Asus dsl ac750 modem IPV6 sorunu

şuan ipv6 ayarlarını yaptım ama testde IPV6nız yok diyor

Ben de Asus DSL-N16 kullanıyorum. Onda da aynı şekilde. Ayarlar doğru. Modem de ipv6 gözüküyor ama testler de yok diyor.

Asus ile iletişime geçtiğimde TurkNet IPv6 uyumlu sürüm için (DSL-N16) 1.1.2.3_473 numaralı firmware’i kurmamı önermişti. Hem üşendiğim hem de bir şey değişmeyeceğini düşündüğüm için kurup denemedim. Siz denemek isterseniz sonucu bildirebilir misiniz?

ben o sürüme aldığımda internete bağlanamadım modemde garip 2.4ghz de max 45 veriyor

1 Beğeni

Zaten çok eski bir sürüm 2018’den kalma. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Ya TurkNet’in düzeltmesini bekleyeceğiz ya da Asus’un yeni firmware yayınlamasını.

DSL-N16 iin bunu yüklesem IPv6 ile internete girebilir miyim?

Version 1.1.2.3_473
2018/04/02 8.8 MBytes
ASUS DSL-N16 Firmware version v1.1.2.3_473 (This product supports both Annex A and Annex B)
DSL:

• DSL driver updated - v5.5.2.9, fixed Greece ISP G.vector compatibility issues.
  • Fixed possible ADSL cannot connect with Annex M mode with PPPoE WAN connection type issue, due to invalid initial value leads to abnormal SAR uplink speed.
  • Fine tune UI > Network Map for VDSL Regional Mode.
  • ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated,
    Add Turkey ISP TurkNet.
  • VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated,
    Add Turkey ISP TurkNet.
    Add Mexico ISP Telmex.

Bug fixes and enhancements:

• Added WiFi 2.4GHz band enhancements.
  • Fixed various WiFi 2.4GHz band issues.
  • Fine tune multicast.
  • Enhanced PPPoE relay connection performance.
  • Adopt UI login enhancement.
  • Fixed various UI related issues.
  • Fine tune FAQ URL links.
  • Added Ethernet WAN Link Up/Down info for Syslog.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: 11bec3dd9df96790ef5771ae819b4485

Ben henüz denemedim. O yüzden bir şey diyemem. Denemek bedava. :slight_smile:

yayınlasalar bile kötü çıkarıyolar

1 Beğeni

Asus’un dediği sürümü yükledim. Modemi fabrika ayalarına alıp yeniden kurulum yaptım. Ama ne yazık ki ASUS yalan söylemiş. (DSL-N16) 1.1.2.3_473 sürümü TurkNet IPv6 ile çalışmıyor.

Ekran görüntüsü 2022-07-07 010631

1 Beğeni

Test ettiğiniz için teşekkür ederim. Bu durumda beklemekten başka çaremiz yok. Veya yeni modem alabiliriz ama değer mi…

https://www.asuswebstorage.com/navigate/a/#/s/D5ADA14397F840459F3C7616C7956F36Y

Bu sürümü deneye bilirsiniz. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Şubat ayında gelen firmware yüklü bende. 1 Temmuz günü başarılı bir şekilde IPv6 ile internete çıkış yapabiliyordum. Ne olduysa o gece oldu daha da çalışmamaya başladı. Herkeste olduğu gibi modem IP adresini alıyor cihazlara dağıtıyor ama kullanılamıyor.

Hocam bu sürüm Asus’un resmi websitesinde mevcut değil. Kim tarafından hazırlanıp paylaşıldı? Resmi beta ise derhal yüklerim. :smiley: Gönüllü biri deneyip sonuçları paylaşırsa çok iyi olur. Ben en erken akşam deneyebilirim.

@tsunami daha önceden asusun beta sürümünü paylaşmıştı. Daha önceden kendi kullandığı için daha iyi cevap verebilir.

1 Beğeni

Bu konuya göz atmak isteye bilirisiniz.

https://forum.turk.net/t/asus-dsl-ac51-ac750-ana-konu/20315?u=ck_last

1 Beğeni

Şubat ayında gelen firmware bu sürümün finaliymiş. Yani zaten kullanıyormuşuz. :slight_smile:

“(beta-960 nolu resmi sürüm yayınlandığı için artık bu versiyonun kurulmamasını öneririz)”

Destek kaydi açtim bakalim duzelcekmi bi ara calisiyordu simdi bi aciyim dedim calismiyor cok garip

Açtıktan sonra yeniden başlattın mı ?

Evet ip de almis ama testlerde yok gorunuyor

Konunun aşağılarına indiğimde yeni bir beta sürümü yayınlandığını gördüm. DSL-N16 için var mı bilmiyorum ama bakacağım. :smiley: