Alt katımıza benim ankastre ye gelen bakır kablomdan İnternet bağladılar hat değerlerim düştü?

Çok teşekkür ederim ilginiz için. Benim sadece korkum şimdi gelip bina eski bizim kentsel dönüşüm için yıkım bekleniyor kaç yıldır, kablolara bakıp aa bunlar tozlu eski değiştirelim 108tl almak için diye değiştirmelerini istemeyeceğim işinize karışmak gibi olmasın ama ankastreden test edelim sorun kabloda ise öyle değiştirelim diyeceğim şikayetvarda bir kaç tane denk geldim umarım sorun bende olmadığı halde faturalanma çıkmaz. Çok teşekkür ederim sizlere.

1 Beğeni

Dediğim gibi bir sıkıntı yaşarsanız bana yazın. Ben size elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Ankastrede ölçümü beraber yapın. Sadece tespiti yapsınlar ama ankastrede yüksek değerler çıkar ve daire içinde düşük değerler çıkar ise ücretlendirme yapılır diye tahmin ediyorum. Tersi durum olursa zaten ücretlendirme yapılmayacaktır. Bununla ilgili sıkıntı olursa @EFG bey e yazabilirsiniz

1 Beğeni

5db hat zayıflaması düşer belki ölçünce ama sabitlenen hız gene 40 mbps Max olucak ve bunu aşşağıda 80 100 ölçmesi lazım sanırım ücret için bende işine karışmak istemiyorum aslında ilk ne yaparsa bırakacağım fakat yukarı çıkıp kabloyu kesmeyi denerse kabul etmeyeceğim :pray::+1:t3:

1 Beğeni

@ModeratriX @EFG

Değerler düşük diye tutanak tuttuk abi evet düşük gerçekten dedi bakalım o da kayıt açıcak devamında neler olacak

1 Beğeni

editttttttttttttttttttttttttttt

• Liste öğesi
2 Beğeni

Merhaba, hat değerlerinizde ki sorunu çözdünüz mü acaba merak ediyorum çünkü aynı sorunları 2, 3 aydır bende yaşıyorum max hat hızı 110 iken suan 70 lerde geziyor. Kaç kez konu açtım arıza kaydı oluşturdum ama nafile. Bu düşüş sürecinde binaya 2 kişi yeni abonelik almış ve büyük ihtimalle sinyal düşüşü hat kapasitesi düştü ben buna bağlıyorum. Modemi ankastreye bağladım ev içinde ki değerler ile ayni çıkıyor ic tesisat sağlam. Banada kac kez müşteri sorumluluğu diye cvp verdiler ama benim iç tesisatım gayet sağlamdı. Suan max gelen hız 70, bana yansıyan ise 65 falan. Eğer yeni bir abonelik daha gelirse binaya sanırım 30 lara falan düşecek ve bu durum çok saçma. Port mu kapasiteyi kaldıramıyor yoksa ankastreye gelen kablo yoğun abonelik olunca parazit mi yapıyor anlayamadım. Bu durumu kaç kez yazdım TurkNet e ama bilinçli yada bu duruma çözüm getirecek 1 kişi çıkmadı. Kimsenin umurunda değil. Aynı sorunu sizin yaşadığınızı görünce yazmak istedim. Çözüm bulabildiniz mi?

Maalesef ekip geldi cihaza taktı hakikatten düşük dedi vs turktelekom ekipleri zaten 100 alamazsın 100 lüks yerlerde olur demesine mi güleyim yoksa 3 senedir kullanıyordum dememe karşın imkansız demesine mi saldım bu işleri çok takınca deli oluyorsun 35 e düşürdüm en son zaten 36 bile gelse artık dehşet crc artıyor kesinlikle ya amcam telekomu kapatırdığı için diye düşünüyorum d smarta geçti ve bizi komple son porta attılar diye düşünüyorum ve 8 olan hat zayıflaması sabit 24.8 kazık gibi duruyor o deli ediyor amcamınkilere baktım onda zayıflama 5 adsl 16 tam vermişler çok garip yani 1.5 ay uğraştım ben her gün yineledim Telekom ekibi özelden arıyor kendi numarasından açmadım özellikle kaydettim çünkü kabul ettirmek için arıyor biz bişi yapamıyoruz gibisine sen hızı düşür kullan demekten başka bir alternatif sunmuyordu ama emin olun kafaya takmayın hiçbir şekilde düzelmiyor çünkü ya abone azalıcak ya da Telekom abonesi olunacak başka çare yok gibi…

Haklısınız. Ben de artık onca uğraştan sonra yıldım ve bu şekilde kullanmaya devam ediyorum ki, bana dair yapacak birşey de kalmadı. Bu durumu TT yada TurkNet in telafi edememeleri çok acı doğrusu. Diyecek birşey bulamıyorum maalesef !!! Teşekkür ederim

Apartmana yeni aboneler geldikten sonra altyapı sorgu sonucu değişti mi? Onların hat zayıflaması ve maksimum hızları ne durumda bilginiz var mı?

Sizin olayınız ise apayrı bir şey… sorun çözülene kadar destek kaydı açın. Ortak çalışma yapılmasını talep edin.

3 katlı, 6 daireli binada oturuyorum. Yaklaşık bir yıl önce benden başka aboneliği olan yoktu ve max hat hızım görselde ki gibi 110 du. Pandemiden dolayı 3 kişi abonelik almış ve buna bağlı aralıklarla hat zayıflaması oldu. Onların hat değerlerini bilmiyorum çünkü hepsi orta yaşlı insanlar ki bir çoğununda teknik bilgisi yok ve pasif adsl kullanıyorlar. Hali hazırda vdsl kullanıcı olduğum için kendi hattımı sorgulayamıyorum ama onların üzerinden vdsl sorgulaması yaptığımda 75mbt çıkıyor. Çözüm için; modemi direk ankastre üzerinde deneyip ev içi tesisatımı ölçtüm sorun yok. Reglet üzerinde ki kablomu defalarca kepkep ile yeniledim ama sonuç yine aynı. Aktif bir kullanıcı olarak yaklaşık 18 yıldır faal aboneliği olan biriyim ve 1 yıldır da TurkNet li. Defalarca tüm kanallardan teknik bir şekilde sorunu iletleme rağmen halâ bir çözüme ulaşmış değil.

1 Beğeni