Bu adrese fiber varmıdır

aynen yarın son sorusturma yapayım ok leyim durumu.

eylulde olsaydı aktıf kendı evımde TurkNet oldugu ıcın ordada tercıhım TurkNet ıdı vdsl altyapı olmadıgı ıcın dıgerıne mecbur kaldık.
yarın ola hayrola -_-

1 Beğeni

Sarı kabloyla çekmişler. Fiber kabloyu odalara kadar. FTTH.
Güzel kullanımlar.

1 Beğeni

Bu konu neden bu kadar anlaşılmaz olmuş. :flushed: Superonline fiberini başka bir Superonline fiberi veya TT bakır altyapısı olan bir adrese nakil edebilirsiniz. Superonline fiberinden TT fiberine (TurkNet) geçiş yapamazsınız. Eğer bir taahhüt yoksa öncesinde TT fiberi üzerinden TurkNet hizmetinizi aktif edersiniz. Sonrasında Superonline fiberini iptal edip modemi iade eder son faturanızı ödersiniz.

2 Beğeni

aynen bende o sekıl yapacam TurkNet mh lerı gorusme yaptım

baglanacagı yerdekı fıber kutunun resmını cektırdım kendım orda olmadıgım ıcın
telekom fıber kutusu aktıf edıldı heryer ınternet baglarım dıyor fıber olarak …dıkkatımı ceken cıhazda elektrık baglı dııl sadece turuncu fıber kablo gırıyor. ?
superonline ve telekom fıber kutu var baska yok
aldıgmızdamı baglacaklar acaba elektrıktırgını
turknetten alacagım cunku fıberi sordum ok dedı TurkNet

arastırdım elektık kablosu gerekmıyormus baglı olanlara resımlerıne baktım,
sadece kablo cıkıyormus…yenı aktıf oldugu bos oldugu ıcın kablo yok baska

TurkNet mh leri ile herseyı ok ledık
ön basvuruyu yaptık kımlık yukledım yarında kargo evrak getırıp ımza alıp gıdecek.
hayırlı ıle baglatırız ınsallah …

2 Beğeni

@frantic, çok sevindim :slight_smile: Sonunda istediğiniz Fiber altyapıyı kullanabileceksiniz. Umarım başvuru aşamasında ve sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Eğer bir sorun yaşarsanız bana nereden ulaşabileceğinizi biliyorsunuz. Sizin işlemlerinizi en ince ayrıntısına kadar bende takip edeceğim. Elimden gelen yardımı ve desteği verereceğimden şüpheniz olmasın.

1 Beğeni

tesekkurler şimdiden
okul ıcın tuttugumuz yerde kulanılacak okul derslerı ıcın

kendı evımde TurkNet vdsl var tt altyapısı ıle 100 mbps
belkı bır gun bana da kendı evıme nasip olur diyelim.
hayırlısı dıyelım sorunsuz acılır kullanırız.
TurkNet destegınızden mennunumkı 2 cı abonelık alıyorum
bulundurum bolgede fıber vermıyorlar sadece saha dolabından vdsl belkı kısmet olurda fıber dagılımı olurda ılk turknetten alırım kendıme fıberı -_-

2 Beğeni

Okul hayatınız ve dersleriniz başarılı geçer inşallah :pray:

2 Beğeni

Superonline altyapıdaki aboneliği cezasız iptal etmek için abone sahibi superonline fiber olmayan biryerde ikametini alıp iptal edebilir. Aynı altyapıyı sağlayamayacakları için sözleşme cezasız fes ediliyor.

1 Beğeni

anladım tskler…
pekı karsı tarafta fıber altyapı yok,vdsl adsl tt uzerınden vermez dıılmı karsıya ?

1 Beğeni

Superonline bakır üzerinden verir. Hiç altyapı yoksa hizmeti tek taraflı sonlandırır.

Karsi adreste tasima yapinca fiber altyapi yok
Sadece telekom altyapi var vdsl…adsl

Bende size o şekilde cevap verdim. Superonline size VDSL üzerinden hizmet verme yoluna gider.

bıraz ugrasacaz bakalım.vdsl port da yok dolu
sadece adsl port var…((

Fiber abonelikse fiber vermek zorunda yoksa iptal edilir cezasız.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/01/20150124-2.htm

Abonelik sözleşmeleri yönetmeliğinde 16.madde 2.bentte yazıyor.

xDSL altyapısı BTK’da nezdinde fiber olarak sayılmıyor bu arada. Telekomun saçmalamasına aldırmayın yalan söylüyorlar vdsl altyapısının ismi onlarda da hipernettir. Sözleşmede fiber yazamaz.

tskler…
ılerleyen gunlerde neler olur bakalım normalde yazılanara gore fesh yapıldıgında 1 hafta ıcınde bıtırmesı gerekıyormus yazılanlara gore…

image
Merhaba, bende de bu şekilde, düne kadar port yok yazıyordu. Şimdi tüm operatörlerde Vdsl alabileceğim yazıyor. 25 Aralık’tan beri internet yok, ne zaman gelir sizce? @EFG @ModeratriX

1 Beğeni

Merhaba Online İşlemler - TurkNet destek kaydı açarak vdsl’e geçiş talebinde bulunabilirsiniz.

1 Beğeni