 2 milyör döler bulması :joy:

oger telekom devlet bankalarından çektiği paralarının faizini bile ödememişti. ordaki zararla beraber (6.5+1.65=8.15 milyar dolar) zarar etmiş devlet… ilerde özelleştirirse malum gruba gider gibi (5li çete)… eğer türksat gibi olursa fiber yatırım hayal olur… bu satışın zararını görecek gibiyiz uzun vadede…

2 Beğeni

Satın alınan hisselerin tekrar petrol zengini ülkelerden alıcılara satılacağına dair bişeyler okudum. Bu başlık altında tahminimce bazı genç arkadaşlar devletin alması iyi oldu internet ucuzlar filan gibi şeyler yazmış. Şakaysa komik, şaka değilse daha komik :slight_smile:

1 Beğeni