Altyapı Hk.(Kablonet)

Kütahya da oturuyorum

Seçmiş olduğunuz adreste Vdsl altyapısı ile 100 Mbit e kadar destekleyen Kablonet hizmeti sunulmaktadır

Baran böyle yazıyor. En son görüştüğüm kişi mevcut Tt altyapısı ile hizmet alacaksınız. Kurulumu da Tt saha ekipleri gelecek dendi. Ama zaten adresimde mevcut bir dsl hizmet var.
1 Nisan olsa diyeceğim kafa buluyorlar :grinning:

Şimdi bi baktım kablonet altyapı sorgulamayı güncellemiş. Direk şu sonuca ulaşılıyor.

" [Seçmiş olduğunuz adreste VDSL altyapısı ile 100 Mbps’ye kadar destekleyen Kablonet hizmeti sunulmaktadır. Size uygun kampanyalarımız için kampanyalar sayfamızı inceleyebilirsiniz.]"

ADSL kullanan adrestede aynı sonuç çıkıyor. Kısacası balon :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben de bundan bahsediyorum :grinning:
Ama altyapı sorgulamada gözüküyorsa alırsınız diyorlar.
Alacağız galiba ama başka bişey :rofl:

1 Beğeni

Bu standart satış politikası bundan 5 yıl önce TurkNet 'te böyleydi. Satış temsilcilerine prim vaadi varsa inanılmaz vaadler veriyorlar :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu ne iş ya. Bende sorguladım fiber var görünüyo tezgah mı çözemedim

1 Beğeni

Türk Telekom altyapı sistemi TT tarafından güncelleniyor ve eşzamanlı olarak o altyapı üzerinden hizmet veren servis sağlayıcılar bu sistem üzerinden abonelerine paketler sunuyorlar. Altyapınız desteklese tüm sağlayıcılar için gözükmesi lazım :man_shrugging:t2:

kablo net bildigin anten kablosundan veriyor. docsis 3 modem ile. Ofiste kullanıyoruz sorunsuz gayet stabil calısıyor. kablo tv altyapısı var ise binada 100 mbir cok stabil rahatlıkla verebiliyor.

TurkNet altyapı sorgulama ,devam eden bir talebiniz var. Yeni abonelik başvurusu alamıyoruz diyor.
Goknet in sitesinde benim apartmandaki bütün dairelerin altyapısı açılıyor,benim daire kontrol ediliyor da kalıyor.
Diğer firmaların sorgulamasında 17 mbit Adsl gözüküyor.

Aslında benim merak ettiğim Kablonet in farklı bir sistem ile internet verdiğini biliyordum. O yüzden kafam karışmıştı.
Ama zaten mevcut bir dsl im var. Vdsl deyince bir saçmalık olduğu aşikar

kütahyada kablotv kendi altyapısı gozukmuyor sitesinde. VDSL olarak TT üzerinden verecek demekki :slight_smile:

Baran şimdi aynı caddede karşı apartmandakini sorguladım 16 mbits Adsl yazıyor.
Mesela Fiber altyapı olan bir yeri sorgulama yaptım. Onda da vdsl altyapısı ile mpbs kısmı yazmıyor

turksat ın kendi fiber altyapısıda var az da olsa belli noktalarda şanslı olabilirsin

1 Beğeni

Vdsl diyor ya. Olay orada kopuyor. Acaba her sorgulamada mı böyle yazıyor diye bakıyorum. Farklı çıkıyor

benim tt sorgulamamda fibernet çıkıyor fakat ne hikmetse diğer servis sağlayılarda vdsl çıkıyor

Valla ben başvurdum. Bi gelsinler de alayım boylarının ölçüsünü.
Çok merak ettim nasıl verecekler

saha ekibi tanıdıksa zaten baktın olmaz diyorlar basvuruyu iptal edersin

Bizim burası bir çember içinde 6 apartman olan toplam 30 dairelik bir alan.
Benim 100 yazıyor. Yan apartman 16 yazıyor.

buna ne diyeceksiniz peki TT de fiber net var. TurkNet ve diğer sağlayıcılarda vdsl aynı adreste. TT tarafında Gpon projesi onaylanmıştı muhtemelen veriyorlada su an. ama diğer servis sağlayıcılarda çıkmıyor.

Usta benim devreler şase yaptı. Devredışı şu an. Bi gelsinler bakam

TurkNet e bavsuru yaptım farklı altyapı var diyerek 3 ay bedava veriyormus :slight_smile: