Bu mesaj ne anlama geliyor(Zam öne çekildi) 1 mayıs itibari ile zamlı tarife geçerli

Valla hocam çoğu konudaki yorumları okurum atlamadan herkesin düşüncesini fikrini merak edip okurum , sende çok bı takıntı yapmış gibi bı hisse kapıldım, bende senin gibi herkese ne düşünüyorsam tak onu söylerim lakin anlıyorum konunda haklısın ısrarla cevap verilmesini istiyorsun , öyle bir hal durumuna girmissinizki hocam sanki kin nefret dolmussunuz, ortalığı ayağa kaldırmak istiyormussunuz gibi bı izlenim bırakıyorsunuz bence sabretmelisiniz ve karşıdaki kişilere bu izlemi vermemelisiniz diye düşünüyorum benim düşüncem bu yine de siz bilirsiniz hocam tekrar söylüyorum konunuz da haklısınız hak veriyorum .

Düşüncenize sonuna kadar saygı duyuyorum . Takıntı yapacak bir kişilik kesimlikle değilim ve gerçektende vaktimde yok esasında :slight_smile: Nefret dolmak kesinlikle değil geçiştirmeleri sevmiyorum diyelim saf yerine koymayı kabullenmiyorum diyelim bu duruma.Nefret duysam ne olacak TurkNet olmaz x firma olur ki su an bireyselde evimde 3 ayrı hizmet var. İşin maddi boyutunda hiç değilim zaten çok sükür karşılayabilecek durumdayım.Ortalığı ayağa kaldırsam ne olacak bana bir getirisi olmayacak veya benim bu yazdıklarımdan TurkNet 50-100 abone kaybetse TurkNet 'e bir sey olurmu olmaz :slight_smile: Bana bir faydası olurmu olmaz umrumdada değil olup olmaması açıkçası. Ben yapılan çelişkili açıklamalara takılıyorum şeffaflık deniyor fakat tutarsızlıklara takılıyorum. Benim adresime gigafiber gelmedi Superonline Ceo suna ulaştım evimde gigafiberi FTTB ile kullanıyorum .hatta 15-20 güne FTTH geliyor siteme :slight_smile: Benim tepkim şeffafız en hızlıyız şu tarihe kadar zam yok vs tarzı söylemlerde bulunup bunlara aykırı hareket edilmesine :slight_smile:

1 Beğeni

Bu arada burda toplam kaç üye var Turknetin toplam kaç abonesi var :slight_smile: Ortalığı yangın yerine çevirsem ne olucakki :slight_smile: Takıntı yapacak olsam istediğim kadar yapıyım :slight_smile:

böyle bir şey yaptığınızı yada böyle bir niyetinizin olduğunu söylemedim , sadece öyle bir izlenim bıraktığınızı dile getirdim , dediğim gibi tekrardan size hak veriyorum konunuzda ve düşüncenize de saygı duyuyorum

yok hayır dediniz diyerekten bu açıklamayı yapmadım zaten :slight_smile: Düşüncenizede tekrar söylüyorum sonuna kadar saygım var. Kendimi ifade etmek adına o tarz bir açıklama yaptım :slight_smile: Size karşı polemiğe girmek maksadıyla bir şey yazılmış bir şey kesinlikle değil lütfen yanlış anlamayın :slight_smile:

Estegfurullah anlıyorum sizi bende kendimi ifade etme durumunda kaldığı için öyle söyledim yani yanlış anlaşılmasın diye , sende beni yanlış anlama hocam :grinning:

1 Beğeni

Linçi yiyince pesmi ettin yoksa :crazy_face: ben tek tek cevap veririm dogru olduguna inandigim noktada ki bu durumda gercektende esitsizlik soz konusu mantikla aciklanacak bir durum degil. Ha bunu medeni sekilde tartisamayarak kisisellestiren olursada onu yok sayar gecerim cizgiyi astigi noktada muhattap olmam bu ona yeter en guzel cevap olur :joy::joy::joy: kendi kendini yesin dursun :joy::joy::joy:

