Bu mesaj ne anlama geliyor(Zam öne çekildi) 1 mayıs itibari ile zamlı tarife geçerli

Muhtemelen o dolaptan verilecektir hizmet

vermeyecek çünkü haziranda TurkNet gigafibere geçiyoruz :slight_smile:

TurkNet iki noktada kaybediyor. Birincisi gigafiber altyapıyı genişletmek için bütçe lazım. İkinciside malum telekomun ftth fiber altyapısında modemi telekom tedarik ediyor ve zorla kira parası alıyorlar ya onu TurkNet paketin içerisinde kendi karşılıyor (Merak edenler için 15 lira civarında olması lazım aylık yani 140 liralık fatura aslında ftth altyapısını kullananlar için 125 liraya geliyor). Normalde o kira parasını müşteriden ayrı almalıydı çünkü VDSL kullananla arasında haksızlık oluyor. VDSL altyapıda kullananlar yaklaşık 15 lira fazla para veriyor ve çoğu kişi 100 mbps bile alamıyor. Ftth kullananlar hem 100 mbps alıyor sorunsuz hemde telekomun zorla aldığı modem kira ücretini ödemiyor.

Şuan ftth altyapılardaki aylık modem kira parasını ftth altyapıyı kullanan abonelerden alsalar biraz daha adaletli olur. Çünkü o parayı isteyen TurkNet değil malum telekom.

Seneye temmuza kadar tekrar zam yapmamanız için önerim gigafiber tarifesini ayırın, Telekom altyapısından hizmet alanlar gigafiber kullananları artık sübvanse edemez.

Telekom ftth altyapısından hizmet alanlarlardan telekomun istediği modem kira ücretini ftth abonelerinden isteyin siz karşılamayın. Diğer firmalar böyle yapıyor.

Yoksa bu ekonomik şartlar altından herkesi eşitleyelim derseniz fiyatlar alakasız hale gelecek ve Özellikle VDSL abonelerinin büyük çoğunluğu kaçacaktır. Şuan benimde vdsl’de TurkNet 'te kalmamın ana nedeni evimde telekom vdsl dışında başka altyapının olmaması. Superonline, vodafone veya kablonet gibi firmaların kendine ait fiber altyapısı olsaydı direk taahhütlü pakete geçerdim. Bu enflasyonun azıttığı dönemde uzun süreli sözleşmeler mantıklı hale geldi. Malum telekoma elimden geldiğince zırnık koklatmak istemiyorum aslında.

birkaç ay sona xdsl gigafiberden pahalı olursa şaşırmam

Turknetten daha ucuz alternatifleri degerlendirebilirsiniz vdsl tarafinda neticede hepsi ayni altyapidan ayni hizmeti veriyor degisen en ufak nir sey yok

1 Beğeni

Normal sartlarda olmasi gereken normali oda TurkNet vdsl abonelire yukluyor o farki 50-100 mbit hizmet alanla 1000 mbit alan ayni rakam olmasinin mantikli aciklamasi olamaz

1 Beğeni

Gigafiber üstünden 1 yıl geçti ve rakipleri azda olsa kendini gösterdiler ama hiçbirisi TurkNet kadar düşük fiyat vermedi.

Gigafiber için önerim, 1000/1000 simetrik 250 tl, 500/500 simetrik 175 tl, 250/100 simetrik 140 tl olmalı. En yakın rakibi superonline 1000 lik paketi 400 tlden verdi. Türknetin yine avantajı upload kısmı olacağı için sorun yaşamaz.

Zaten uzun sürede düşük fiyatı devam ettiremezler buda anlaşılıyor haziran deyip zammın mayısa çekilmesinden belli. Devam ederlerse son baharda 160 bandına çıkar en az tek tarife fiyatı. xDSL müşterilerini yada 100 mbps altında hız alan xDSL müşterilerini kaybederler.

Telekom altyapısı üstünde ev telefonu ile birlikte hizmet veren tek TurkNet var. Ancak eve kadar fiber gelirse telefonu kullananları kapatmaya ikna edebilirim. Bu yüzden diğer firmaları kullanamam. Malum telekoma da hayatta bir daha geçmem. Artık ilk kim fiber getirirse onun kısmetine sıradaki aboneliğim.

Sen beni yanlış anladım xdsl gigafiberden daha pahalı olursa şaşırmam çünkü giga kendi altyapısı ama xdsl de kira ödüyor telekoma

Ben kullaniyorum 400 veriyorum aynen fiyat pahali ama daha bugun sinyal problemi yasadim pazar gunu 1 saat sonra teknik ekip adesime gelerek problemi çözdü.musteri hizmetleri teknik ekip 10/10 . Haaa ama fiyat genede daha ucuz olabilir

1 Beğeni

Fiberin dsl den pahali olsi zaten olmasi gereken esasinda

1 Beğeni

TurkNet fiber musterisinin yukunu dsl yikiyor kurumsalin yukunu dsl e yikiyor @efg rica ettim sormasi icin bunlari TurkNet yetkililerine ve soracığını iletti cevabi merakla bekliyorum nasıl bir cevap verecekler

1 Beğeni

Şu cevabına aklım takılıp durdu hocam . “Manidar olan ulkenin icinde bulundugu mevcut ekonomik durumu maliyetlerin artisini sebep gosteriyorlar” peki bu konuda haklı değiller mi ? Ülkenin ekonomik durumu göz onumuze aldığımızda a dan Z ye kadar herşey akilalmaz derecede zamnlanmadimi ? Mazot benzin fiyatları şu bu tek tek saymaya gerek yok herkes yaşayıp görüyor ve bunların hepsi birer etken , sanki bunlar maliyeti etkilemiyoda bunu sebeb buluyo demişsin bı tavır sezdim , tmm konunda haklısın kobilerede zam yapmaları lazım bireysellere yapıldığı gibi bu konuda hem fikiriz lakin dediğim gibi dier tutumun yanlış hocam

2 Beğeni

Ayıp etmiş TurkNet. Bahaneye çocuklar inanmaz.

2 Beğeni

zam yapılıyorsa hem kobiye hem bireysele yapılmalı.Yatırım maliyeti diyerek VAE ye yatırım yapılmıyor Turktelekom altypısı VAE bu VAE müşterisine yansıtılmamalı. 30-50 vs mbit alan kullanıcı ile 1000 mbit alan kullanıcı fiyat olarak bir tutulmamalı.Benim tepkim bunlara. Ha bu arada bugun itibari ile bireysel müşteri değilim. Kurumsal bir müşteriyim benim işime gelir bu durum. Ama burda açıklamalarda çok net tutarsızlık ve eşitsizlik var. Tepkim bu duruma ve sorumda bu yönde ne cevap nasıl bir cevap gelecek çok merak ediyorum @EFG ye geri dönüş yaparlarsa tabiki. sanmıyorum mantıklı bir cevap geleceğini .Bu yüzdende üsteliyorum sürekli konu geri plana düşmesin kapanıp kaynayıp gitmesin diye ve bu konuyu üşenmeden hergün yazarak yukarıda tutacağım:) en son zaten beni atacaklar bu gidişle forumdan oda başka bir konu :slight_smile: :crazy_face: :rofl: :rofl: :rofl:

3 Beğeni

benim demek istedim farklı olaydı da neyse yukarda belirttim bireysellere yapilan zam olayını kurumsallarada yapılması olayında hem fikiriz hak veriyorum o konuda size , yo neden atsınlar forumdan ki ? Cevap aldığında muhakkak mantıklı bı cevap verirler

yok bu forumda TurkNet 'i en acımasızca eleştiren kişi benim çünkü . Yapım itibari ile doğrusuna doğru yanlışına yanlış der yanlışın üstüne ısrarla giderim :slight_smile: Bu arada ükenin çinde bulunduğu durum net dahada kötüye gidiyor ve gidecekte bu gidişle bundada hem fikirim sizinle. Zam yapılmasına değil tepkim eşitsizliğe ve yapılan açıklamaların tutarsızlığına. Ben evimde şu anda Hem Superonline gigabit hem turkcell superboz hemde comnet kullanıyorum işin maddiyatında hiç değilim. Kurumsal tarafta Turk.net abonesiyim şirketimde avantajlı şu an çünkü haaa onuda baktım saçma bir cevap geldi arkama bakmadan taşırım bu forumdada profilimi silin derim zaten ve Turk.net ten uzak dururum ki daha öncede beni zor durumda bıraktılar. 435 konutluk bulunduğum sitede çoğunluğu ikna ettim ve Site yönetimi olarak gigafiber basvurusu yaptık . Ok getirmeyebilirler yatırım maliyeti kurtarmaz. Ama web sitene form koymussun Btk üzerinden yazdık destek kaydı açtık vs vs adam yerine koyup bir mail bir arama yapıp şu anki durumda getiremiyoruz dahi demediler ve insanlarla ben karşı karşıya kaldım hani öyle dmiştiniz şöyle dmiştiniz bu nasıl bir firma 3 ayı geçti halen geri dönüş bile yapmadılar vs tarzı sorulara cevap vermek durumunda kaldım ki bunlara ragmen bu son duruma kadar gene aboneydim :slight_smile:

1 Beğeni

Bence kim olursa olsun firma veya şahıs her zaman eleştiriye açık olmaları gerekir lakin eleştirinin de orantılı bı üslupla yapıldığı sürece sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum (:

Benim eleştirilerimde ne bir hakaret ne bir yanlış uslup nede kimseyi rencide edecek bir sey bulabilirsiniz :slight_smile: Medeni bir şekilde eleştirimi yaparım. Ve yaptığım eleştiriler bizzat kendi deneyimlediğim durumlara dayanıyor ondan bundan duyarak değil kesinlikle. Benim bu forumda eleştirilerimde silindi bu arada vakti zamanında :slight_smile:

neden medeni eleştirim isldini diyince verilen cevapta buydu özelden
Merhabalar, forum içi huzursuzluk yaratan tartışmaların önüne geçebilmek için yapılan bir işlem diyelim :frowning: Evet, tabii haklsınız. Bundan sonra bu durumlara biraz daha özen göstererek yaklaşarız…
ki benim tarafımda en ufak bir tartışma durumu söz konusu değildide :slight_smile: