Alt yapı

image şuan vdsl değil mi hocam zaten :smiley:

evet vdsl hattınız hat değerlerinizi atarsanız bakardık hocam hız sorunu yaşıyorsunuz anlaşılan. tt ekiplerini çözecektir elbet sahada sorun varsa

hocam hat değerlerimde sıkıntı var sanırım ama bana doğru bir bilgide verilmiyor TurkNet tarafından.

hangisi doğru söylüyor hocam :smiley:

hocam hat zayıflamanızda bir sorun var. snr değerinizde aynı şekilde hattınız 26 mbps ye sabitlenmiş 16 deil TurkNet Online İşlem Merkezi den teknik bilgiler kısmını ss atın ama bina içi tesisatınızda sorun olabilir splitter varsa çıkarıp hattı direk modeme bağlayın ek v.b durumlar varsa okstlenme olmuş olabilir ekleri olabildiğince düzgün şekilde halledin eğer elinizden geliyorsa ankastreden modeme kesintisiz bir kaliteli kabloyla yenileyin. vdsl geçişiniz sağlanmış…

TurkNet üzerinden 16 mbps olarak gözüküyor hala paketim o yüzden olabilir mi diye düşünüyorum.
ve bu ankastre dediğiniz şeyi bulamadım ben binamda kapının önünde telefon yazan bir kutu var fakat içinde sadece kablo var image bu da hız testim

hocam o telefon yazan kutudan dairene gelen kablodan bahsediyorum onu yenileme şansın varmı ? vdsl tanımlansa bile değerlerin biraz kötü.

Cat6 kablo takacaktım fakat o telefon yazan ufak kutuda takmak için yer yok kabloyu

hocam şuan evine gelen kablo var onu söküp yenisini takacaksın :smiley:

elektrikçi mi cagirmam lazım hocam ve ne kadar tutar

hocam siz de yapabiliyorsanız yapabilirsiniz elektirikçide yapabilir.

hocam bana dışarıdan cat6 kablo çekin dendi fakat benim telefon kutumda cat6 kabloyu bağlayacağım yer yok sadece düz kablolar var onu çözemedim

Hocam işte o düz kablolar orda nereye çalıkı o önemli elektirikçi halleder hocam ozmn.

hocam bu şekilde hangisini diyorsunuz

hocam işte o en alttaki resimde görünen kutudan dairenize gelen kabloyu deiştirmeniz gerekiyor. Anlamıyorsanız dokunmayın :smiley: