Bu mesaj ne anlama geliyor(Zam öne çekildi) 1 mayıs itibari ile zamlı tarife geçerli

Neyi düşünerek yapıyorlar veya yapmıyorlar tam kestirmek güç ama bu tip firmalarda söylemler çok önemlidir hazirana kadar zam yok diye bangır bangır bağırdılar savundular kendi yöneticileri bunu söyleşilerde açıkladı şimdi bu güven seviyesine bakarsak telekom zam yaptığı an tekrar zam yapacaklar gibime geliyor bana açıkcası

Yapabilen varken neden tekrar firma kursun ki :smiley: Parayı verdiğinde köle gibi yapacak. Şirketlerin ilişkileri bizim bildiğimizden çok farklı. Çalıştığım şirket Foxconn’a cihaz ürettirirken biz kontrol için giderdik bunlar Apple cihazları üreten bandlara bile sokmazlardı. Merkez bankasına daha az güvenlikle girilir.

Zaten o yüzden dünya devi :+1:

Adam 3nm ile üretirken o üreten hala 5-6nm üretiyor. Neyse konunun özünden saptırmamak için noktalıyorum :+1:

1 Beğeni

TurkNet öde kullan şeklinde faturalandırma yapıyor, burada adil olan bir konu göremedim malesef. Lafı dolandırmanın bir mantığı yok 1 ay öne çekilmiş zam, verilen sözden cayılmış, yakıştıramadım kurumsal bir firma verdiği sözü tutmalı ya da her yere çıkıp tutulmayacak sözler verilmemeli.

2 Beğeni

hala müşterilere kopyala yapıştır cevap veriliyor… yazık.

1 Beğeni

Manidar olan ulkenin icinde bulundugu mevcut ekonomik durumu maliyetlerin artisini sebep gosteriyorlar fakat Kobi tarafında daha ucuza çok daha maliyetli hizmet ve ekstra donanım vererek zam planlanmazken , bireysel tarafta neden kullanıcıları sözlerinden vazgecmeyi göze alarak magdur ediyorlar. @EFG den rica ettim ve kendiside bu konuyu ileteceğini iletti. Gelecek cevabı çok merak ediyorum çünkü bireysel taraftaki söylemlerle kobi tarafında ki izlenen politika arasında büyük tezat var.

1 Beğeni

Son 3 ay içinde TurkNet e geçiş yapmış olduğum için Comnete geçiş olarak yapamadım işlemi. Mecburen Turk.net i iptal ederek Comnet içinde yeni bir port tahsisi ile baglantı sağlamak için cuma gecesi basvurularımı yaparak cumartesi günü evrakları sisteme yükledim ve bugun hemde pazar günü sabah 10:30 da Turk Telekom beni şaşırtarak gelip port tahsisini yaptı ve binamdaki kutuda zaten daireme gelen mevcut kabloya rica etmem sonucu arkadaslar baglantımı sağladı ve Comnet gene beni şaşırtarak ertesi gün bağlantımı sağlamayı 2 kez başardı.Bu sürectede 2-3 kes telefonla aranarak müşteri temsilcisi tarafındanda bilgilendirildim sürekli. @BLackOwL Comnet beni seviyor herhalde :)internette bahsedildiği ve insanların anlattığı comnet değilde bambaşka bir comnet var benim karşımda :slight_smile:

1 Beğeni

Pazartesi günü comnet’i arıyorum. 35mbite sadece 70 lira istiyor adamlar. Diğer taahhütsüz firmalardan 10 lira daha ucuz. Çok cazip bi fiyat. Şu an evin içindeki wifi ile alabildiğim maksimum hız zaten 50’yi geçmiyor. 100 mbit var ama bir işe yaramıyor. 50 mbit için 140 lira vermek yerine 35 mbit için 70 lira vermek çok daha mantıklı. Hadi haziran ayında olsun 90 lira. Yine cazip. Zaten türk telekom altyapısını kullandığım için benim için değişen bişey olacağını da sanmıyorum. Şimdi reklam yapıyorsun filan da demeyin, firmayı tanımam etmem. Pazartesi günü arayıp konuşacağım. Telefonda konuştuğum insanın samimiyeti, yaklaşım şekli de önemli. Ona göre bi karar vereceğim bakalım. TurkNet’e açık bir kapı bırakacağım ama. İleriki bi tarihte belki tekrar dönerim. Keşke şu tarife olayı TurkNet’te de olsaydı (defalarca söyledik). Ama TurkNet kararını vermiş. Yapacak bişey yok.

1 Beğeni

Bence pisman olmazsiniz ki ben bizzat cok memnunum. İkinci kez basvuru sureci yasadim firma ile gercekten basarilar

TurkNet bireysel tarafta mevcut sartlari bahane ediyor bu durum icin ama koni tarafinda daha ucuza fazlasiyla bu hizmeti veriyor ve zam gundemde degil ben bunun cevabini cok merak ediyorum esas. net bir tutarsizlik var ortada

burada tt fiber var ama tüm iss ler vdsl veriyor neden olabilir
TurkNet hariç gigafiber bölgesindeyim

Binaya kadar fiber olabilir.

Ayni durum bendede var fiber binaya kadar daireye degil. Turk telekomda sorgulayinca fiber net ama fiber binaya kadar geldiginden vdsl veriyor. Fakat performans olarak gayet iyi . Tabiki eve gelen kadar degil ama net 100 veriyor

binada tt fiber dolabı yok ama tt altyapı sorgulamasında şöyle çıkıyor

Netspeed ten sorguladiginizda kac m gosteriyor dolap cok yakinda olabilirmi binanin onunde falan

fiber alabileceğim 2 firma var tt ve TurkNet

Bendede 29 muhtemelen dibinizde bir yerde dolap var :slight_smile:

Aslında hemen karşıda var ama farklı mahalle