Asus dsl ac51 modem ipv6

Hayır ipv6 ya özel değil normal firmware sürümü.
Yükleyip deneyebilirsin belki işe yarar.
Şuan ipv4 ile bu sürümü kullanıyorum ve crc büyük oranda azaldı
Olmazsa diğer sürüme geri dönersin.

1 Beğeni

Bende hala CGNAT var. ASUS DSL-AC51 modem kullanıyorum. IPv6 Tanımlanamadı.

Bende DSL-N16 da bu oluyordu şu an kapat aç yapınca olmuyor. WAN kısmında IPv6 kısmı SLACC’da mı? DHCP’deyken böyle bir şey yaşamıştım.

Bu sürümü yüklediğiniz de kablosuz performansı nasıl sizde

Şu an DHCP olarak kullanıyorum. SLAAC olarak da işaretleyebilirsiniz.

DHCP ile internete çıkamayınca SLAAC’a geçtim restrartta falan internete çıkabilmiştim az önce internet gitmemesine rağmen IPv6 erişimi gitmiş onu fark ettim. CMD den IPv6 olan bir siteye tracert atınca geri geldi.

Bende de arada öyle oluyor. Modem resetlenmese bile Ipv6 erişimi kaybediyorum. Sorun neyden kaynaklanıyor tam olarak çözmüş değilim.

Bende hiç yok hafta sonu inşaallah sorunsuz olur

Asus mail yolladı.

TurkNet Ipv6 için gelen mailde 9.1.2.3_ipv6_05 sürümünü yüklemeniz gerekiyor diyor ama öyle bir sürüm yokmuş…

2 Beğeni

bence beta sürümü olduğu için türkiyede yok

1 Beğeni

9.1.2.3_ipv6_05 beta sürümü büyük olasılıkla… Bu konu hakkında yetkili arkadaşlar cevap verebilir…

1 Beğeni

9.1.2.3_ipv6_05 diye bir sürüm ne yerli ne yabancı asus’ la ilgili hiç bir yerde yok. Öyle bir sürümün varlığını asus desteğe sordum bana da aynı şekilde var olan sürümlerin linkini gönderdiler. Asus’ un farklı ülkelerdeki durumu da bu. Muhtemelen türk.net böyle bir şeyi kendisi uydurdu. Uydurmadıysa da yıllarca sattığı modemin kendi firmasının yetkililerinin bile haberdar olmadığı bir firmware’ i hakkında bize yardımcı olması gerekirdi.

Bende de mesela var olan v6 şu an yok ilginç bir geliyor bir gidiyor. Test aşamasında olduğundan normal karşılıyorum artık.

V6 konusunda da dün farklı saatlerde 10larca deneme yaptım. Farklı dnsler, farklı ayarlarla, farklı ip bloklarında kontrollü bir şekilde farklı saat aralıklarında manuel veya arayüzden resetleyerek denedim ancak randıman alamadım. Henüz stabil bir ayar yapmadılar diye düşünüyorum. Modemleri uyumlu olduğu söylenen kişiler bile modeme reset attım gitti diye yorum yapıyorlar. Stabil hale gelmesini beklemekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok sanırım.

Turk.net tarafından IPv6 aktif edildi fakat ASUS AC51 modemden bir türlü ipv6 alamıyorum.
Firmware: [9.1.2.3_ipv6_05]
WAN IPv6 Settings: SLAAC
MLD Proxy: Devre Dışı
IPv4/Ipv6 seçili
Ipv6 Bağlantı Türü: Native
Stateless

Çözümünüzü paylaşırsanız sevinirim.
@tsunami

Ipv6 hakkındaki çözümünüzü gorsel olarak paylaşacaktınız

Gönderinizi bekliyoruz hocam.

Buraya yazarsanız bizde faydalanırız.

1 Beğeni

Detaylı aktarımınız için teşekkür ederim. Ayarlarım sizinle aynı tek farklı noktamız ben firmware olarak 9.1.2.3.ipv6_05 kullanıyorum.

Son bir sorum olacak size. https://ipv6-test.com sitesinde IPv6 için supported mesajı alıyor musunuz?

Teşekkür ederim.