Asus dsl ac51 modem ipv6

Asus dsl ac51 modemime ipv6 için ayarları yaptım modemden bakinca ipv6 ip almış gözüküyor ancak testte desteklenmiyor çıkıyor ve ayrica modem için yapmaniz gereken 9.1.2.3_ipv6_05 güncellemesini hicbir yerde bulamıyorum ve yapamıyorum bu guncellemeyi nasil ve nereden yapabilirim yardım istiyorum

2 Beğeni

Asus’a durumu yazdık bekliyoruz…

https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=tr-tr

3 Beğeni

Cloudflare dnssini ekleyip dener misiniz. İlk başta bendede öyleydi daha sonra cloudflare dns ekledim çalıştı. Model aynı değil ama benimde asus dsl ac68u

2 Beğeni

…Dns elle su şekilde girdim ama yine olmadi

Modemi kapatıp açtınız mı?

Evet çok kez yapmama rağmen olmadi

Garip, bendede sizdeki gibi modem ip alıp test sitelerinde yok gözüküyordu. Daha sonrasında elimle cloudflare dns girdim. Testi geçti. Bir müddet sonra yine testlerden geçemedi cloudflare dns ile. Tekrar otomatik dns yaptım yeniden başlattım modemi bu sefer TurkNet ipv6 diskleri aldı ve yine testlerden geçti. Şuan saatlerdir problem yok

1 Beğeni

Bende yazdım Asus ilgili sürüm gelirse burdan da paylaşım yapabilir misiniz?

Modemi tekrar bi kapayip açsana usta ne olacak merak ettim :grinning:

ekledik Cloudflare dnssini değişen bir şey yok. 9.1.2.3_ipv6_05 sürümü lazım bize…

Edit: Modem reset yapıldı…

1 Beğeni

Dns ile alakalı deil gibi geliyor bana üstad ya bi kapa aç bakalım modemi eğer senin içinde uygunsa tabiki.

Ac kapa yaptım bekliyorum

Aç kapa yaptım gitti yine testi geçmiyor. Farklı bir sorun var. Güncelleme falan değil olay. Dns kayboluyor

Her kapatıp açmaya tekrar mı dns girecez yani.
Bunun bir ayarı olmalı.
Cloudflare dışında dns çalışmıyor mu?

Google DNS IPv6

• 2001:4860:4860::8888
  • 2001:4860:4860::8844

OpenDNS ipv6

2620:119:35::35

2620:119:53::53

Kapattım açtım geri geldi

1 Beğeni

asus tan gelen bir mail varmı konu hakkında

Henüz bana bir mail gelmedi. Dün Asus’a mail attığımda 2 iş günü içinde cevap gelecek diyordu…

peki teşekkür ederim

Dün yabancı forumda bulduğum 4 aralık 2020 tarihli v9.1.2.3_906 firmwaresini yükledim…
Şimdilik bir sorun olmadı… :slight_smile:
2423423423
Bu da speed test

2 Beğeni