Bu adrese fiber varmıdır

selam
okul ıcın bır ev tutmustuk…
altyapı yoktu vdsl ıcın telekom altyapılar kesılmıs superonline fıber vardı bınada sadece ve telekom fıber vardı ama aktıf dııldı,
okul ıcın lazım oldugu ıcın mecbur kaldık superonline aldık ,fakat o gun bugun dur mennun kalmadık o bolgede zayıf yada sorunlu,onun ıcın oarayı bırakıp TurkNet 'e gecmek ıstıyorum.3 aydır sorguladımda altyapı yok dıyordu.
dun sorgulama yaptım 4 yerden fıber var yazıyor resımlerdekı gorulende fıber baglanabılırmu turknetten alsam altyapı sorgulaması olumlumduru sızce
mugla
63

bir fikir verırsenız mennun olurum

Sorgulamada zaten Fiber paket olarak görünüyor. Vdsl olsa vdsl yazardı

1 Beğeni

su an TurkNet fıber basvuru yapsam alınır dıılmı bu sorgulamaya gore ,pekı superonline fıber var onu tasıma yapacagım baska adrese TurkNet baglatıp ılk etapta dıgerını bırakacagım…
nasıl olur fıberde tasıma oluyormu v.s ?

1 Beğeni

Superonline alt yapısıyla mı fiber var yoksa TT alt yapısıyla mı ?

1 Beğeni

şuradan adresinizle sorgulayın sol fiber varsa taşıma yapar yoksa iptal edip (cayma bedeli ödememeniz gerekiyor olmadığında diye biliyorum) türknetten talepte bulunursunuz. isterseniz davet kodu vereyim veya birileri atar tahminen onunla abone olursanız 1 ay bedava olayı var hem kodun sahibine hem başvuru yapana

2 Beğeni

baglı olan superonline altyapısı fber baglı
bırde yanında telekom fıber kutu vardı o zaman aktıf dııldı kac yere sordugumda altyapı yok dıyorlardı
dun ıcın adresı sorguladım attıgım resımelrde cıktı

davet kodu olayını bılıyorum ben kendım baglkanırkende aldım 2 tarata 1 erer ay bedava o 2 cı planda
su an ben superonliene alt yapıyı bırakıp telekom altyapı fıber uzerınden TurkNet almak ıstıyorum
cayma konusu bır sekılde cozmek fıkrındeyım once adres fıber okeylemem lazım

tt altyapısı ıle TurkNet almak ıstıyorum

Aktif olarak sol varsa biraz zor cayma bedelinde bi kısmını karşılama falan var sanırım şuradan bi bakın

TurkNet mh lerını arayıp tam bılgı alayım olmassa…
vdsl vdsl tasıma var kesıntı olmadan
fıber fıber tasıma varmı sorcam varsa tasıcam olmuyorsa cayma bedelı ne cıkar veya en son ıhtımal ordakı fıberı baska adresıme tasıma yapacagım
okul ıcın kullanıldıgı ıcın orda ınternet hergun lazım sınav zamanı ınternetısz kalmaması gerekıyor

TT fiber ve sol fiber altyapısı birbirinden bağımsız. Bu nedenle taşıma yapma durumunda farklı senaryolar doğar ancak hiç kesinti yaşamadan tt fiber aktif etmeniz ve hizmet almanız mümkün. Hatta iki hattı aynı anda kullanmak bile mümkün

Merhaba

TT Fiber alt yapısıyla sol çalışmıyor diye biliyorum. Sadece VDSL olarak çalışıyor. İptal edip. TurkNet’e kayıt olmanız gerekmektedir.

Şöyle olur orda VDSL varsa ona geçirirler. Tahhüt bitene kadar kullanmaya devam edersiniz.

1 Beğeni

TurkNet mh leri ıle gorustum bıraz once
telekom altyapısı ıle fıber var adreste dedı uygun dedı sol dan bagımsız verebıırız dedı.
fıberde tasıma yok sadece cayma bedellı olursa 120 tl oderız dedı.
fakat onu ıptal ettırmenız lazım dedıler yenı abonelık baslatacaz dedı.
2 gun musade ıstedım superonline baglı olan fıber ı kendı evıme tasıma ısini soracam
neler gerekecek yarın bır sorayım tukcell aldıgım yere ,
telekom altyapı oldugu sadece 108 tl 3 taksıt montaj ucretı var dedı. pesın odersenız 75 tl. modem dahıl gerı ıadelı
yanı kısacası superonlie okeyleyım tt altyapı uzerınden yenı TurkNet fıber almak ıstıyorum.
okul ıcın kulandılgı ıcın derslerde arada kesıntı olmaması lazım once TurkNet baglatmam lazim
hayırlısı bakalım.
telekom fıber verdıgı zaman ont+modem olarakmı verıyor superonline gıbı modemı hangı marka tercıh edersınız telekom takacagı ıcın varsa secenek takılır ıken soylerım

Türk Telekom fiber alt yapısını kullanırken. Modemi kendi veriyor ücretsiz bir şekilde. Kurulum ücretli oluyor. İki türlü modem veriyorlar. Zte h298 ve TP link c5v arada bi fark yok @Oguzhan arkadaşım kullanımına göre o daha iyi bilir.

2 Beğeni

Deneyimlediğim kadarıyla aralarında pek fark yok. Arayüzü kullanışlı. Çekim kalitesi olarak gayet memnunum bir sorun yaratacağını zannetmiyorum.

2 Beğeni

Türk Telekom ekipler geldiğinde söylersiniz. Genelde zte bırakıyorlar. Bu oradaki duruma göre değişiyor.

1 Beğeni

tesekkurler yorumlar ıcın
kısa surede sorun olmadan TurkNet 'e fıber baglatırım ınsallah tt altyapı ıle
odaya kadar cam fıber kablo cekıyormu telekom yoksa kutudan ethernetlımı
ordakı kutu su sekılde ıdı 3 ay once aktıf dııl ıken cekmıstım

Türk Telekom bütün işlemleri yapıyor. Kendileri çekiyor kabloyu. Kutunun içini açabilirsen anlaya biliriz.

1 Beğeni

kendım orda dıılım cocuk okul ıcın ev tuttuk
son halını yarın foto atacak bana elektrık falan baglımı veya baska baglatan oldumu.
cunku daha bu haftaya kadar altyapı yok verıyordu sorgulamalrda TurkNet-netspeed-göknette-türktelekomda
dun gece sorguda hepsı fıber baglantı musaıt yazınca aktıf hale gelmıs sanırım gpon yazdıgına gore ustunde yazı var
yarin dıstan resım ceksın bakalım durumu nedır baktırayım
TurkNet mh musaıt baglayabılırz dedı telekom altyapı uzerınden var dedı.
bır yerde resım olarak buldum nette sanırım bızım kutuda aynı bu sekılde olabılır

1 Beğeni

TurkNet ekibi dediyse interneti vereceklerdir. Kayıt olup beklemeniz gerekmekte.

1 Beğeni