Asus DSL-AC750 için en iyi ayarlar

Ben olsam bu durum TurkNet e aykırı bir durum değil ise yararlanırdım büyük bir dosya indireceğim zaman snr i düşürüp fazla download ile çabuk indirirdim oyun vs işlerde snr i yükseltip stabilite sağlardım :grin:

75 pakette tam olarak 75 hız alınabilmesi adına 79 olarak NMS tanımlanmaktadır.

2 Beğeni

Ben de tam şuan burdan bakıyordum crc hatası alan kişilere. 1 gün 8 saatte 250 crc olmuş benim ve burdakilerle kıyaslayınca sanırım bu normal bir değer ama test ettiğimde 7 db ile de 6 db ile de buna yakın crc hataları aldığımı gördüm. Hız düşürmemin bir faydası zaten yok sanırım.

Ayrıca son olarak şunu merak ediyorum. Ben hangi siteden altyapı sorgulasam maks 63mb gösteriyor fakat ben 79mb alabiliyorum. Bunun sebebi nedir sizce?

Anladım hocam teşekkürler cevap için.

Bu şekilde hat değerleri verildiğinde değerler 75 hız alıyorsun .

. Snr 8 olarak 80 mb alabilmek gerekiyor. Burda snr oynama yaptım o yüzden :grinning: bana bakma

O normal bende de belirlenen hız 51 ama hep 48 çıkıyor

1 Beğeni

Eskiden bende 51 alıyordum kablo değişmeden 48 alırdık. :blush:

Benim tek kurtuluşum fiber gelmesi çünkü max hat değerim 64 dolaba uzaklığım 267 metre kabloların hepsi 1 ay önce değistirdim yapacak bişe kalmadığı için o kadar umursamıyorum artık😔

1 Beğeni

350m yazıyor bendede sanki. Dolap dibindeymiş gibi hız alıyorum :thinking:

1 Beğeni

Ben 6 db ile 80 mb alabiliyorum ve sanırım o şekilde ayarlayacağım akşam modemi. CRC hatalarını kıyaslayacağımda fark fazla çıkmazsa o şekilde kullanırım.

Dur öyle deme sonra yine TT ile papaz oluyorum :grin: