Asus AC750 modem hız ve kopma sorunu

@selciselci, eğer yaptığınız işlemlerle son çözüme ulaşamazsanız bana özel mesaj üzerinden ulaşarak destek isteyebilirsiniz. Hizmetinizi baştan aşağı kontrol ederek net uzman arkadaşlarımla birlikte elimden geldiği kadarıyla size de yardımcı olmak isterim.

1 Beğeni

Hayırlı olsun :smiley:

Çalışıyorsa ayarları bozmaya gerek yok ama hattınız kötüyken yaptığımız ayarları yavaşça normal/varsayılan a çevirebilirsiniz.

Bu arada bilginiz olsun diye söyleyeyim, modem vendor id ve system vendor id sansürlemenize gerek yok tüm ASUS modemlerde o bilgiler benzer zaten Google de arasanız aynı modem çıkar, o sayfada sizi açığa çıkartacak bilgi yoktur siz sadece olurda atarsanız ip ve mac adreslerini silmeniz yeterlidir :ok_hand:

3 Beğeni

Herkes siliyor diye bende sildim :slight_smile:
TurkNet ile görüştüm @tsunami en yüksek değeri istedim 97,65 hız sağlıyorlar Speedtest kablo ile aldığım sonuç 91,93 arası çıkıyor SCR yükselme olmuyor 3 de kaldı.

Çalışıyorsa elleme kuralına uyuyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Allah razı olsun teşekkürler.

150 metreye yakın kablo çekildi 3 - 4 saat sürdü işlem. Game pass üyeliği aldım hız yükseldikten sonra :slight_smile:

2 Beğeni

Güle güle kullanın. Eğer kabloyıu kendiniz çektirdiyseniz kablo maliyeti ne kadar tuttu?

1 Beğeni

Teşekkürler kabloyu kendim çektirdim 650 tl masrafı oldu bana cat6 çekildi.

2 Beğeni

Merhaba

Umarım hiç bir sorun yaşamadan kullanmaya devam edersiniz. İyi kullanımlar dilerim :pray:

2 Beğeni

Biraz pahalı ama günümüze göre normal denebilir. Sonuçta sorununuzu çözdüyse sıkıntı yok.

Çok teşekkürler. inşallah sorun yaşamadan kullanırımç
Ethernet bağlantısında bazen hız düşüklüğü oluyor wifi hız yüksek gösteriyor ethernet daha az onuda bir ayar var onu yapmayı düşünüyorum ona bakıcam akşam evdeyken.
image

1 Beğeni

Evet biraz fazla ama 2 blok bizim apartman ve ben en üst kattayım işçilik çok tuttu benim sorunum çözülsün diye.

1 Beğeni

Merhaba

Ethernet ayarını 1 giga yap daha iyi olur.

2 Beğeni

eyvallah sağolasın. Umarım bu son olur biraz şu internetin keyfini çıkartırım :smiley:

1 Beğeni

Aklıma gelmişken söyleyeyim 100 mbt portu olan bir modem ethernetle 95 alıyor. Sen kaç alabiliyorsun

1 Beğeni

91-93 arasını gördüm dün testte kablolu

Bende modemden hız 75 alıyorum teste 70 çıkıyor kayıp olabiliyor, ayarlarını yapınca istediğin gibi olur umarım. İyi kullanımlar dilerim.

2 Beğeni

İnşallah benim daha düşük 10-15 ler geliyor wifi 90 gösterirken. Akşam ethernet ayarına bakmam gerekiyor. Onu da düzeltirsem güzel olacak

1 Beğeni

18 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.