Asus DSL-AC750 için en iyi ayarlar

Merhaba arkadaşlar. Bende Asus DSL-AC750 modem var. Ben online oyun oynayan birisiyim ve stabilite ve hız benim için o yüzden önemli. Bu modem için en stabil ayarları yapmış olanlar var mı? Anlık kopmalar olmadan oyun oynamak istiyorum. İnternette ki bazı sitelerde stabilite testi ölçtüğümde belirli aralıklarla sürekli ping yükselmesi oluyor. 90lardan 200 lere bazen 2000lere çıkıyor. Altyapımdan dolayı alabildğim maksümum hız 79 Mb download. 790 en stabil sürüm bu diyorlar ben de bu yüzden 790 kullanıyorum. Sizin öneriniz nedir?
Dsl ayarlarım resimdedir.

1 Beğeni

G.vektor açık olsun diye söyleyen vardı.

1 Beğeni

Yanıtlarınız için teşekkürler. Dediğiniz ayarların aynısını yaptım. Ayrıca bende G.vektor de açık şuan. Fakat ben 4db ayarlamayı önceden de denedim. 4db ayarlamama rağmen en düşük 6.0 oluyor bunun sebebi nedir acaba?

7 saat 42 dakika da 72 crc hatası olmuş bu değer normal mi? Onu kaldırtsam daha da artmaz mı ?

Gayet normal bir değer

2 Beğeni

Hat değerlerinizi atarsanız bakabiliriz

2 Beğeni

Bunlar oluyor sanırım hat değerleri.

Ayrıca bu max rate bazen 95mb baze 98mb oluyor sanırım hattım stabil değil.

1 Beğeni

hızınızı müşteri hizmetlerine başvurarak 75 mbps e sabitlettirin snr ayarlarınızıda eğer 75 mbps hızı kurtarıyorsa 8 9 civarına sabitleyip bir deneme yapın.Hatta snr ayarlarınızı 75 mbps i kurtaran en yüksek ayara sabitleyin çünkü ne kadar yüksek olursa o kadar stabil çalışır internetiniz.

SNR değeriniz sınırda daha yüksek bir hızda kullanmanızı önermem .Kopma , stabilizasyon sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

2 Beğeni

Değişiklik gösterebilir fakat gösterdiği hızın %100’ünü alamayabiliriz

1 Beğeni

Bana 75 mb fazlasıyla yeter zaten. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

8 db ayarladığımda 75649 kbps download alıyorum. Bu değer iyi mi yoksa 9 db yapayım mı?

1 Beğeni

Standart olarak 8db eğer crc oluşturur ise 9 10 gibi db’ler de yapabilirsiniz

3 Beğeni

Gece garanti olsun diye 9 db ayarladım. 11 saatte indirmede 55 crc hatası olmuş ama yükleme 0.

1 Beğeni

55 CRC hiç birşey :slight_smile: 24 Saatlik dilim de 4 SNR’de 200 300 bin CRC aldığımı bilirim. 200 300 bin CRC bende sorun yapmıyordu. Modem kapat aç düzelir. Şuanlık bir problem yok böyle devam edebilirsin.

1 Beğeni

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Şuan sıkıntı yok gibi. Umarım stabil olarak devam eder. En son modem ayarlarım bu şekilde.

1 Beğeni

Hat değerlerinide paylaşırmısın download ne kadar düştü merak ettim😁

1 Beğeni

Güncel değerler bu şekilde.

Hızını sabitlettir müşteri hizmetlerine daha stabil olur keyifli kullanımlar.

1 Beğeni

Talepte bulundum. Yarın dönüş yaparlar sanırım.

Cevap gelmiş. Temsilci paketimin zaten 75 mb olduğunu yazmış fakat benim hat 79 80 mb bile alıyordu db ayarı ile düşümesem. Bu nasıl oluyor arkadaşlar?