Bu forum ve yöneticilerinden ne kadar memnunsunuz

Burası tabiki bir forum. Sınırlar dahilinde istediğinizi yazmakta özgürsünüz ancak yazdığınız paragrafın büyük bir bölümünü GİgaFİber ile ilgili her konu başlığına yorum olarak kopyala yapıştır yapıyorsunuz. Umarım çözüm yaratır sizin isteğinize.

Benim oturduğum site 1300 daire + 55 dükkan. Her daireye kadar fiber çekili. Bizde başvurduk bir sonuç alınmadı ayrıca 500 metre mesafemizde gigafiber var.

Ancak forumda zaman geçirip biraz analiz yapınca yukarıda belirttiğim gibi Turknetin Giga konusunda ki planlama mantığını çözdüm. Çok zor değil bunu anlamak. Altyapının düşük olduğu noktaya bu yatırımı yapıyor şu an için. Gayet mantıklı bir strateji.

Farklı İssler ile karşılaştırma yapabiliyorum. TurkNet öncesi TT,Kablonet,Superonline ve Millenicom tarafından hizmet aldım. TT altyapısı olduğu sürece hepsinin müşteri memnuniyeti aynı. Eğer sahada bir arıza varsa Süperonline hariç hepsi TT’a muhtaçlar. Gece internetim koptu telefonla ulaşşam ne değişecek ? Hiçbirşey. Yada bir firma Whatsapp destek hattı kurmuş. Akşam 22:00 sonrası robot cevaplıyor. Müşteri memnuniyeti bu ise ben almıyim teşekkürler. 7/24 müşteri hizmetleri TT altyapısı olduğu sürece mantıksızdır benim açımdan.

Ben abone olduğumda 17 gün bekledim. Kurye arkadaşın belgeleri sisteme yanlış yüklemesinden dolayı. Yeni geçilen bir sistem olduğunu belirttikleri için birşey diyemedim. Kendi açımdan baktığımda kurulum 1 gün sürmüş 5 gün sürmüş çok değerli değil. Asıl önemli nokta teknik problem ve arıza durumunda firmanın tepki ve aksiyon süresi. Bu konuda şu ana kadar bir ekisik görmedim( Kendim 4 aydır aboneyim ancak ailemin evinden 4 senedir TurkNet kullanıyoruz)

Bu arada eklemeyi unutmuşum. Fiyat garantisi veriliyor olması en güzel nokta. Millenicomda 1 sms ile ertesi ay zamlı ödiyiceksiniz mesajı almışlığım var.

1 Beğeni

taahutsuz internet bir cok firmada mevcut su an , bu bahsettiğim x firmasındada arkadasını getir var :slight_smile: TurkNet bunları ilk yapan olabilir fakat an itibariyle alternatifleri coğaldı ve alternatifler bence daha uyguna daha iyi hizmet vermeye basladılar VDSL tarafında özellikle. TurkNet Vdsl tarafında hep topu taca TT ye atıyor tıkandığı noktada

Şaka dime :joy::joy:

Sizden istemelerine gerek mi var, sistem üzerinden hat değerleri ve daha fazlasını görebiliyorlar zaten.

1 Beğeni

Bölgenizde belediyeden yana sıkıntı olmasın ?

Benim 2 sokak arkam Bahçelievler (İstanbul), orada Bir çok mahallede gigafiber olmasına rağmen benim ilçeme gelemiyorlar, sebep belediye. İzin vermiyorlar…

Daha önce bizim ilçeden birkaç mahalle projeye eklenmiş eklenmiş çıkarılmıştı, bu da belediyenin izin vermemesini doğrular nitelikte. TurkNet getirmek istemese neden projeye eklesin ki…

1 Beğeni

Turknette 2 ay once 5-6 gunu bulan işlem Comnet te aynı adreste 24 saatten kısa sürdü :slight_smile: İkiside TT altyapısı bakınca ve bu surecte defalarca telefonla bilgilendirildim ve aradığımda sesli bir muhattap vardı karşımda

BEnim adres bahçeşehir. Bu bölgede havadan tepelerden binadan binaya o tarz bir şeye izin alamazlar belediyeden onu gectim burdaki insanlar direk şikayet eder . Muhtemelende o yuzden gelmiyorlar kolay yoldan eski üsül kablolar sarka sarka çekmek varken yer altı hat dosemek işlerine gelmiyor bence.

TurkNet personellerinin çözemediği konuyu @ModeratriX çözmüştü yakın zamanda, güzel bir forum, şans eseri keşfettim

1 Beğeni

Sanmıyorum. Tam tersine bulunduğum site ve bölgede TT fiber altyapı var. Bölgede adsl veyay vdsl var ise Gİga fiber için yatrıım mantıklı oluyor anladığım kadarı ile. Bende Bakırköydeyim. Yolun karşısı Bahçelievler ve giga var :slight_smile:

Ben birşeyi merak ediyorum. Affınıza sığınarak sorucam. TurkNet’e hizmetine ait bunca şikayet ve mutsuzluğunuz var iken neden kullanmayı tercih ediyorsunuz ?

Kullanmiyorum an itibariyle gigafiberi bekliyorum gelirse onu kullanirim sonlandirdim TurkNet 'i . Mevcutta Superonline 1000 mbit ve Comnet 100 mbit olarak mevcut adresimde su an.

Mesela forum geliştirilir iken buna dikkat edilir umarım. Mevcutta abone olmayan birisinin her başlığa ulaşması düşündürücü.

Ben öncü olduğunu belirtmek istemiştim oysa :frowning::man_shrugging:

Evet daha iyi hizmet veriyorlar. :face_with_hand_over_mouth: Hiç yatırım yapmadan abone sayısını sabit tutmaya çalışarak bunu koruyorlar. İsmi lazım değil bir ISS in bizzat biz ilk etapta bu kadar abone almamayı düşünüyoruz şeklinde açıklaması vardı. Bunlar bile kriter benim için.

Bazen tutarsızlık olabiliyor. Modemin değerleri nokta atışı için kesin sayılabilir

Adınıza sevindim. İyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

Haklisiniz ama TurkNet zaten genellikle fiberin oldugu yerlere gidiyor bunuda goz onune aliraak strateji konusunda haklisiniz gittigim bir cok evde tt superonlime fiber var zaten turknetin orda ne işi var yetkililer daha iyi bilir ama calisma asamasinda olan yerleri paylaşmaları gerek bence

Hem fikirim bir cok noktada TurkNet öncü

1 Beğeni

Buda bir yaklasim ama birden aboneye yuklenip memnuniyet noktasinda problem yasatmaktansa mantikli olabilir

1 Beğeni

Bu noktada TurkNet objektiflikten cikmis olur ki abonesi oldugum donemde bir konu hakkinda elestiride bulundugumda post umda silindi :slight_smile:
@CanZiy
Bu arada ofisimdede kurumsal olarak TurkNet aboneligi baslatacagim cunku avantajli bir teklifle geldiler. Kurumsalda bireysele nazaran yaklasim daha farkli sanirim. Ancak hat ile ilgili bir problem olursa musteri hizmetlerine ihtiyacim olacaktir onunda olacagini sanmam ofis binamiz ana santrale 50 m :slight_smile: Yani her halukarda buralarda dogruya dogru yanlis oldugunu dusundugum noktadada elestirmeye devam edecegim :joy::crazy_face:

Ben size eleştirmeyin demiyorum. Tabiki eleştirin. Sizin şu başlık altında yazdığınız problemler GigaFiber altyapının gelmeyişi, fiyat ve müşteri hizmetleri sıkıntısı. 1. konu hakkında hiç kmse çözüm üretemiyor. Bunu anlamak zor değil.

1. konu ise şu an için sizin yorumunuza kapalı olmalı. Ne bir teknik arıza ne başka birşey yaşamadan. Kısa bir zaman geçirip müşteri memnuniyeti yorumu yapmak ne kadar doğru bilemedim. Fiyat konusunda zaten beğenmiyorsanız. Diğer ucuz olana geçersini bu kadar basit :slight_smile:
1 Beğeni