Bazı sitelere girememe problemi

Arkadaşım ofisine Turk Net VDSL aldı.
Ancak teb.com.tr, sigortahizliteklif.com vb adreslerine giremiyor.
Diğer sitelere girişte bir problem yok.

-Başka modem denedi. Sonuç değişmedi.
-Modem üzerinden, girilemeyen sitelere NSLOOKUP ile bakıldığında IP çözümlemesinin yapıldığı görülüyor ancak ping atılamıyor. Bilgisayar tarayıcısından da erişilemiyor.
-PC ya da cihazlarlarla alakası yok. Örneğin cep telefonu Turkcelle bağlıyken bu sitelere girebiliyor. Wifi’ya bağlanınca giremiyor.
-Arada firewall vb bir cihaz yok. Doğrudan modeme bağlı.
-Teknik destek hala sorunu çözemedi.
-Clouflare WRAP kullanıldığında problem çözülüyor.

Yapılan denemeler

• MTU testine göre 1492 olarak ayarlandı.
  • DNS değerleri 1.1.1.1 ve 8.8.8.8 olarak ayarlandı.
  • dnsflush, ipconfig release vb tüm işlemler yapıldı.
  • IPV6 kapatıldı.
    *Şirketin statik IP’si var.
1 Beğeni

Selamlar @good, foruma hoş geldiniz :raising_hand_man: Destek kaydınızın numarasını benimle paylaşır mısınız?

Merhabalar, statik IP kullandığınızı belirtmişsiniz fakat bu IP adresi için açmış olduğunuz destek kaydında değiştirilmesini talep ettiniz mi veya statik IP adresinizde herhangi bir güncelleme yapıldı mı?

Merhaba,

Destek Numarası: 55602129

Kaydınızın önceliğini iletiyorum :raising_hand_man:

Statik IP hizmetini iptal ettim. Sayfalar açılmaya başladı.

Sorunun kaynağının %100 statik IP kaynaklı olduğu ortada. 9 gündür çözememeleri de çok enteresan.

Çağrı merkezinden statik IP istedim yine eski IP’yi tanımladılar. Sorun yine başladı.

Mümkün çünkü bende ilk TNN’ye geçtiğimde 3. statik ip’de çalıştı. Başka statik ip tanımlanmasını isteyin

Sorunun kaynağı IP kaynaklı çıktı. 5-6. IP değişikliği ile sorunsuz bir IP bulundu.

Tavsiyem böyle bir statik IP sorunu yaşarsanız teknik destek talebi oluşturmak yerine MH ile görüşüp çalışan bir IP bulana kadar yeni IP bloklarından IP değişikliği talep edin.

Süreci çok kötü yönettiler. 10 gün oldu. Her taraftan şikayet kaydı oluşturup zar zor çösüme ulaştık.

1 Beğeni

Bir üstte yazdığım doğru çıktı :+1: Verilen ip kaç ile başlıyor? Mesela benimki 95’li ve sorunsuz

1 Beğeni

31.223.XXX.XXX şeklinde bir IP.

1 Beğeni

Evet bu blokta olan tanıdıklarım var sıkıntı yok :+1: Hayırlı olsun