Biraz da kullanımlarımızı paylaşalım :)

üst edit : Konuya katılacak arkadaşlar aşağıdaki gibi detaylandırırsa daha eğlenceli olur :slight_smile:

Modem link hızı : 73mbit
Kullanıcı sayısı : 4 kişilik aile, 2 uzaktan eğitim, 1 uzaktan çalışma
Kullanım şekli : Netflix, youtube, zoom,…

Hep şikayet yazıyoruz, foruma girdikçe geriliyoruz. Paylaşın bakalım aylık ne kadar internet tüketiyorsunuz, rekor kimlerde görelim :))

Yaz tatili sonrası eve dönüş, 4 kişiyiz, 2 uzaktan eğitim öğrencisi, 1 uzaktan çalışan, bol bol netflix youtube ve streaming, saatlerce CS:GO vesaire, bir de annem istigramdan hemen hemen hiç çıkmaz :))
Geçen ay durum böyleydi. Bu ayki hedefim daha ya yükseltebilmek ( daha az arıza ve daha çok ödev/sınav sebebiyle )

Emeği geçenlere selam olsun.
Teşekkürler TurkNet
Arıza taleplerimize dönüş olmasa da, arıza yokken güzel şeyler oluyor :slight_smile:

Edit:
Bu ay ise, daha 2. gününde olmamıza rağmen 80gb download var. Bu ortalama ile ay sonunda 400gb şimdiden garanti :))

image

2 Beğeni

Benim de kullanımım bu şekilde, hız düşmesinden muzdarip olmasam bu ay da abartacağım elbette

2 Beğeni

Vay, güzel değerler. Biraz daha detay vermek ister misiniz hocam, kaç mbit alıyorsunuz, kaç kişi kullanıyorsunuz, genel kullanım ne şekilde vs.

1 Beğeni

Bu ay biraz az kullandım, bidaki ay 2 tb geçerim umarım.
Ekran Alıntısı

1 Beğeni

Aga kaç mbps ve kaç kişi kullanıyorsunuz.

75 Mb vae.
9 telefon 5 pc var fakat pastadaki en büyük payda benim :smiley:

1

Şirket mi orası acaba? :smiley: 5pc nedir.

Home :upside_down_face:

4k Film falan zliyorsun herhalde yoksa imkansız gibi

2 tane 1080p monıtor var geri kalanı 1366x768 Not: hiç tv yok. :smiley:

Yok artık ven 4k içerik tuketiyosun sandım günde 3 5 film izliyoruz herhalde. D

p2p kullanımı biraz fazla.

1 Beğeni

sadece pc
sfgsegsegs

1 Beğeni

hız: 75mbps
kullanıcı sayısı:6
cihazlar: 3 pc, 6 telefon
kullanım şekli: youtube,uzaktan eğitim,film,oyun…

1 Beğeni

4 kişi kullanıyoruz, genel kullanım yüksek çözünürlükte film, müzik ve oyun indirmeleri şeklinde. Yayın yapmak var arada, her cihazın bulutta yedeği var derken upload da coşuyor. Birkaç hafta önceye kadar sabit 50 Megabit, şimdi iseTürkNet’teki çalışanların keyfine göre hız alıyorum, hatta şu anda 32 Megabitteyim görüldüğü üzere

1 Beğeni

100 mbit internet . 2 haftadır online sınavlar yüzünden fazla internetle haşır neşir olamadım :grin:
Vdsl gelmeden önce Superbox kullanıyordum. Onunla da aylık 2 TB indirme - gönderme yapıyordum.
kullanım

1 Beğeni

VAE Altyapısı 75Mbit
4 kişi kullanıyoruz 3 bilgisayar 1 akıllı tv var.
TV’den çok film dizi izleniyor kardeşimle ben her gün canlı derse giriyoruz. Yüksek boyutlu oyun indirmeleri yapıyorum ve twitch çok izliyorum. İlk çıktığında geforce now çok kullanmıştım o zaman 1 bilgisayar vardı şimdi kullansam 2tb tı geçer yüksek ihtimalle :smiley:

Geforce Now kullanmaya başladığım ay :smiley:

1 Beğeni

Türktelekom’dayken geforce now çıkmıstı O arada 12-13mbps adsl kullanıyordum Haliyle oynanmıyordu Üzerinden aylar geçti Tekrar deneyemedim

Sormak istediğim Cs go, pubg gibi fps oyunlarında pek kullanışlı değil sanırım değil mi geforce now?

GeForce Now kullananlar, ayrı bi konu açıp biraz anlatabilir mi, sistem nasıl işliyor, oynanabilirlik ne durumda, pingler, gereken hız değerleri vs… bizi aydınlatabilir misiniz?
TurkNet altyapısıyla nasıl bişeymiş öğrenelim, belki ben de denerim bir gün :slight_smile: