Altyapı Hk.(Kablonet)

Arkadaşlar merhaba,
Ailemin oturduğu evde 15 yıldır Adsl internet kullanıyoruz. Hala eski saha dolabı değişmedi.
Az önce Turksat Kablonet ile görüştüm. Adres sorgulaması yaptıklarında 100 mbit e kadar desteklediğini söylediler. Ben de www.turksatkablo.com.tr sitesinden sorgulama yaptığımda “Seçmiş olduğunuz adreste Vdsl altyapısı ile 100 Mbit e kadar destekleyen Kablonet hizmeti sunulmaktadır” ibaresi yer almaktadır.

Durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Burada ne çıkıyor?

Turknetin yada bütün sorgulama sitelerinde altyapı Adsl gözüküyor ve Adsl kullanıyor ailem.
Ama kablonet denen şey farklı birşey sanırım.
Kullanan oldu mu ki hiç buradaki arkadaşlardan?

Farklı değil docsis-ftth değil vdsl demişler vdsl’i sadece türk telekom altyapısından verebiliyorsun diğer sağlayıcılar vdsl veremiyorsa onlar da veremez tamamen kolpa.

Boş reklam. Yeni başlayan firmalar gibi 100Mbit destekliyo diye gazlıyorlar. Bağlatınca hüsran…

Kocaeli Darıca da bir arkadaşım kullanıyordu birkaç sene önce. Çok memnundu. O zamanlar hatta benim bulunduğum yerde hizmet vermiyordu. Vallahi kafam karıştı

Kablonet in altyapısı varsa olabilir. Fiber değil de koaksiyel kablo ile normal kablo TV altyapısı ile verilmiş olabilir. Binanın içinde kablo TV kutusu varsa mümkün

Göksel abi binada kutu falan yok. Valla kafam çok karışık ya.

İsterseniz kablonet ile iletişime geçip altyapının ne ile sağlandığını sorabilirsiniz. Belki de sokağınızda altyapıları vardır henüz binanıza bağlanmayan.

1 Beğeni

Emre 4. Kez aradım ama hala tatmin olmadım verdikleri cevaplarla.
En son görüştüğüm kişi dedi ki 1 haftaya kadar kuruluma gelecekler. Tt altyapısıyla 100 mbit e kadar Vdsl hizmet alabileceksiniz.
Kuruluma gelecek olanlar da Tt saha ekipleri diyor.
Altyapınız desteklemese 100 mbit Vdsl gözükmez diyor.

Bu internet yüzünden 3 gr akıl kaldi,bunu da onlar alacak. Ne saçma bişey ya

1 Beğeni

@Emree nin dediği gibi de olabilir belki bir iletişime geçmeye çalışın derim.

Abi ısrarla altyapınız desteklemese bu hızı veremeyiz diyorlar.

16 Megabit adsl bağlayıp size “100 megabite kadar” internet bağladık diyecekler.

1 Beğeni

Oyle bişey yemem de. Zaten gelecek olanlar bizim çocuklar. Tt saha ekipleri. Onlar zaten der de. Ben müşteri hizmetlerinin her aradığımda veririz demesine takıldım.
Keşke verseler. Alnından öperim onların

Her abone bir prim :face_with_hand_over_mouth::face_with_hand_over_mouth:

1 Beğeni

Yedirmem o primi abi. Ha dediği gibi 100 e kadar versin istediğini yediririm o ayrı :grinning: ama kolpa gibi geliyor

ADSL de sonuçta 100 e kadar müsait isen yakında da Kablonet ofisi varsa bir git görüş istesen.

Hangi şehirdesiniz ?

Sitelerinden altyapı sorgulaması yaptınız mı sonuç ne çıkıyor?

Abi Adsl in 100 verdiği nerede görülmüş. Santral içinde otursam o kadar vermez :grinning: