Alt yapı

Merhaba arkadaşlar,

alt yapımız 80 e kadar destekliyor gözüküyor. tt de hiç kopma, internetsiz kalma vb. durum yaşamadık. turknette böyle bir sorun yaşar mıyız ?

Merhabalar modem hat değerlerinizi ekleyebilirmisiniz acaba ?

Screenshot_2

altyapınız ne hız destekliyor hocam vdsl varmı ? İnternet Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet şurdan sorgulayıp ss atın size bilgi vereyim

Harika hocam 75 mbps yi alırsınız :smiley: ilk geçişte hattınız adsl olarak açılacak sonra 75 mps ye yükselecek ilk ay bedava kullanmak için davet kodunuz yoksa paylaşabilrim hocam varsa canınız sağ olsun ama alacağınız hız güzel ve sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

1 Beğeni

hocam benim şüphem , şuan tt’de hiç kopma/bağlantısız kalma vb. bir sorun yaşamadık hep stabil ve internet var. ama çok yavaş 12 mbps ve 1 upload alıyoruz :smiley: güzel hizmet alır mıyız diye TurkNet düşündük alt yapı da güzel dediniz bilemedim :smiley:

hocam yani tt de 1 dk durmanızı tavsiye etmiyorum 12 mbps ile 75 mbps arasında dağlar kadar fark var hocam :slight_smile: eğer bu işlerden anlamıyorsanız size baştan sona yardım edebilirim. sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

ocak ayında taahhüt bitiyor hocam irtibatta kalalım sizinle yardımınız için de sizin kodu kullanırım tabi ki. hatta şuan geçsek taahhüt bozma cezasını da TurkNet mi karşılar ?

ocakta bitiyorsa cayma bedeliniz azdır ve 120 tl sini türk.net karşılıyor bir arayın sorun hocam tt yi şimdi isterseniz öğrenin

özel mesaj sistemi var mı forumda bilmiorum ama varsa oradan konuşalım hocam uzamasın burası

mesaj atıyorum hocam size . ulaştımı ?

hocam bana da 35 dendi telefonda hatta ekstra paketi ile 75 yaparız dediler.şuan bir müşteri hizmetleri altyapı çalışması var o yüzden hızınızı sorgulayamam diyor diğeri en fazla 16 diyor :smiley: vdsl ise şuan kullandığınız internet sıkıntı olacağını sanmam ama benim gibi adsl ise problem olabilir 2 hafta falan oldu

şuan adsl kullanıyoruz hocam :smiley: böyle dedin bi tereddüt geldi şimdi

çok şans işi cidden 300 metre yakınımda olan arkadaşım 70 mbps alıyor TurkNet ile ama ben alamıyorum maalesef geçeli 2 hafta falan oldu 1 hafta daha dediler bakalım olmazsa iptal edeceğim.hizmet alırsanız çok güzel bir internet sağlayıcısı fakat sorunuz olduğunda biraz sıkıntı olabilir çözümü konusunda.

şuan ki değerleriniz nasıl hocam

16 lık paket üzerinden 3 mbps upload 15 mbps download alıyorum pingim yüksek fakat online oyunlarda 100 ping ile oynuyorum (cs go).16 lık pakete göre hız değerlerim türk telekoma göre hızlandı 1 mbps tarzı ufak.fakat türk telekoma göre pingim baya yükseldi.

ve bu arada sözleşmenize bakın alırken ne kadar hız yazmışlar diye bana 16 yazmışlardı sorduğumda daha sonra yükseltiriz sorun değil dendi ama 2 hafta oldu

hocam sizin orda port sorunu vardır geçişlerde hattınız adsl ise geçiş direk vdsl olmuyor.

bazı sorunlar var ama hallediliyor gibi görünüyor geçiş yapmanı tavsiye ederim. bana 50-60mbps alabileceğim söylenmişti sitede de 50 yazıyodu. 60-65 alıyodum snr ayarını değiştirince 75’e çıkartabildim belki 85 falan yapabilirsin ihtimalin var.