Alt katımıza benim ankastre ye gelen bakır kablomdan İnternet bağladılar hat değerlerim düştü?

Şöyle de bir görüntü var ankastre de ek yapıldıktan sonra benim kablo yu da tekrar dolamış 2 ucu fakat kapının dışında ve açık bir şekilde ne bir elektrik bandı ne bir şey bundan kaynaklı acaba olabilir mi yoksa ben direkt elektrik bandı alıp sarsam sonuç alabilir miyim

sorun iç tesisata çıkmassa herhangi bi ücret kesilmez iç tesisatta sorun varsa 108 tl cik ücret yansır

2 Beğeni

Normalde bugüne kadar sorun yoktu iç tesisat da ne yağmur ne rüzgar etki edemez kapalı sorunsuz bir durumda bunun testini ben en iyisi kendim yapayım santralde çalışan akrabamız ver sokak başında genelde telekomun iç tesisatını değiştir sorun var dediği zaman gelip kabloyu ankastre eden test ettiğimizde farklı hattı demediklerini fark edip düzelmiştik ve turktelekom ekipleri 1 saat en az uğraştı bir dolaba bir eve :joy:

1 Beğeni

Santral işi yapan akrabamız ile görüştüm o da bizim sokağın başında oturuyor dediği şey Telekom şu sıralar çok müşteri kaybediyor evet benim amcam bile 1 hafta önce d smart geçti kadın portu kaptırmasın başka firmaya diye birine devir edelim akrabanız falan dedi ama sonuçsuz kaldı bu isteği tabii neyse bilerek hız düşürme kalite kaybı yaşatarak memnuniyet azaltma ve telekomun ağına katma isteği adı altında yaptığı çalışma diye dönüş yapıyor ya da alt yapıda hız bölünmüş olabilir diyor abone artışından şimdi tlekonda 100 mbps 110tl olsa neyse de 150tl de çok

Siz kendiniz o bahsettiğiniz kabloları tekrar düzgün bir şekilde ekleyin. Eğer bulabilirseniz boncuk klemens (yak konnektör ) ile kabloları bağlayın. Yine sonuç değişmez ise destek kaydı üzerinden takibini yapıp devre kontrolü talep edin.

3 Kez iş emri oluşturdu TurkNet olarak fakat her seferinde suçu iç tesisat a atan turktelekom adına 3-5m lik sıfır tertemiz bir kablo alarak modemi ankastreden direkt olarak bağlantı sağladım iç tesisatta sorun tespit edilmemiştir sorun tamamen TT /TURKTELEKOM kaynaklıdır LOG unu bende buraya bırakıyorum
VİDEO ANKASTRE BAĞLANTISI ACIKLAMASI ankastre bağlantısı VİDEO

hat değeri

Bu da eski hat değerlerim

@ModeratriX @bozkurt05 @FakirMan @Speedtest @Hakan.Yildirim

Merhabalar denilen tüm işlemleri yaptım sizce daha ne yapabilirim?

1 Beğeni

yerinde destek ekibi çağırın iç tesisatınız ve modem sağlamsa zaten iç tesisat ve modem sağlam der ücret kesilmez ve tt ye yönlendirilir yine aynı derler ise ortak ıslah çalışması yapılıp çözüle bilir usulsüzlük varsa icraya kadar yolu olabilir

TurkNet ekibi, bu durumu telekom ekibi birlikte bu sorunu çözerler. Çünkü TurkNet ekibi saha dolaplarina mudahale edemiyor. Hattının bağlı port degisimi yapilmasi gerek. Veya kablonun ankastre kutusundan evine kadar olan kabloyu yenileyip denenmesi gerek. Turk telekom ekibi, gereken ozeni gostermiyor TurkNet’e bu bir gerçektir. Umarim TurkNet baski yapar.

1 Beğeni

zaten onların sorumlu olduğu kısma kadar modemi indirip yeni bir kablo ile test ettim yani şu anda sorunun benden kaynaklı çıkma ihtimali %1 gibi bir ihtimal bakalım arıza kaydını kapatırsa direkt log kısmına ne yazıcak merak ediyorum

TurkNet ne hiz alirim sayfasindan. Bir komsunun adresini sorgula bakalim. Ne kadar hiz veriyor. Belkide saha dolabinda bir sorun olabilir. Çünkü daha once ben 100 alıyordum hizim 70e düştü. Ve ne kadar uğraştılarsads duzelmedi. Sonra bu sekilde komsumun ne hiz alabildigine baktığımda, daha once max 75mb verirken bu kez sadece 35 mbps gosterdi

İlk zamandan beri aynı TurkNet hız sorgusu hep 50 çıkıyor diğer sitelerde 67 fakat gel gelelim ilk zamanlar modeme sabitlenen 102 mbps ve speed test sonucu 95 iken zamanla benim de geriledi 80 sabitleme 75 speedtest sonucuna kadar tamam gene kabul edilebilir ama 35 nedir ya ./ zaten ekstra hız almak için veriyoruz 10tl daha

Ya video atmama rağmen TurkNet desteğe halen daha Telekom iç tesisat müşteri sorumluluğunda diyor gittim gene söktüm dedim oksit moksit olmuştur derinden kestim gene bağladım aynı farklı kablo ile modemi bağladım gene aynı TurkNet hiç samimi gelmiyor şu günlerde yanınızdayız diyip sadece arıza kaydı açıyor

Arkadaşlar port değişikliği talep etsem yaparlar mı yoksa kapattırmalı mıyım

@ModeratriX hocam merhaba konuma göz attınız mı son durumlar hakkında sizin de cevabınızı şahsen bekliyorum

1 Beğeni

Portta arıza var ise incelenir gerekirse değişimi sağlanır.OİM üzerinden talebinizi iletiniz.

Telekom ekipleri iç tesisatta suçu atıp geçiyor maalesef

Destek kaydınıza not olarak ortak çalışma yapılmasını istiyorum yazabilirsiniz. Bunun dışında benim bir fikrim yok maalesef :confused:

TurkNet yerinde destek ekipleri 20.02.2021 tarihinde Cumartesi günü gelecekler ve tespit çalışması yapacaklar bakalım gene iç tesisat diyebilecek mi TurkTelekom.

1 Beğeni

Merhabalar, en iyisini yapmışsınız. Yerinde destek ekibi gelsin kontrol etsin. Sorunun neden kaynaklandığını bulup çözüm için işlemlere kısa sürede başlanır. Bu süreçte bir sıkıntı yaşarsanız bana özel mesaj atın. Bende size yardımcı olmaya çalışabilirim.

1 Beğeni