Yahu niye kotu dusucem :slight_smile: ha bana benim dogru diye dusundugum noktada mantikli akilci bir aciklama yapar direk haklisin der gerekirse ozur dilerim ama sonuna kadar mücadelemi veririm :joy:

Bu konuda bende çok yazdım. Tek fiyat politikası her zaman yanlıştı. Hala da devam ediyor. Çünkü herkesin altyapısı bir değil. Bu da TurkNet 'e abone kaybettiriyor. Bazı firmalar çok arıza kaydı açıldığından artık Adsl abonelik almıyor. 3-4 aydır 100 altı destekleyen arkadaşlara TurkNet tavsiye edemiyorum. Son zamdan sonrada çoğu ya turktelekoma 24 ay sözleşme yaptı. Yada diğer ucuzlara geçti.

Turknette bence xdsl i gozden cikarmaya basladi fakat yatirim icin gelir lazim ve bunu xdsl den elde ediyor agirlikli sanirim. Vazgecmiyor ama musteri hizmetleri ve teknik problemler tarafindada xdsl tarafinda kopyala yapistir cevap konuyu kapatma cabasi var agirlikli olarak bir sorun aninda. Forumun varligindan haberi olan musteriler sansli @EFG ve diger moderatorler burda durumu toplamak icin mucadele veriyor. Musteri hizmetleri ile bir ilerleme kaydedemeyen kisilerin forumda actigi post lari çokça gormeniz mumkun forumda.

2 Beğeni

Tutumunuz doğru ama Turknetin burada uyguladığı tek tarife modeli bu yüksek enflasyonlu dönemde sıkıntı çıkartır. Paketler arası ayrımı yok saymak bu dönemde artık zor. Herkesin kullandığı kadarını ödemesi lazım ki zam yapıldığında sorun olmasın veya zam yapılmak zorunda kalınmasın.

Tek tarifeyi uygulamaya devam ederlerse özellikle xDSL altyapısındaki müşterileri çok etkileyecek diğer firmalarla arasındaki makas açılacak. Zaten adsl kullanıcıları bu tarifede elenmişti şimdi sıra vdsl’e geliyor. Diğer firmalar vdsl’de daha uygunlar. Malum telekom bile portu kiralarken arada farklı fiyatlandırma yapıyor. 16 mbps altı farklı fiyat, 16-35 arası farklı fiyat, 35-100 arası farklı fiyatlandırmaları var. TurkNet 'te bu ayrımı yapıp tarifleri çeşitlendirmeli. O zamam daha fazla rekabetçi olurlar.

Yoksa ilerde olası ilk zamda vdsl tarafında büyük kayıp başlar bunu dengelemeleri için ya gigafiber yatırımını azaltacaklar yada gigafiber kullanıcılarına ayrı fiyatlandırma yapmaya başlayacak duruma gelirler.

1 Beğeni

Uzun uzadıya yazmayayım ancak çok basit sorulara bile “bir bakalım” modu bayramda çocuğa “al bu şekeri” der gibi. Burada forumda 2-3 kişi ile destek olmaya ve gaz almaya çalışmak o kişileri de yoruyor.Bu dünyanın içinde olan beri soğutuyor. 8 aydır TT’de tek bir kesilme olmayan hat her gece tekrar bağlama yapıyor. Bazı arkadaşlar çıkıp “planlı” diyor :joy: Ama listede bu bölge yok. Hızı ver millet film izkesin, oyun oynasın ile bitmiyor internet dünyası maalesef. Mevcut /64 prefix sorusuna hala bir yanıt alamadığım için destek kaydı açık durduğundan yeni de açılmıyor. Ben böyle bir saçma sistem görmedim bu yaşıma kadar. Muhtemelen yine 50-60 fazla verip TT’ye devam edeceğim. 1 haftada bezdim

1 Beğeni

Örnek ben az önce yazdım :joy: Bunlar da sadece “soru” !! Ve yanıt yok

1 Beğeni

Foruma bakınca zaten bilgi paylaşım platformundan çok Turk.net müşteri hizmetleri gibi .Musteri hizmetleri ile bir yol katedilmeyince burayı deniyor herkes ve @EFG burda buyuk çaba göstererek müşteri hizmetlerinin olması gerektiği gibi yapmadıkları işleri yüzünden arkalarını topluyor insanların sorunlarını çözmek için büyük gayret gösteriyor.

1 Beğeni

kaç gün oldu yahu /64 prefix ile ilgili ugrasıyorsunuz. Muhtemelende istediğiniz cevabı alamayacaksınız demişti dersiniz . Basit bir geçiştirme cevapla konu kapatılmaya çalışılacak :slight_smile:

1 Beğeni

:joy::joy::joy: Valla bende umutsuzum bu konuda ne yalan söyliyeyim. Ancak @EFG tekrar soracağını yazmış sabah. Kısmet artık :smiley:

@EFG de her ne kadar burada buyuk gayret göstersede oda kendisinden kaynaklı olmayarak zor durumda kalıyor. Mesela siteme gigafiber basvurusu konusunda sağolsun yardımcı olmaya çalıştı fazlasıyla. Ona bölgeye Turk.net in keşif için geleceği bilgisi paylaşılmış oda benimle paylaştı hatta telefon numaramı site müdürünün numarasını verdim kontaga paylasmasını rica ettim ki oda yaptı. Fakat bu konuşmanın üzerine o hafta geleceklerdi paylaşılan bilgiye göre 1 aydan fazla olmuştur muhtemelen ne gelen var ne giden nede arayan :slight_smile:

1 Beğeni

Evet maalesef ben de ona üzülüyorum. Arada kalmak ayrı bir sıkıntı.

Hatta niye 97.7 gözüküyor mevzusu bile var daha :joy::joy: Oooof of :laughing:

1 Beğeni

Kesinlikle . TurkNet sitesinde site yoneticisi ve sakini icin gigafiber e nasil basvurulacagi noktasinda bilgilendirme ve bir basvuru formu koymus ve hatta bir brosurde eklemis. Ben bu brosuru site sakinlerine dagittim toplanti esnasinda aciklama yaptim. Whatsapp grubunda sakinlere acikladim resmen TurkNet icin çalıştım :slight_smile: ve cogunlugun ok ini alarak site yonetimine basvuru formunu doldurttum bizzat. Sonrasinda baktim ses yok destek kaydindan durumu bildirdim her ne hikmetse bir turlu dogru birim geri donus yapamadi. Bireysel gigafiber hattindan ariyorlar adresi kontrol ediyor e adresinizde gigafiber yok sizi arayacaklar basvuru icin yonlendiriyorum diyorlar konu kapaniyor. Bu döngüyü 2-3 kes yasadim.Baktim olmadi btk uzerinden yazdim ama degisen bir sey olmadi tabikide. Sonrasinda burda yazdim ve demin bahsettigim sekilde sonuc. Ve 3 ay civari bir zaman oldu ve donüş yapilacak halen. Ki tek talebim her seferinde hizmet getirilmeyecekse dahi su an icin sadece bir geri donus yapip su an icin planlama dahilinde degil hizmet getiremiyoruz basvurunuzu aldik ilerleyen surecte bakariz veya evet getirecegiz demeleriydi ki bunu dahi yapmadilar. Neticede sonrasinda o dil doktugum onca insan bana sormaya yazmaya basladi e ne oldu Turk.net. Hani soyleydi hani boyleydi. Yonetim bu ne bicim firma geri donus dahi yapmiyorlar vs vs tarzi bir cok soylemle karsi karsiya kaldim :joy: bahsettigim site 435 konut hemen yan site 1150 konut onun yani 600 civari ve bolgesel olarak mevcut operatorden ciddi sikayet vardi ve bu TurkNet icin buyuk bir firsatti bunuda mesajlarinda defalarca bildirdim esasinda. Simdi ne oldu Superonline bu dedigim bolgedeki tum altyapisini yeniledi ftth getirdi kurulumlari yapiyor :slight_smile: Bolge olarak gelir seviyesinin yuksek oldugu bir bolge ve insanlar esasinda genel olarak beyaz yakali kitle ve sorunsuz hizmet aldiktan sonra fiyata takilmayacak kitle agirlikli olarak.

1 Beğeni

Anladıklarında müşteri kalmayacak…

1 Beğeni