Bu forum ve yöneticilerinden ne kadar memnunsunuz

Modemdeki snr değerlerini vs görebiliyorlar mı?
Görebileceklerini hiç sanmıyorum çünkü bunlarla ilgili soru sorduğumda konuyu hep değiştiriyorlardı.

Teknik problem yasamadigimi ilettigimi hatirlamiyorum ki problem yasamamis sikayetci olmamis olsam o aboneligimde halen TurkNet abonesi olmus olurdum. Bu arada ucuzluk veya pahalilik benim icin onemli degil duzgun hizmet aldiktan sonra.Mevcutta Superonline a 400 kusur TL comnete 100 TL oduyorum ve bu iki baglantida ayni adreste evimde :slight_smile: Ofiste TurkNet 'e gececgim cunku modem veriyor bedava ve fiyat olarakta avantajli bir teklifte bulundular.Ofisimde hat noktasinda bir problem olmadiktan sonra musteri hizmetleriyle bir isim olmayacagi icin problem olacagini dusunmuyorum ki daha oncede dedigim gibi ofisim ile bebek santrali arasi 50 m bir bina var sadece ona guvenerek hareket ediyorum

O halde diyebileceğim bir şey yok.
Çünkü dediğim gibi bana mantıklı bir çözüm sunmak yerine direk kaydı kapatmaya çalışıyorlar.

1 Beğeni

Bu arada sunuda belirtmek istiyorum Turkiyede daha www i kimse bilmezken Doruk BBS kullanicisiydim . BBS in ne oldugunu eskiler hariç bir cok kullanici bilmiyordur dahi. Sonra Superonline ilk iss ve bende ilk 100 abonesinden birisiyim . 1998-99 larda dexar uydu internet sonrasinda isdn baglantilara kadar deneyimledim.ilk adsl deneyimimi 1997 senesinde USA de o donem ordada pilot bolge olan Seattle da deneyimledim Anlatmak istedigim bir elestiri yaparken laf olsun diye elestiri veya kiyaslama yapmam ve duyduklarimla degil bizzat tecrubelerime dayanarak bu elestrileri veya kiyaslamalari yaparim :slight_smile: o onu dedi arkadasimin basina gelmis lerle degil

Herkese merhabalar, çok verimli bir konu olmuş :pray: Ben herkesin bildiği gibi bir TurkNet çalışanıyım. TurkNetForum’un moderasyonu benim sorumluluğumda :slight_smile:

@ModeratriX, @Baran, @CKLasT, @MehdiUygun, @Darkcrak @Oguzhan @KASPAROV, bu arkadaşlarımız bize gönülden destek veren çok değerli TurkNet kullanıcılarıdır :smiling_face_with_three_hearts: Hemen hemen hepsiyle bu forum platformumuzdan tanıştım ve çok kıymetliler. İyi ki tanıdım dediğim insanlar :heart:

TurkNetForum’un moderasyonu tamamen gönülden bağlı olan kişiler tarafından yürütülüyor. Bizi seven destek veren ve yanımızda olmak isteyen tüm kullanıcılarımıza açığız :hugs:

11 Beğeni

@EFG Moderator ekibi olarak her zaman seninle birlikte güzel işler başarıyoruz :muscle:t2: Hem forum hem bizim için arka planda çok çalışıyorsun yalnızca TurkNetForum ile ilgili değil her konuda destek veriyorsun, burada yazamadığım daha çok şey var ne kadar teşekkür etsek azdır :hugs:

4 Beğeni

Bende çağrı merkezi ile sorun yaşadım o yüzden o gün doğru düzgün destek almadım modemle ilgili Türk Telekom modemimle ilgili ip v6 yok dendi ama kutu olarak attım bir türlü inanmadılar çağrı merkezi görevlisi ile konuşup konuşmadığını öğrenmek istiyorum nasıl bir destek vermiş çünkü o olaydan sonra kendisine hiç inandırıcı hareketler sergilemediğini gördüm lütfen bir el atsan @EFG

96 senesinde Turk.net’in ilk müşterilerinden biriyim. Kurulum disketleri hala evde duruyor. Malesef eleştiri yapıyorsunuz ancak yapıcı yada bir sonuca ulaşacak bir eleştiri değil. Yazdıklarınızı okuyan biri olarak anladığım bu malesef. Yinede saygı duyuyuyorum. Kendi adıma konuyu da uzatmıyıcam.

1 Beğeni

Eleştirilerimi dikkatli okursanız eleştirdiğim yönleri kadar doğru olduğu noktalardada destekliyorum. Burada yaptığım eleştirlerin tamamına yakını müşteri memnuniyeti noktasında ve bu konuda forumu takip ettiğinizi var sayarak soyluyorum bunu dikkatinizi çekmiştir müşteri hizmetleri ve geri dönüşleri noktasında sadece ben değil buyuk bir çoğunluk tarafından bu sıkıntı dile getiriliyor. Benim eleştirilerimde basvuru formlarını doldurduktan sonra geri dönüş olmaması ki malesef olmuyor bunu diyen tek bende değilim bu forumda , bir problem yasandığında destek kayıtlarında müşteri hizmetlerindeki yetkilinin yeterince konulara vakıf olmaması , destek kaydı sisteminde netice alabilmek icin gecen sürecin uzunluğu telefonla birebir konuşmaya nazaran ( bunu yazarkende daha oncede belirttim bu ek bir maliyet getireceği için firmaya hem ucuz olucak hem hersey olucak mumkun degil ) , gigafiber noktasındada planlama neye gore yapılıyor anlam veremediğim noktasında ( mesela bir sokakta potansiyel 500 müşteri edinilirken altyapı götürülerek bir baska noktada aynı altyapıyı o sokaga getirdiğinde 3000-5000 potansiyel aboneye erişilebilir)
Sonuç olarak bunların burada dile getirilmesi eleştirilerin yapılması TurkNet açısındanda çok değerli bir CRM çalışması. Yapıcı eleştriler değil demişsiniz ama esasında TurkNet yetkililileri eminimki bu forumu takip ediyorlar ve @EFG zaten bir TurkNet çalışanı oda bunları görüyor ve burdaki genel sıkıntılar eleştiriler ulaşması gerektiği noktaya gidiyordur diye düşünüyorum.

Bu forum TurkNet için gerçekten önemli platformlardan biri burada yazılanları dikkate alıyorlar emin olabilirsiniz.

4 Beğeni

Eminim alındığına ve ilerleyen süreçte bu TurkNet e çok şey katacaktır. Firmalar Türknetin bu forumdan elde ettiği tarzdaki data lara ulaşmak için ciddi bedeller ödeyerek çalışmalar yaptırıyor :slight_smile:

Bakın oturmakta olduğum sitenin yönetimi aynı şekilde başvuru yaptı. Geri dönüş olmadı. Haklısınız kimse aramıyor. Peki TurkNet geri dönüş yapıp arasaydı. Ve bulunduğunuz bölgede planlanan bir çalışamız yok vs. bu yüzden kabul etmiyoruz deseydi sizin için ne değişecekti. Benim anlam veremediğim nokta burası. Bu mu müşteri memnuniyeti ?

Her eleştiriniz anlamsız yada sonuç odaklı değil demiyorum. Eve TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden geri dönüşler geç yapılıypr bazen. Ancak Sol dışında fiber altyapıda kendi omurgasını kullanan başka bir firma yok. Yani siz istediğiniz firmaya geçin ucuz olsun. Ancak değişen birşey olmayacak.

Telefon ile görüştüğünüz kişi de TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden yazdığınız kişi de TT tarafına iş emri oluşturacak. Sadece ben ses duymak istiyorum. Sorunumu birisi dinlesin diyorsanız haklısınız tabiki…

Konuya vakıf olunması hakkında katılıyorum. Ancak teknik bir sorum olduğunda TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden oluştrduğum destek kaydına. Teknik birimden birisi arayabilir mi dediğimde her zaman olumlu dönüş aldım. Bunu destek kaydına yazmak zorunda mıyım ? Tabiki hayır. Sonuca baktığımda sorunum çözülüyor.

Yapılan eleştiriler tabiki CRM açısından önemli ancak hepsi total CRM datasını etkiler mi orası soru işareti.

evet bu tam anlamıyla br müşteri memnuniyetidir. Web sitesindeki formu dolduran herkes haklı olarak bir dönüş bekler ki benim durumumda ben 425 konutun çoğunluğunu bizzat kendim ikna ederek yönetime bu başvuruyu yaptırdım . Netice dönüş dahi olmayınca Site müdürünün bana dönüşü e siz öyle iyi böyle iyi anlattınız firma geri dönüş dahi yapmıyor oldu :slight_smile:

Ses duymak ile alakalı değil durum birincisi yazarak surec zaman olarak uzuyor ikincisi konusarak iki tarafta birbirini çok daha iyi anlayarak sonuca daha kolay ulaşabiliyor.Bu noktada tekrar söylüyorum bu firma için ek bir maliyet ve son kullanıcı rakamını etkileyecek bir unsurdur.

Bu forumda TurkNet çalışanı olarak @EFG Enes Bey in elinden geldiğince herşeye yetişmeye çalıştığının farkındayım. Diğer moderatör arkadaşlar da oldukça yardımcı oluyorlar. Ama diğer TurkNet çalışanları sorunları çözme konusunda azıcık destek olsalar eminim TurkNet çok farklı bir noktaya gelecektir

6 Beğeni

Bak orada haklısın üst düzey biri gelip onların kulağını çekse buradan çıkmazlar onlar o yüzden gevşeklik var

Özgür konu burası değil. Konu aslında canlı olarak müşteri hizmetleri ile görüşme yapamamak da değil.
Konu mevcut sorunların çözümü ile ilgili bir araştırma yapılmaması.
Mesela ben Mart 2021 de TurkNet 'e Vae altyapısıyla geçtiğimde hiçbir sorun yaşamamıştım Adsl de.
Yapa ya geçişim olduktan sonra Vdsl de dediğim gibi 30 mbit gibi hızları da gördüm.
Sorun bu aralarda başladı ve ben gibi sorun yaşayan ve oldukça çözüm için kendince çırpınan insanlar vardı.
Sorunun ne olduğunu bulmak önemli.
Bulamamak yada çözemedim deme gibi bir lüksü yok firmanın.
10 mbit de alsan 1000 mbit de alsan, benden aynı tutarı alıyorsan senin gözünde aynı değerde olmam lazım.
Mesela şunu farkettim. Turknette iken 100 ile başlayan İp alırken, şu an ki İss de 40 ile başlayan İp ler alıyorum ve sıfır sorun.
Sadece tahmin yürütüyorum belki sorun bunla alakalı.
Ben bu kadar gerilirken , sorunları kendimce bir çözüm üretmeye çalışırken, bu işin uzmanları, mühendisleri eğer ilgilenmiyorsa bu gerçekten çok yanlış

1 Beğeni

Enes bey ve baran kardeşimizden memnunum. Diğerleri hakkında fazla bilgim yok.

3 Beğeni

Kesinlikle öyle bir şey yok şu anda burada görevli belirli kişiler var ileriki dönemde forumun daha iyi duruma getirilmesi için gerekirse personel ataması yapılacaktır.

3 Beğeni

Esasında bu tarz bir yanlasım oldugunuda dusunmuyorum. Gigafiber de kendi altyapısı olduğu için tüm kontrol firmanın elinde. VDSL de TT devreye girince sorun ortaya çıkıyor bence. Ama problemlerin çözümü noktasında TT tarafında problem olsa dahi bu problemleri aşmak internet servis sağlayıcı in sorumluluğu ve TT tarafında netice alamıyorlarsa buda internet servis sağlayıcı sin sorunu olmalı kullanıcı bu noktada magdur edilmemeli veya konu çözümsüz bırakılmamalı.

1 Beğeni

Abi hem Yapa da hem Vae aynı hata kodu ile pppoe hatası veriyordu. Dsl ışığı sönmeden arka planda internet kopuyor ve ip değişiyordu.
Örneğin İptv de maç izliyorum ve yayın esnasında net kopuyor ve ip değişiyor. Bundan dolayı yaklaşık yarım saat net olsa bile iptv ye tekrar giremiyorum.
Yada döviz alım satımında net kopuyordu ve büyük sıkıntılar yaratıyordu.
Hatta bir kere Fed toplantısı bir de Mb toplantisi sonrası rakamlar açıklanırken netim gitti ve tren de gitti