Arıza kaydı teknik bilg

Modem kapalıyken ve açıkkenki hat değerlerinin bu derece farklı olmasının sebebi nedir?

Port farkı olabilir gibi.

@Hakan Kayıt oluşturdum tatile gittim modem kapalıydı 26mb ulaşıyor dendi tatilden döndüm modemi açtım 15mb alıyordum. Bu nasıl oluyor anlamıyorum.

TurkNet personeli ne yazdı en son kayıdınıza ?

@Hakan 15mb gördükten sonra sorunum düzelmedi diye tekrar kayıt açtım en son ekran görüntülerindeki değerler geldi daha bir şey yazmadılar ama 13mbit ulaşıyor diyip kapatacaklarını düşünüyorum

İlk gelen sinyal değerleri belli şimdiki belli zannetmiyorum öyle olacağını.

@Hakan 26mbit olan hız modem açınca nasıl düşebilir peki? Kapasite hızım da 121 değil 21di açtıktan sonra modem arayüzünden baktığımda.

1 Beğeni

Net birşey söylemek mümkün değil personelden gelecek cevabı bekleyin.

1 Beğeni

Muhtemelen yarın sabaha kadar cevap gelir burdan paylaşırım sizinle de.

1 Beğeni

Bana sorarsanız bu hattın düzelmesi uzun bir zaman alacak gibi. Hattın kapasitesi yüksek iken 26 lik profil var. Sonra hat sanki ADSL e taşınmış bu sefer de profil 35 olmuş. :roll_eyes::joy::roll_eyes:

Sorun düzelmedi diye kayıt açtıktan sonra 35lik profil yapmışlar. 26lık profildeyken modem açık değildi açınca mı adsle taşındı kendi kendine?

Kapalı iken dslam üzerinden Bilgi almış olabilirler, açıldığında gerçek değerler iletilmiş olabilir

1 Beğeni

O değerleri açıkken almam mümkün değil mi yani neye göre verilmiş o değerler?

O konuda bir fikrim yok ama etrafınızdaki konu komşunun modem değerlerini öğrenebilir iseniz bu sorunun cevabını kendiniz bulursunuz. Dediğim gibi rastgele bir değer de olabilir. Dslam yada saha dolabında ki değer de olabilir. Telekom ekipleri port ataması yaparken bağladıkları cihaz da göndermiş olabilir değerleri. Net bilgim yok. @murat.oguz Bey in bilgisi vardır belki :eyes:

İç tesisattan dolayı olabilir mi acaba? Komşunun biri ankastreden direkt kablo çekmiş kırmızı beyaz, bina içindeki kablolarda bi sorun olduğu için öyle yapmış olabilirler diye düşünüyorum.

Olabilir ama bu kadar kayıp olması zor gibi.

1 Beğeni

@HKN Yarın nasıl bi çalışma yapacaklar bakalım, sorun düzelecek mi merak ediyorum.

1 Beğeni

@HKN 24 saat sonra kopyala yapıştır cevap, sık sık bilgilendireceğim diyip 12 saat içinde hiç bir bilgi vermemek. Ortak çalışmayı da kesin yapmışlardır :+1:t2::joy:

1 Beğeni

Nedir son durum. Problem giderildi mi? Destek kaydına otomatik mesaj geldi mi?

@ModeratriX Hiçbir cevap yok doğal olarak da sorun devam etmekte. 15in Cumartesi olduğunu bilmeden günü salladılar bence sonra zaten pazar anca yarın bi cevap gelir diye düşünüyorum.